bugün

(bkz: atatürk milliyetciliği)
gayet normal olan beyandır. ırkçılık faşizmin niteliklerinden birisidir fakat aynı şey değillerdir. gerçi milliyetçilik ile ırkçılığı ayırt edemeyen kişilerin bunu anlamasını beklemek biraz fazla olur ama.
kürtçüyüm ama kürt değilim ile ölesiye yarışır.
(bkz: ali 14 yaşında arkadşları ona he yarram he diyor)
- benim kürt arkadaşlarım da var. gibi cümlelerin sahibidir.
(bkz: ölüyüm ama seks yapıyorum)
mantık yolunda ilerleyerek, ülkemiz özelinde ele alalım konuyu. milliyetçilikten kasıt ne? milletini sevme durumu. millet hangi millet? türk milleti. o halde milliyetçi türkçüdür. türk nedir? bır kökendir, soydur, ırktır. öyleyse türkçü aynı zamanda ırkçıdır. bizde şöyle bir yanlış algı mevcut. milliyetçi daha yumuşak bir tabir ama türkçü veya ırkçı daha sert, şiddete meyyal kavramlar gibi algılanıyor. işin faşistlik boyutuna gelince. faşizm sadece bilinen şekliyle somut işkenceyle sınırlı değildir. açık veya gizli baskının her türü de faşizmdir. bunun en bariz örneği, insanların giyim şekline müdahale etmekte kendini göstermiştir. yapılan ise, soyut faşizmden başka bir şey değildir. bu durumu savunanlar da, dolayısıyla faşist olarak konumlanırlar. dayanakları da ilgili inkılabı gerçekleştiren atatürk'tür. bu bağlamda türkçülükle faşistlik arasında paralellik kurmak hiç de zor değildir.
(bkz: türkçüyüm ama türk değilim)
ülkücüyüm demenin başka yoludur.

ülkücü yeminini okuyun koduklarım.
sanki mümkünmüş gibi.. hayalperestim ama o kadar da değil.
(bkz: sürrealistim ama bir salvador dali değilim)
(bkz: muhabirim ama bir reha muhtar değilim)
faşizm italyan milliyetçiliğinin bir versiyonu olduğuna göre türkiye'de muhattabı olmayan ifadedir.

faşist olmadığını belirtecek kadar boş kafalı ve salak türkçü yoktur. türkçüler türkiye'nin en kaliteli ve zeki insanlarıdır.
Gayet normaldir. Şu faşist kelimesinin anlamını bir öğrenemediler. Faşizm, bayağı üst boyut bir ideolojidir. Totaliterliği ve muhaliflere baskıyı öne çıkarır. Faşizm ideolojisinde italyan vatandaşlığı önemlidir. Nazizimde ise alman kanı taşımak önemlidir. Türkçünün faşist olması için, aşırı totaliter ve özgürlüğü kısıtlayan bir rejimi savunması lazım. Açıkçası, faşist kelimesinin kullananların hiçbiri tam anlamına göre kullanamıyor. Solcular kesin bu kelimeyi, örgüt bildirilerinden öğrenmiştir. Faşist diye bir kelime varmış, milliyetçilere bunu söyleyeyim, bir de düşüncelerime uymayanlara da söyleyeyim filan fıstık..