bugün

ekşi sözlük her zaman için ekşi sözlüktür ancak uludağ sözlük son gelen bebeler ve trol piçler sayesinde inci sözlük gibi olmuştur.
alex vs hagi kadar anlamsız bir versus.
Ekşide sağlam yazarlar var önemli olan onları bulmak.
Ulu da ise herkes ortada aramaya gerek yok.
Ekşi sözlük biraz daha enteldir daha cok böyle gelişmiş olgunlaşmış insanların takıldığı bir yer haline gelirken Maalesef Uludağ daha genç kesime hitap ediyor. Not: Ekşiciyim hesabımı hatırlamıyorum buraya yeni kaydoldum. Teşekkürler Uludağ beni kabul ettigin için.
ben buradayım. ulu alır.
Ekşi gündemi belirler, Uludağ oradan çalar. Ekşi > Uludağ.
ekşi sözlükte entel, yobaz ve pkklı tipler uludağ sözlüğe nazaran daha fazladır.
uludağ sözlükte yazar olup yazıp da gelip burada ekşi denen çakma enteller ile dolu kasıntı yeri övmek nasıl bir kafadır. ekşi o kadar iyiyse yallah ekşiye tutan yok

şahsen burada 12 bin'e yakın entry girdim ve buradan gayet de memnunum bazı sorunları yok mu var mesela moderasyondan kimse memnun değil ama bi haliyle bile kasıntı ekşiden daha iyi.

orada entry kısıtlaması var yarım saat de 10 entryden fazla entry giremiyorsunuz kısıtlamalardan nefret ederim
iki tarafta da daha cok yeniyim ama gözlemlerime göre ekşi platformu daha sosyal ve aktif.
Edit: ekşide çaylak olmama rağmen bile birçok kişi ile iletişimim ve paylaşımım olduğu için bu kanıya vardım.
ekşi artıları
---------------
ekşi'den 1 saatte yeni biriyle tanışabilirsin. tabi çaylak değilseniz ;)
çok yaratıcı konular vardır
ciddi konular üzerine ciddi tartışmalar döner
çok çok sağlam bilgiler edinebilirsiniz

ekşi eksileri
-------------
beğenileri göremezsiniz
uludan daha soğuk bir ortam vardır
aile sıcaklığını hissetmezsiniz

ulu artıları
-----------
aklınıza ne gelirse yazabilirsiniz
am göt içerikli başlıkları full görebilirsiniz sol frame de çok rahat
daha bir sıcaktır
beğenileri görebilirsiniz

ulu eksileri
------------
fazla takılırsanız zeka seviyeniz düşer
fazla takılırsanız hiç duymadığınız iğrenç fantezileri öğrenebilirsiniz
dingonun ahırıdır.
her türlü uludağ sözlük'ün alacağı versustur. ne kadar geri zekalı yazarlar bulundursa da en azından pkk'lıları barındırmayan bir sözlüktür burası.
ibo şovu izleyen yıkıkların üye olduğu iki ayrı sözlüğün versusu. lan ibo şov ne mk? bunları götür 1945 almanyasına, hitler sabun yapsın. hahahassiktir.
ekşi, sözlük işinin piridir lamı cimi yok bunun.

uludağ salaş restoran gibidir. su sürahi içinde masada durur.

ekşi nusret gibidir daha çok. tamam et güzelde o eti tokatlamayaydın iyiydi dersin.

en nihayetinde ikisinde de türk insanı bulunur. biraz biraz daha kalabalık ve kültürlü o kadar. bunu reddemezsiniz. ekşi sözlük bütün tartışmalarına rağmen içinde "bilgi içerikli entry" içerir. bunu sağlayamadığını düşündüğünde "ekşi şeyler" diye bir web sitesi ile olan bir iki güzel entry'e kolay ulaşım sağlar. ben uludağ sözlükte görmedim böyle bir çalışma. zaten böyle bir niyeti de yok. olmak zorunda da değil.

ekşi sözluk geçirdiği 20 seneye rağmen hala popüler kalabiliyorsa, hala google'da bir şey aradığında ekşi'den bir link çıkıyorsa uludağ sözlük yönetiminin durup düşünmesinde fayda var. "yok kardeş bana bu kadar yeter, kendi yağımla kavrulurum" diyorsa yönetim, bu da kendi tasarruffudur.
Uludağ alır. Geriden.
Bir hadiseyle bu versusu anlatayım.

Bugün kızımın doğum günü. Küçük bir hediye istedik hepsiburada'dan. Hepsijet firmasında çalışan bir densiz yüzünden kargoyu alamadık. Ürün iade oldu param hesabıma yattı. Bu durumu ekşi sözlükteki hepsijet rezilliği başlığına yazdım. Aradan 2 gün geçti. Bugün ekşiden dm yoluyla iletişim bilgilerimi ve sipariş numarasını istediler. Bu densizin kovulması için tüm mevzuyu anlattım. Özür dilediler. Sorunu en kısa zamanda çözeceklerini ilettiler. Maddi zararım olmadı ama telafi de ettiler.

Şimdi bırakın bu mevzuyu, şuraya insanların anasına avradına sövdüğünüz şeyleri de yazsanız kimsenin ruhu duymaz. Tarihte burayı umursayan bir f. D. Oldu. O da adamı hapse attırmak için dava açtı. Sözün özü, burası s.ksen o kurumsallığa ulaşamaz.

Zırt pırt "okşodo olodoğo kotoloyor" diyen dallamalar okusun bunu. Uluda uluyu kötülemiyorum. Olanı yazıyorum.
Çöp vs çöp.
ekşi sözlük aleni soros - amerikan
operasyon merkezi . uludağ daha liberal .
burada her çeşit insan yazıyor .

* ekşi sözlüğün formatı çok kötü ....

* yazılar çoğunlukla tek tip .
sanki aynı kalemden çıkmış .

* yazılardan snobluk , zorlamalık ,
sahtekarlık akıyor ....

* tabii kürt , ermeni , rum propagandaları da
malum .. mesela mikis teodorakis ishal
oldu , hastaneye yattı . hemen ekşi sözlükde "
üzücü haberi aldığımda plağını dinliyordum ,
bizim insanımız , ortak değer , akdenizlilik ,
türk - yunan kardeşliği " şeklinde yazılar çıkar ...

mesele böyle ....
ekşi'de tosuncuk, ermeni manitasını 2 günde yazar yaptı diye kıyamet koptu. burada eski nesil silik nickleri alıp yazar yaparlar ve seçim çalışmalarında sümeyyenin trollerine verirler bişi olmaz.
uludağ sözlük : türkiye

ekşi sözlük : almanya

kimin daha iyi olduğu aşikar.
al birini vur ötekine yok aslında birbirlerinden farkları......
ekşi sözlükte yazılanlara göre uludağ sözlük ruh hastası doluymuş...

(bkz: sanki siz çok şeysiniz)
Ekşi alır bir kaç güne döneceğim oraya.
yobaz yuvası vs terör sempatizanı yuvası.
nitelik vs. nicelik.
Uludağ sözlük neandertal ise ekşi sözlük modern insandır. Bu çok net.

Geçen birisi sözlük yazarlarının fotoğrafları diye başlık açıp kendi fotoğrafını paylaştı, sayfalarca linç yedi başka da paylaşan olmadı.

Canım sözlüğüm ya, tam bana göre bir mecra.

Aynen öyle.