bugün

an itibariyle indirdiğim ve kullandığım uygulama.
artıları;
-artık uludağ sözlüğün de android uygulamasının olması.
eksileri;
-ben kısmına tıkladığımda giriş yapmamış olduğumdan hata raporu verdi.
-logosu hiç olmamış. bizim kırmızı üzerine beyaz u'nun nesi var?

sonuç: kullanılır. ama güncellenmeli bir an önce.
daha önceki, giriş yapmak istediğimizde hata verme sorunu kalkmış, ama bu sefer de "ben"e tıklayınınca hata veren uygulama.
ama daha başlangıç olmasına rağmen gayet güzel. bu tür ufak sıkıntılar illa olacaktır, zamanla giderilecektir, deyip, tam anlamıyla düzgün çalışana kadar mobilden devam ediyoruz.
android kullanicilarinin ihtiyaclarini karsilamak icin tasarlanmis guzel bir uygulama. artilari -guzel tasaanmis temasi -her zaman entry girebilme kolayligi eksileri -beni hatirla butonu bulunmamasi uygulamayi her acisinda giris yapma zorunlulugu -gammazlar icin gammazla butonu bulunmamasi. -em cok sinir bozani ise yazi yazarken ekrani yan cevirdiginizde ekranda getiriliyor butonu donup ekrani yan dondurdugunde yazdigin herseyin silinmesi. -simgesi uludag sozlugun gercek simgesi olan kirmizi izerine beyaz u harfi daha iyi olurmus. -birde entry girdigimizde ekranda kisa sureli basarili veya basarisiz yazisi cikip kayboluyor, sayfayi yenileyip son entry de kendi entrymizi gorsek daha iyi olurmus. ozet gececek olursak guzel tasarlanmis fakat bir cok eksigi bulunuyor en kisa zamanda guncellemelerle duzelecegini umuyorum, okuyucular icin tarayicidan daha iyi fakat yazarlar icin ayni seyi soyleyemem.

edit:satirlar gorunmuyor alt satira gectigimizde bir onceki satirin devami gibi gorunuyor bu sorun bendemi tum kullanicilardami emin degilim.

yeni bir edit: surekli yeni hatalar karsima cikiyor giris yaparken ekrani yan cevirdigimizde giris butonu gorulmuyor ayni sekilde uzun bir y
aziyi editlerken yan cevirdigimizde guncelle butonu ekranin disinda kaliyor.
acilen güncelleme gereken uygulamadır.
arama özelliği ekrana sığmıyor, karma bilgilerine doğru düzgün erişilemiyor.
artık indirilebilir uygulama. iphone'dan sonra iyi gider.
nasil anlamiyorum ama t20 mimle uyumsuz oldugu icin yuklenmiyor.

(bkz: allahini seven ustume apk atsin)
bada için olsa daha iyi olurdu uygulaması.
Vodafone Huawei U8160* cihazım ile uyumlu olmadığı için kullanamadığım uygulamadır.
ben butonuna bastığım zaman hata verip atan uygulamadır.
htc EVO 3d cihazımda problemsiz kullandığım uygulama. ancak mobil uludağ gerçekten çok daha güzel.
entry ekle butonuna bastigim zaman sürekli hata veren uygulama.
android cihazlarda en zor kullandığım site uludağsözlük'tür, tek sebebi de huawei ideos x5, samsung galaxy s ve motorola atrix telefonlarının hepsinde oylama yaparken zorluk çekme ve ne hikmetse sadece sözlükde yaşadığım girdi yazarken yazı yazma kısmının klavyenin arkasında kalması sorunu. işte bu iki sebepten dolayı bugün android uygulamasının çıktığını öğrenince sevindim ve hemen indirdim.

gelelim değerlendirmeye:
> öncelikle arka planın mavi olması çok çok büyük bir hata. yazılar siyah, arka plan koyu mavi... yazılar zor görünüyor, bakınızlar, linkler ve yazar isimleri mavi olması hasebiyle neredeyse hiç görünmüyor.

> 'ben' kısmında ise sadece iyi ve kötü oylanan entryler var ancak sadece iyi oylananlar görülebiliyor.

> aranan bir başlık eğer yoksa benzer başlıkların listesi çıkmıyor.

> tema veya renk değiştirme ayarı yok.

> bir girdi ekledikten sonra girdimiz gösterilmiyor.

> bir başlıkta girdiler 2'den fazla sayfaya ulaşmışsa 3. sayfaya ulaşmak için bir yol göremedim.

bu gibi hatalar düzeltilirse ağız tadıyla sözlük kullanmanın keyfine varacağız. haydi kolay gelsin.
Kullanması çok zevkli , ayrıca browserdan hızlı uygulama.
uygulama çok ağır çalışıyor.
uludağ sozluk mobil daha kullanışlı.
Uludağ sözlük yazarlarına çok kolaylık sağlıyacak bir uygulamadır. dokunmatik ve android işletim sistemli telefonların hepsinde kullanılabilir ve ücretsizdir.
uygulamayı bir süredir test ediyoruz, hatalarını giderdik. uygulamayı daha da geliştirmek istiyoruz. hata ile karşılaşınca, telefon modelini de belirterek hatayı tarif ederseniz kısa sürede gelişecektir.
fena değil ama gelişmesi gereken uygulama.

HTC Desire iCS 4.02 sistemde;

"Ben" sayfasında en iyi oylama alt başlıkları aşağıya doğru kaymıyor.

Edit: imla
htc one x te inanılmaz yavaş çalışıyor. herşeyi çok geç açıyor.
internet bağlantımda gayet iyi.
cihaz 4+1 çekirdek aga.
ha puni oradan yazdigim eplukeysin. hic fena degil gencler.
an itibari ile güncelleme gelmiş uygulamadır.
bende çok hızlı çalışan uygulamadır. yükseltmeden sonra yavaşlamaz inş. dır.
bazı yazarların karşılaştığı ben butonu ile ilgili hata düzeldi. güncellenmiş versiyonu indirin lütfen.
uludağ sözlük mobilden çok memnun olduğumdan denemediğim, denemeyi de düşünmediğim uygulama.
mobilin götünü yiyesice uygulama. mobil dururken asla tercih edilmemelidir. çok yavaş, çok kullanışsız.