bugün

sözlüğün en eğlenceli grubudur. en makara başlıklar o tayfa ile açılır.

-itirazı olan?
çok yardımsever tiplerdir.
Sözlüğün en seviyeli ve eğlenceli zamanlarının gece saatleri olduğunun farkında olan yazar tayfasıdır. Kral tayfadır.
bazıları macera olsun diye başlık açıp silerler. yardımseverlikten ziyade bize soğukkanlı yazarlar lazım.
müziğin ses ayarını bir türlü tutturamadığından kimisi, komşu kapıya dayanacak korkusuyla yaşamaktadır (bkz: el kadar).
Uykusu gelmeyen manyak yazarlardır.
liselilerin olmaması sebebiyle sözlüğün daha da keyifli bir hal almasını sağlayan tayfadır.
her hece yolumun kesiştiği yazarların merkez üssü.
sözlüğe sadece entry okuyup oy vermek için değil, yazmak için giren kalifiye elemanlardan oluşan tayfadır, candır.
bugün burda bulunmamızın sebebi elbet vardır. burdayız da bi sorun neden burdayız. siz varsınız diye burdayız.
yarına yada yarınlara terk edilmiş işlerden sonra yazılan cümle.
amann sabahlar olmasın beya diyen sözlük seven insanlardır.
gözlemlediğim kadarıyla içinde troll barındırmayan tayfadır. *
ders çalışıp arada ne var ne yok diye göz gezdirenlerdir.
pöfür pöfür sigara içerler.
uyku problemleri olması muhtemel yazarlardır. büyük çoğunluğu günde 3-4 saatlik uykuyla yetinebilir. *
ciddi anlamda uyku problemi olan yazarlardır. onlar da isterler düzenli uykuları olsun. ama yapamazlar. uyumayı severler ama uyumak da istemezler. dengesizdirler. * *
ayrılamadığım tayfadır. çok ciddi bir karar almıştım, güzel de gidiyordum. hani kurallar çiğnenmek içindir ya, arada bir çiğnemem lazım demek ki. okulu kırmak gibi bir şey oldu benim için tekrar gece tayfasında takılmak.

(bkz: gece uykusu/#11398517)
onlar biziz. alkol seven, sigaranın dibine vuran yazarlardır. sohbetleri tatlıdır. hepsini seviyorum. teşekkürler türkiye.*
bu saatte, bu havada el ele tutuşup denize atlayacak kadar çılgındırlar. valla benim en azından bi elim bi hatuna denk gelir bu durumda, benim el tutuşcak bir partnerim var. ama çoklu tarifeye de uyarım.

edit: imla
belki birkaç duble rakı ve bir gıdım peynir eşliğinde takip edenleri vardır yazılanları. belki de yalnızlığa sövenleri vardır amına koyayım.

seviyorum bu güzel insanları vesselam. var olun ulan. * *
telefonun kulaklığından trt türkü açılır ve sözlüğün tadı çıkarılır.sessiz sakin mis gibi ortam.
her gece "bu gece ezanı duymadan yatacağım" diye karar alan ama yine de onu duymadan yatamayan yazar tayfasıdır.
bu insanlar sabahın köründe okul varmış filan diye düşünmez çünkü *

gecenin karanlığında dışarı bakar; ulan millet uyuyor ne güzel sen ne diye ayaktasın diye kendi kendine söylenir, ama yatağa gitmez sözlükte takılmaya devam eder.

açılmış olan bilumum başlıkları, itirafları, dertleri, kederleri okur. okumuş olduğu yaşanmışlıkları bir an gözünün önüne getirir ve hüzünlenir, lan benimkiler bunların yanında devede kulak ulan der ve üstüne bir sigara ateşleyiverir. varsa birası bi yudum alır.

hayatı hakkında düşüncelere dalar, hayatı sorgular, baya bi felsefik olan düşüncelere takılabilir, sonrada koy götüne rahvan gitsin diyip, yaşamaya kaldığı yerden devam eder.

fonda hafif bir müzik vardır, ama öyle rock şarkılarmış, ağır metalmiş değildir onlar. dinlendirici, etrafı fazla rahatsız etmeyecek şarkılardır, kısacası güzel müzikler vardır fonda.

kendiyle baş başadır o insanlar, kendiyle daha güzel yüzleşirler o yüzden; gün içerisinde yaşadığı olayları bir düşünür, kendi kendine bi kritik yapar. vardığı sonuçlara göre hayatına yön vermeye karar verir, şöyle der, böyle der, en güzel yanı ise uyanınca tüm bu kararları unutmuştur.

neyse biz hep buradayız, asıl olan; sen nerdesin? *
final zamanı uyumak için geberen! normal zamanlarda uyuyamayan garibanlardır. (bkz: ben).