bugün

(bkz: zannederim tek eksiğiniz barrack obamaydi)
(bkz: iş bilenin kiliç kusananin)
az sonra başlıktaki siki kelimesine gelecek sansürlen anlaşılabilir. (bkz: uludag sozlukteki bafi kufur sansuru)
(bkz: götümüze girebilir)
sözlüğün zor durumda kalmaması adına uygulanan sansür.

herkesin ski elinde geziyor, moderasyon nöbette. boş bıraksa kimler nerelere neler sokar mazallah.
moderasyonun sıkı tutumu'ndan kaynaklanan sansürdür.

"bafilemek" kelimesi kullanılarak sansür aşılabilir.
yerinde kullanılırsa mantıklı yoksa saçma sapan bir uygulamadır.

yerinde nasıl kullanılır?

birisi çıkara bi başka kişiye ciddi anlamda küfür ederse bu tabikde sansürlenir çünkü bu özgürce konuşmak değil özgürce hayvanlaşmak olur ki hiç birimiz istemeyiz sanırım.

nasıl saçma sapan olur?

bazı durumlar vardır ki günlük kelimelerle ifade edemezsin, orda hem cümlenin gelişi açısından hemde ana fikir açısından* en güzel küfür tamamlar*. eğer bu sansürlenirse acayip saçma olur. hatta o zaman sokarım ben öyle işe.
kendini sadece küfürle ifade edebilen varlıkların şikayetçi olabileceği durumdur.
(bkz: siki kufur sansurunden yazarlarin siki tutmasi)
(bkz: sözlükte küfrün bokunu çıkarmak)
kendini sadece küfürle ifade edebilen varlıkların şikayetçi olduğu durum değildir.. en azından şikayet eden varlıklar sadece bunlarla sınırlı değildir..
türkçe gibi belli açılardan son derece zengin olan bir dilin, bu açıların en önemlilerinden biri olan yine son derece zengin argosunu 'kullanılamaz' diye bir kalemde silinmesinin rahatsız ettiği varlıkların şikayetçi olduğu durumdur.. gerekli ve düzeyli şiddetli bir küfrün, anlatının ağzına ve klavyesine de yakışırsa anlatımı ziyadesiyle özgünleştireceğini ve etkisini arttıracağını bilen varlıkların şikayet ettiği durumdur.. 's*kmek' görmekten aklı çıkmış, o '*'ın yerine 'i' harfi gelse herhangi bir şeyin değişip değişmeyeceğini acaip merak eden varlıkların şikayet ettiği durumdur..
şikayet ettiğim durumdur..
(bkz: siki küfür)
(bkz: siki tutmak)
toplum içinde "s.kmek" fiilini kullanamayıp uludağ sözlük'te ulu orta kullananların da şikayet olabileceği durumdur. seks yapmak da ayıp değil, ama götü yiyen yok ki çıkıp taksim meydanında seks yapsın? "s.ki tutmak" demek de ayıp değil, ama yine götü yiyen yok ki taksim meydanında megafonla "s.ki tuttum!" diye bağırsın.

sözlüğün sanal bir komünite olduğunu düşünürsek normalde toplum arasında "s.k" diyemeyip sözlükte bunu diyenlerin tek dayanağı bu sanallıktır. toplum içinde tanımadığımız insanların yanında küfürlü konuşmuyoruz, arkadaşlar arasında bile kısık sesle konuşuyoruz. (olması gerekeni söylemiyorum, olanı söylüyorum.)

sol frame ve sözlük yazarları da bir topluluk. ne yazık ki bu topluluğun içinde bağıra çağıra küfürlü konuşanlar hiç de samimi gelmiyor. aynısını tanımadıkları insanlar ve resmi ortamlar içinde yapamadıkları davranışları burda yapan insanlar da aynı derecede samimiyetsizdir.