bugün

günümüzde aralarında herhangi bir farkın kalmadığı iki sözlük. ekşi sözlük' de yer alan bilgi entryleri eskisi kadar sık girilmiyor, büyük bölümü 4-5 sene öncesinden kalma: en fazla bilgi entrysi barındıran sözlük ekşi sözlük ama son birkaç senedir yazan yazarların bu entrylerin çoğunda payı yok. otisabili, cyranolu parlak günler artık geride kaldı.
ekşi sözlük' e üye olmanın tek esprisi '' ben ekşi yazarıyım '' diye hava atmaktır. yoksa ekşi yazarı ile uludağ yazarı arasında bugün herhangi bir fark yoktur.
Bilgi kaynağı olarak ekşi her türlü geçer, nihayetinde daha eski. Fakat günümüzde pek fark kalmamış.
günümüzde birbirine herhangi bir üstünlüğü olmayan iki sözlüğün karşılaştırmasıdır. uludağ" da ne kadar troll varsa ekşi" de de var artık, bilgi entrysi yıllar öncesine göre daha az.
ikisininde amk bize bişey olmasın .......................................................................................
Uludağ sözlük'te 00.00'de itiraf girmek için saat tutanlar vardır. Adamın anası babası kanser olsa bile 00 00 de entry girmek için uğraşır.

Ekşi sözlük'te böyle salak bir rekabet görmedim pek.
bazı başlıklar sadece ekşide var uludag keşke üye olarak artış gösterse..
ekşi derim çünkü orda burdakı kadar katı kurallar yok.
Uludag daha ilgi cekici bence. eksi sıkıcı geliyo niyeyse
Eksi sozlugun alacagi durumdur..Acilan basliklardan bellidir..
benzetme örneği verecek olursak,

lamborghini vs murat 131
intel i7 vs intel celeron
ps4 vs atari
marlboro vs tekel 2000
tuğba büyüküstün vs hadise
kıvanç tatlıtuğ vs ibrahim tatlıses
ingilizce vs osmanlıca
kebap vs kereviz

şeklinde türetebileceğimiz hede.
PKK yandaşı vs Türkiye toplumu .
sol frame'leri karşılaştırdığımız zaman ''genellikle'' ekşi ipi göğüsler. ekşi de bozmadı mı bozdu. ama hâlâ en iyi sözlük konumunda. uludağ'da yazarız diye birbirimizi yemeyelim şimdi.
ekşideki nüfus burda olsa varya...
Sözlüğümüzün alıcağı versus dur. Yaşasın ulu sözlük.
uludağ sözlük biraz daha samimi. ekşi sözlük ise biraz daha entellektüel.
ekşi'de her konuda aklı başında insan bulabilirken ulu'da popüler olmaya çalışan ergenler bulabilirsiniz. bu versus bile değil, ulu biteli çok oldu.
ekşide sol frame'de yazmak istediğiniz başlık sayısı ulunun sol frame'ine göre 5 kat fazladır.
ekşide her konuda muhabbet edebilecek kişi bulunur uluda bu sayı çok çok azdır.

kalite ortada ama ilk göz ağrımız uluyu vefa deyip bırakmıyoruz işte.
karşılaştırılmaya kapalı konudur. yapmayın allah aşkına, uludağ her türlü dipte sonda lan. hiç şansı yok, hiç adil değil. ekşiye yakışır bi rakip bulup, öyle yapın karşılaştırmanızı.
ekşi sözlük alır.

ekşide 9 aylık çaylaklığım bir bitsin, bir daha uğramam buralara.

edit: 1.5 sene olcak hala çaylağım.
günümüzde aralarında herhangi bir fark kalmamış iki sözlüğü bir araya getiren versustur. evet, otisabi, cyrano, delikan76 gibi yazarların olduğu dönemde ekşi sözlüklerin en iyisiydi, o dönemde girilmiş bilgi entryleri ile de bilgi entrysi konusunda hala zirvededir.
ama 4-5 seneden bu yana uludağ' da, itü' de ne kadar troll, futbol fanatiği varsa ekşi' de de o kadar futbol fanatiği ve troll bulunmaktadır. artık sözlüklerin birbirine üstünlüğü kalmamıştır.
(bkz: everest vs uludağ)
(bkz: aynı bokun laciverti)
2007'nin son günüydü uludağ sözlük'e üye olduğumda. 7 seneyi geçmiş burada yazmaya başlayalı. gerek, fake nicklerle coşturduk ortalığı; gerekse, uludağ sözlük'teki galatasaray çetesi'nin elebaşı olduk, polemik yaptık, eğlendik ama bitti. uludağ sözlük artık bitti...

2015'in ilk günlerinde, uludağ sözlük moderasyonu sağolsun, çaylak yaptı beni. bende, yaklaşık 5 yıldır yazar olduğum ancak çok fazla takılmadığım ekşi sözlük'e göç ettim 1 haftalığına. ekşi, her zaman uludağ'dan sonra gelirdi benim için ancak burada çaylak olduğum 1 hafta içinde bu fikirlerim çok değişti.

gerçekten bok çukurunda yazıyormuşuz da haberimiz yokmuş. çaylak olmam iyi oldu, gerçekleri gördüm. bu kadar kalitesiz, sadece am göt meme muhabbeti yapan, güncel konulara duyarsız, format cahili ergenlerin içinde bulunmak gerçekten utanç verici. tabii ki, bu sizin suçunuz değil gençler. sakın yanlış anlamayın. neyse lafı fazla uzatmayalım.

uludağ: out
ekşi: in

bundan sonra 1. planda ekşi sözlük gelir benim için.

not: beni çaylak yapan moderatöre teşekkürü borç bilirim. gerçekleri görmemde bana yardımcı olduğu için.
artık ekşisi, uludağı farketmiyor. hepsinde yazmasam dahi her sözlüğü takip eden biri olarak söyleyebilirim ki sözlüğe ilk başladığım zamandan (6 sene falan oluyor) bu yana genel sözlük formatının iyice içine edilmiş vaziyette. yazarlar daha akl-ı selim ve bilgi içerikli entryler yazarlardı. maalesef troller çıktı, sözlükler bozuldu.

kendimde bu bozuk düzene ayak uyduruyorum. evet.
Ben size dedim uludağ sözlük 2014 de bitti diye.