bugün

bir tane başlık entry uyuşmazlıgı yüzünden beni çaylaklığa düşüren,hakkımı yiyen trio.adaletinize . neyse ..
türkiye de almanca konuşan gurbetçi genç diye bir başlık açtım bişeyler karaladım nacizane abartmıyorum 2 sn sonra entrym kendi aralarında almanca konuşan türkler başlığına yardırılıvermiş. 2 sn allah belamı versin 2 sn...

tamam buna birşey demiyorum da benzer olduğunun da farkındayım. lakin bu kadar hızlı müdahale edebilme şansınız, gücünüz , kudretiniz var da birbirinin aynısı bir sürü başlık açılıp meydan çöplüğe dönerken neredesiniz? millet başlık sıçarken neredesiniz?

birileri girip afedersin ama sözlüğün .mına korken (bkz: cihanistan) nerdeydiniz? diye sorarlar adama .
silkinip kendine gelmiş moderasyondur. ( an itibariyle fenerbahçe türk futboluna ne vermiştir şeklindeki forum tadındaki başlığı gördükten sonra, aha dedim başlıyoruz gene. şimdi bi sürü al bunu alamazmısın tadında entry görürüz. gördükte.ancak girilen 9 entry ışık hızıyla silinmiştir. geçenlerde de benim bir entrymi silmişlerdi lakin helal olsun. )
nick altında yazarlara hakaret edilen entryleri sallamayan ama kendi işlerine gelmeyen entryleri silen moderasyon.
15 temmuz penguien kapağı başlığı dururken diğer başlıklara müdahale ediyorlar. penguien diye bir derginin varlığını sorgulamaya başladım.
(bkz: gü gül öldüren başlıklar) diye başlığımı düzelttiler şikayetçiyim, türkçe karaktersiz bile daha iyiydi. * gü ne modum benim ? * *
ülkemize ve atamıza her türlü hakarete göz yumup cevap verenlerin entrylerini ''polemik yaratmak'', ''ağır hakaret..'' diyerekten silen saygıdeğer moderasyonumuzdur.
türk milleti ve türkiye cumhuriyeti aleyhine yazılan hakaret içerikli ve imalı girilerin hiçbir hukuki problem yaratmaması, bölücü örgüt partisi aleyhinde yazılan girilerin tamamına yakınının hukuki problem oluşturduğu gerekçesiyle silinmesi gibi ilginç kararlar veren moderasyondur.
anelia nickli yazarı çaylaklıkla ödüllendiren moderasyondur.

edit: ulan ne yalama heriflersiniz be.
pkk'lının girdisini silen moderasyondur anladığım kadarıyla.

(bkz: siktir git tutan yok)
bu yönetimin şöyle bir davranış örneği var ki; nerede fetullaha, akpye ardışık 4-5 yazı yazarsanız çaylak yapılırsınız. efendim? evet enfes yönetim.
(bkz: i belong to che/#5614531)
lan lan neyse ben şunu diyorum.

sözlük saplarına yazdığım eleştirileri henüz "polemik oluşturabilir" diye sildiklerini görmedim. silahların eşitliği ilkesi bu olsa gerek. ama ismi lia, melek, huri çağrışımları yapan yazarlara dokunamıyoruz.

sizi gidi çapkınlar.
sülalenize söven bir yazarı şikayet ettiğiniz de size "bu kadar kötü düşünmeyin iyi yanından bakın" gibisinden laflar ederek başından savuşturan yönetim..

kevaşe geçen bir başlığı argo diye silip sülalemize sövülmesine hiçbir yaptırım uygulanmamasını mantıklı bir şekilde açıklamadıkları süre zerre itibarı kalmamıştır..

bir haftadır anamız, bacımız, sülalemiz bafilenmekten harap bitap düşmüşken buna sadece entry silerek destek veren bir yönetim şekli kendi ana, bacı ve sülalesine hiç değer vermediğini anlatmaya mı çalışmıştır?

ha pardon siz ananıza söven yazarları dahi silemiyordunuz değil mi?

yazık!
işine gelenlerin yaladığı, işine gelmeyenlerin eleştirdiği grup.
işime gelsin gelmesin giydirdiğim grup.
kimi yazarlar her entrylerinde küfür edip tabirimi maruz görün üzerimize sıvarken anlamadığım bir nedenle bunlara sürekli iltimas geçen, eşitlik ilkesini yitirmiş adalet kurumu. üzgününm ama sözde en çok sizin başınıza yakışıyor. baş demişken, bu yazarlara geçilen iltimasın nedeni ciddi bir merak konusudur. yaş mı sebep, cinsiyet mi yoksa ideolojik görüş mü? başımızdan ayrılan ama gölgesi sözlükte tur atan bir tanesinin ne gibi şeylere imza attığı dün gibi hafızalardadır, biz bir kişi bunların nedenidir diyorduk, ama anlaşılan o ki varlığımız hepsi için ciddi bir rahatsızlık nedeni.

(bkz: kürt kokulu/#5613361)

bu tiplerle ne gibi bir ilişkiniz var bilmiyorum, neden korkuyorsunuz ya da bizde olmayıp da bu tiplerde olan nedir anlayamadım. ama yaptığınızın doğru olmadığını, bilerek taraflı kararlar aldığınızı ve şu yapılanmada bile adaleti sağlayamamanızı vatanseverliğinize bağladığınızı tahmin edebiliyorum. rahatsızlığınızın nedeni bizsek, varlığımızın ve tarzımızın nedeni sizin yanlı tutumunuzdur.
çok şikayetçiyim ben bu modlardan sözlük,

yanlış bilgi içeren entryler silinir diyorlar ama kurala uyan yok.

asosyal oldum *, erkek oldum * * *, ibne oldum *, 40 yaşında oldum *...

hangisi doğru bilgi içeriyor muhterem moderasyon çok şikayetçiyim sizden çok. * * *
Atatürk'e küfür etmenin , bölücülük yapmanın serbest olduğu bu sözlüğün moderasyonudur. yazarlar bir sabah kalktıklarında çaylak olduklarını görürler ancak nedenini hiç bir zaman öğrenemezler, düşündüklerinde de terörist piçlere ayar vermiş olmaları ihtimali ağır basar.
pkk'ya orospu çocuğu denmesini hukuki açıdan sözlüğü zor durumda bırakacağını söyleyip, pkk'ya gerilla diyen orospu çocuklarının girdilerine dokunmayan, amacını anlayamadığım, saygıdan ve eleştir kabul etme yeteneğinden yoksun moderasyon.
anlaşılamayan bir nokta da; polemik yaratır diye silinen yazılarım ile (#5633308) numaralı yazıyı karşılaştırınca ben hakkaten de çok polemik yaratıyorum diyorum kendi kendime.

gidip de muhafazakar demokrat türbanlı kıza peruk taktırıp seks yapmak desek? nasıl, güzel mi? o zaman polemik olmazdı değil mi yönetim!
(#5633400)
(bkz: management of the dictionary of uludag) ya da
(bkz: uludag dictionary management)
tantuniden sebeplerle entry silmektedirler.
ulu moderatörlerine çemkirme yeri, ağlama duvarı, şikayet şeysi vs.

nadiren moderasyona çemkiririm dikkat edin çemkiriyorum.

zall naber hacı, dur bi dakka ya ne zall'ı muhatap bulamacayağım bir mektuba başlamayım, salca bilader ya da dur moonlight sonata ama bi saniye ya july4th ya şuan bunu kim okuyorsa ya da en yakın zamanda kim okuyacaksa. abiler, bakın abiler. bu uludağ modern var ya hani, son aylarda geyiğin tavan yaptığı, yazarların başlık açıp entryler girerek sol frame debisini arttırmak yerine tercih edip eğlendiği, işin kötüsü yalnızca aktif yazarlara açık olan sözlük şeysi. hani makaranın dozunu kaçırdık diye screenshot altı mesajlarının yazar başına 3'le sınırlandırdığınız galeri. dur bir de özeleştiri yapalım çok ibnelik olmasın. hani 6. nesil yazar alımı başladı başlayalı kırmızı görmüş boğa gibi 6. nesil yazarların hatalarına vurgu yaptığımız istanbul modern'i aratmayan galeri. he işte o bak tanıdınız.

abi lafı dolandırmayacam, galeri amele doldu valla bak. evvelden de belirtmiştim ben de o amelelerden biri gibi hissediyorum. sorun ne mi? dur anlatayım. uludağ modern'in denetleme mekanizması olmaması. hatalı-sakıncalı entryleri gammazlar gammazlar moderatörler müdahale eder, özel mesajlardaki seviyesiz ifadeleri x butonu ile her yazar moderatörlere havale edebilir filan işte. ama bu galerinin tabiri caizse ki caiz amına koyanlara müdahale edilmesini sağlayacak bir mekanizması yok kanımca. tamam bir derdim var'dan linkini verip şikayet edebiliriz ama hadi 1 kere olmadı 2 kere. önüne saat başı 30 tane 40 tane hatalı entry gelen moderatör galeriyle mi ilgilensin, entrylerle mi? (ki bir derdim var'ın ne kadar süratli çalıştığını iyi biliyoruz)

galeride sınırsız bir özgürlük olunca ve denetim de olmayınca malum ortalığı bok götürüyor abi. forumlardan screenshot alıyorlar lan! daha demin gördüm 1. nesil bir yazar bir başlık açmış sadece bir harf fazla başlıkta bunu alıp üşenmeden koymuş adam, 1. nesile de vurgu yapmış. vay amına koyim sende ne keskin zeka varmış birader, biz nasıl göremedik bunu.

herneyse derdimizi anlattık, sıra çözüm önerisinde. moderatörler yoğun moğun ama bu fasilite de sözlüğün bir nimeti ve denetlenmesi lazım. yani gammaz butonlarının screenshot altlarındaki yorumları kapsaması gerekiyor, ayrıca koyulan screeshotları da. yorumlarda elbette entry tadında formata uygunluk aranmamalı, orada bir nevi kurallardan bağımsız bir şekilde yazmaktan keyif alıyoruz ama pekala küfür de edebiliriz. mümkünse bir el atıverin.