bugün

sürekli ciddi konular konuşulması. insan bi süre sonra sıkılıyor , gülmek istiyor.
yalnızlığımı sikip atması olabilir mesela.
(bkz: nukleer baslikli kadin)
girdiğim entry den çok silinen entry min olması.
durmadan ırkçı ve faşist başlıklar açılması soğuma nedeni.
eski sevgilinin sözlükte yazar olması.
Çoğu zaman, (bkz: sol frame)
aşikar troll başlıklarını bile anlamayıp ciddi ciddi yorum yapan zeka yoksunları
mantık sınırlarının çok üzerinde ırkçı ve faşist yorumlar
"koyduk mu"cu "ağlama melis"çi ergen holigan tayfa
şiirler, şairler, dizeler hakkında yazılan yazıları bile eksileyen bir topluluğun da içinde olması.
hayır seri eksilemişler resmen bütün şiirler, sanatçılarla, şairlerle ilgili olan yazıları. bu nasıl bir zihniyettir.

sol frame'in popüler konularından döktürsem şuraya nasıl da büyük çoğunluk oy verir, takip eder vs..
bunlar da tutmuş, (bu yazı da dahil) cemal süreya, orhan veli, attila ilhan'ın yazdıkları dizeleri eksiliyor?! istersen bütün yazılarım eksilensin karmam eksilerde gezsin bu yüzden..umrum dışı bu sözlükteki yerim de, karmam da ve geri kalan her şey.
sanki ben yazdım, beğenmiyorsan o güzel dizeleri o senin sorunun. *

işin daha fenası bunlar sol framede 3-5 konudan ileri gitmeyen yazılar hakkında düşünen, kafa patlatan sırf karma için uğraşan sığ insanlar.

hayır sen manevi duygulardan , edebiyattan , hayatın o diğer göremediğin yanından zerre anlamıyorsan ne oku , ne yorum yap ne de oylama için kendini bu kadar kas.

not: ayrıca artık soğuma değil, nefret etme derecesine gelmiştir sırf bu dar kafalılar yüzünden.

edit: normalde böyle sinirlenen bir insan değilim ama pek ala sadece ama bazı konulara ( istesem yazardım da ama yazımı kirletmeye lüzum yok) kafası çalışan insanların edebiyatta , şiirde katkısı bile olmadan ahkam kesmesi!

2.not: ayrıca bugün bir şiiri yanılıp başka bir şaire ait olduğunu yazmışım, biri de uyardı mesajla. sağ olsun çok, en azından okuyan, dikkat edenler de varmış. azınlık da olsa.

edit 2: yazdığım hata buraya.
dar kafalı insanlar için yazdıklarıma yazık. onlar kendi acizlikleriyle kalmalıydı. buraya taşımamalıydım , evet.
susturulmaktır.
edeb olmayınca edebiyattan bahsetmenin absurd olacagi sorunsalidir aslında.
Sözlük formatı nedeniyle görüşlerin rahatça paylaşılamaması, fakat trollerin cirit atması. neden? çünkü formata uyuyorlar. bu kadar basit olmamalı. sırf formata uysun diye cümle sonlarına -dır eki getirmekten bıktım. troll gibi am, göt, meme tanımı yapmak mı sözlük formatı?
insanların aşırı itici başlıklar açarak cevap vermek istememesinden kaynaklanan soğumadır.
Basliklara ne yazacağını bilememek..entry girecek doğru başlığı bir türlü bulamamak.
Uludağ sözlükten soğutan tek neden küfür.
sevgili yazar arkadaşlarım lütfen daha seviyeli ve kaliteli entryler yazalım küfürsüz ve ergence olmayanından.
donuz butonunun olmamsıdır. beyler çok ciddiyim donuz butonu ekle. şu başlıktaki sorunların %60 ından kurtulursun.

çok mu saçma sapan başlık açıyorlar?

ekle baba donuza.

çok mu saçma sapan yazıyorlar?

ekle baba donuza.

adam habire sana mı sataşıyor?

ekle donuza konuşsun dursun.

ben diyorum hacu, bu sözlüğün şu an itibari ile en büyük sorunu donuz butonu dur.
bir kaç şuursuz yazarın -trollerden bahsetmiyorum- onca saçmalığına rağmen hale sözlükte barınabilmesi. çaylak yapmakla olmuyor bu işler.
(#16063029) buna eksi verebilen, aynı iğrenç düşünceye sahip pislik, yobazlar yüzünden.
işin eksi veya artısında değilim. umrumda da değil zira.
benim anlamadığım bu ve bunun gibilerin gerek burada, gerek toplumda hoş karşılanması, desteklenmesi.
hoş toplumda normal görülüp desteklenebiliyorsa burada da elbet desteklenir.

belki de kaldıramadığından kendisi eksi vermiştir.
sonuçta ha sen, ha o, ha bir başkası. böyleleri etrafta bolca var.
hepiniz beş para etmez varlıklarsınız.
bitmek bilmeyen sağcı solcu savaşı.
bile isteye, ısrarla troll yetiştirme merkezi olma görevini üstlenmesi.
sol frame başlıklarının gündemden uzak olması. hatta çoğunlukla ergenlere hitap edecek duruma kadar düşmesi.
kesinlikle ve kesinlikle belli bir yaş seviyesi altındakilerin yazar olmasıdır. daha doğrusu şu ortama bi kaç şey katamayacak, onun yerine küfürlü başlıklar açarak kendini tatmin edip komik olmayı amaçlayan yazarcıklar. bazı açılan başlıklardan ve girilen entrylerden o kadar kolay anlaşılıyor ki. hedefim ergen diye dalga geçilen o genç çocuklar değil kesinlikle. öğrenmek istemeyen, öğretmek hiç istemeyen o tayfadır. yazar alımı yapılırken zeka testi mi yapılır, fotoğraf mı istenir bilmiyorum ama kesinlikle bunun önüne geçilmesi lazım. zira aklı başında bir yazarın açacağı başlıklar değil sol frame'da bu gördüklerimiz.
(bkz: ilk defa yarrak yiyen kızın suratındaki değişiklik)
temel sebep her ne kadar belaltı entry ve başlıkların bol olmasıysa da, asıl neden bana göre ikili ve grup ilişkilerin azlığıdır, diye yanıtladığım nedenlerdir.
şuursuz başlıklar.
benzer ve ilişikli başlıkların hepsinin altında aynı cümleleri okumak.

her kürt pkk'li değildir, onlar bizim vatadaşlarımız bla bla bla.

atacaksın bombayı kurutacaksın köklerini bla bla bla.

biz hepimiz kardeşiz ama benim askerime polisime silah sıkan karşısında beni bulur uleyn bla bla bla.

bi bitmediniz amına koyim.