bugün

Bi eksinin sol framesine bir de buraya bakin ,farki iste o'dur.
ekşi daha özgürdür.

uzun bilgi dolu bir giri bilseniz bile ulu'da üstteki entryi refere ediyor diye silinir ekşi'de silinmez.

uludağ'da karma yükseltmek daha kolaydır insanlar beğendiklerine oy verirler.
ekşi'de rekabet vardır beni geçmesin diye düşünürler.

zall daha alçakgönüllü bir adamdır sert eleştirileriniz silinmez ekşi'de ssg zeus^dur silinir.

ekşi'de daha fazla kız vardır yaş ortalaması daha yüksektir.

ekşi'de sürü psikolojisi daha fazladır.
mesela taptıkları şyler vardır.
behzat ç
kardeş payı
game of thorones

gibi hemen hemen hiç kimse iyi değil bunlar demez sürüden dışlanacaklarını bilirler.
uludağ bu konuda daha dengeli.

ekşi daha okunabilirdir vasat yazarları bizim vasat yazarlardan daha iyidir.

tabi dip not olarak geçeyim.

bizim experimental b for vendetta ve daha bir çok üst düzey yazarımız ulu'dan ayrılarak iş güç kurmuştur.onları bünyemizde tutabilseydik eğer çok daha iyi yazarlarımız olacaktı ekşi'ye nazaran.modlarımız suçlu bu konuda.

neden modlar suçlu derseniz.her zaman eşitlik iyi değildir.
adamlar çok iyi yazardı ee haliyle biraz özel ilgi görek istediler.
mesela tuttular bu kadar iyi yazan adamları bir tartışma'da küçük bir argo kullandı diye çaylak yaptılar.adamlar da sikerim yeah dedi.
sen şurda iki kelimeyi bir araya getiremeyen adamla bir çok iyi yazarına eşit muamele çekemezsin yanlış olur.

neyse ulu candır.
çok büyük bir hata kıyaslanması. kardeşim orada onlardan olmadığınız sürece barınamazsınız. ha açar okur, oylarsınız ama barındırmazlar yani rahat bırakmazlar.

sen kalkıp buradaki gibi orada küfürlü entry girersen açık ve net bacın s.kilir. öyle zall'ın tanıdığıymış avukatıymış falan yok orda öyle. direk adresini verirler savcıya polise g.tünden kanı alırlar. bunlarda öyle bir şey yok. kimin evine savcılık kağıdı geldi?

anlamak istemiyorsunuz galiba. tamam eksikleri olabilir adamların da kıyaslanması abes. diyorum işte burada rötuş isteği gelir düzeltmezsen de bir şey olmaz pek. ama orada adam senin entryni bildiğin siler a.ına koyiyim siler. ağzını aç istersen yapıştırır cezayı 3 ay ananın a.ını görürsün.
bilip bilmeden ötmeyin kimler gitti geri geldi duramadı, barındırmadılar. siz burayı güzelleştirmeye çalışın s.ktir edin orayı.

ben orayı 2 sene fitledim her gün. düşünün ben torpilliyim 2 senede 9 ay ceza yedim. gerisini siz düşünün.
At boku ile inek bokunun kiyaslanmasidir.
ekşide elit kesim çoğunluktadır .
ulu da her kesimden insan bulabilirsin .

ekşide felsefik , kültürel konular çoğunluktadır .
ulu da konular genelde aynıdır inciden farkı yoktur .
uludag sozluk sarelle, eksi sozluk nutelladir.
eksi sozluk gurbetten yaz tatiline gelen acayip tipli kuzense uludag mahallenin beyaz atletli abisidir.
Uludağda uludağ gazoz içerken uludağ lokantasında uludağ yemekleri yemek aynı zamanda uludağ sözlükte entry girmenin keyfini veremediği için uludağ sözlük. (Tabiikide yazdıklarımı şu an yapmıyorum)
uludağ sözlük çaylakları hemen yazar yapmazsa buralarda kaliteli olabilir.
uludağ sözlük ankaragücü ekşi sözlük gençlerbirliği'dir bilmem anlatabildim mi.
her turlu ekşi.
Ekşide çaylaktan yazara olan yolculuk 2 aydır devam ediyor .
uludağ eğlenmelik ekşi evlenmeliktir. ekşi için çaylak listesinden çıkmak zordur. insanı bayar. uludağ sözlük için ise çaylak listesi diye bir şey görmezsiniz. ben iki saat gibi bir sürede yazar olmuştum.
https://www.facebook.com/...pe=1&relevant_count=1

şunu entry olarak değerlendirip, facebook sayfasından paylaşmış sözlüktür uludağ, ekşiyle kıyaslamak bile çok saçmadır.
icloud hack saldırısı için uludağda 175 entry girilmiş. Ekşi'de 850.

sorsan uludağ abaza.

algısını siktiklerim.

inci bile bu kadar siklemedi. *
ekşi çoktan aza doğru yazar alımı yaparken, ulu azdan çoğa doğru yazar alımı yapar.

kalitesizliğinin sırrı burada.
vay efendim burasi daha samimi, ortam guzel, muhabbeti iyi diyenleri anlamiyorum. ya iyi hos ta birisi de cikip seviyeli bi seyler yazsin be kardesim. tamam onlar da olsun, ama surda gecirdigin vakitte birseyler ogrenmis olarak ayril. adi ustunde sozluk!
hep ayni terane, ayni muhabbet.. zaten burada yazan kitle de sirf vakit harcamak, geyik yapmak, ilgi toplamak amaciyla geliyor.

iki bi sey kasarsin kimse okumaz, aykiri dusunur, vatan haini, Kürtçü, din dusmani olursun.

lan orda yazdigin en kiytirik yazi bile okunuyor, oylaniyor, deger veriliyor.
yani bazen eksi den buraya gecince harbiden unv ortamindan lise ortamina gecmis gibi oluyorum.
tasi taragi toplayip gitmek lazim aslinda buradan.
Edit:düzenleme.
1.5 sene çaylak olarak bekletildikten sonra adamlar benim entryler düzensiz diye sayacı sıfırladılar. 1.5 sene daha beklicem herhalde. Halbuki o kadar çok gereksiz yazı yazan tipler var onlar nasıl yazar oldu anlamadım. Bazı şeylerde çok adaletsizler. bende uludağ sözlüğe geldim. geldim de uludağ sözlükte yazanlar da kendi sözlüklerini beğenmiyorlar. kafam karıştı.
Ekşi Sözlük'te formata hakim olmayan bir yazar aylarca barınamaz.
Burada Sözlük, Sözlük formatı, tanım konsepti konusunda dahi en ufak bir fikri olmayan Tonlarca yazara rastlayabilirsiniz.
Eksi sozlugun artik sadece yazarlarin birbirine laf etme cabasinda oldugu bir yer oldugunu goz onune alirsak berabere kalacak karsilastirmadir.
avrupa yakası vs geniş aile.
ekşi sözlük çıt kırıldımdır, uludağ sözlük harbidir, dombradır.
ikisininde sol frame'lerinin screenshot' larını çektim. bakalım arada dediğiniz kadar kalite farkı var mıymış?
ekşi;
görsel
uludağ;
görsel
(23.11.2014 saat 12.42/12.43 çekilmiştir.)
3 dk sonra gelen edit: arada bi fark yok. hatta uludağ hafif silkmiş, sizcede öyle değil mi a canlar?
Itiraf başliği entry sayisi ile ulunun alacaği kaybedeceği karsilasma. Uludag da itiraf basliginda daha cok entry var. Ama itiraf basligindaki entry sayisi gelismislikle ters orantili oldugu icin maalesef gene ekşi gene ekşi.
Ikisinin de amına koyup keyfinize bakın. Ekşi yazar almıyor çoğunuz o yüzden burdasınız. Siz ekşiyi seversiniz ama cenazenize uludağ gelir diye eskimiş espriyi hatırlatayım.
interaktif sözlükler arasında haklı olarak ayrı bir yere sahip muhteşem sözlüklerdir.