bugün

canımı feda edebileceğim vatanımdır. hem katik hem de vazgeçilemeyendir.
"güzel ülkem benim… köprü yıkılır 15 kişi ölür ‘bakımsızlıktan’ maden çöker 50 kişi ölür ‘dikkatsizlikten’, çadır yanar 11 kişi ölür ‘tedbirsizlikten’, mayın patlar 20 kişi ölür ‘ihmalden’. ölenlerin hepsi yoksul ulan! peş kuruşsuz gariban...

‘’para’nın diktatörlüğü, allahsız kapitalizm, yeni model’’ diyemiyorsunuz da, lafı dolandırıp duruyorsunuz işte. her yanımız avm oldu ulan, desenize ekonomi yine büyüyor, kaçalım mı evlerimize, can mı verelim yoksa ekonomiye. paçamıza kadar teslim bayrağını çekmişiz, yeni burjuvazimiz mutlu nasılsa!

zaten ne zaman şu ‘istikrar’ lafını duysam anlarım ki bunun ekmek fiyatıyla hiç bir ilgisi yok gözüm! ihale tarifeleri, birilerinin sıcak paraları, dümen tezgahlarıdır söz konusu olan.

16 milyon yoksulumuzla hangi cehenneme gidiyoruz sizce?
bir de şu nükleer santralleri kurduk mu tam olacağız. haydi!

ortalık böyle tuhaf tuhaf ‘kedi sever gibi fakir seven’ tiplerden kaynıyor artık!
infak edeceksiniz ulan, kibir etmeyeceksiniz, sağ elinizle-sol elinizi muhatap etmeyeceksiniz, paylaş diye verdi rabbin sana, üstünlük sağla diye değil.
mülk’ünün kiracısısın sen, sahibi falan değil."
Politikacilari devasa buyuklukte hastaneler yapar ama maddi durum bahanesiyle doktor atamaz demekki neymis hastayi iyilestiren doktor degil buyuk yapilarmis.
avrupa birliği'ne girmemesi gereken ülke. avrupa için en doğrusu bu.

gerçekten objektif bir şekilde düşünün, siz de böyle düşüneceksiniz emin olun.
Bos bir neslin yetistigi guzel ulke.
Sozluge bakin anlasilir zaten.
klan lordumla gerekli yazışmaları yaptığım, vampir ve kurtadamlar için yasallaştırmaya çalıştığım doğal besin bölgesi. ne kadar insan yeseler kardır.
en sıcak yılı 1966, en soğuk yılı 1992 olan ülke.
1980'de en çok ormanı olan 33. ülke iken 2011'de 65. sıraya düşen ülkemiz.
dini, ideolojisi, ırkı, düşünce tarzı, kişiliği ne olursa olsun vatandaşlarının geleceğe dair umutlarının olmadığı ülkedir.
uncyclopedia'ya göre, doğarken kısa çöpü çekenlerin gönderildiği bir ülke.
her 780 kişiye 1 imam hatip mezunu düşen, 75 milyon nüfusu olan iran islam cumhuriyeti'nin sahip olduğu cami sayısının %183'ü kadar camisi ve dolayısıyla bir o kadar maaşlı çalışan din görevlisi bulunan laik ülke.
uzun vadede büyük değişimler olmazsa, bu ülkenin mantalite anlamında kesinlikle çok gerilere gideceği aşikardır. öyle ekonomik anlamda ilerlemeyle olmuyor bazı şeyler. ortadoğudaki arabistan örneği bu duruma güzel bir örnek olabilir.
--spoiler--
Türkiye'de 87.130 makam aracı vardır, belediyelerle beraber 125.000'dir. Japonya'da bu sayı 10.000, Fransa'da 9.000, Almanya'da 8.000'dir!
--spoiler--
açık, mert ve korkusuz konuşmak gerekirse bu salak toplum ve bu iktidar ülkede var olduğu sürece sömürgeci ülkelere yem olması kaçınılmaz olan ülke. *
güzel ülkem.

bu ülkede yaşayan ve kendini azınlık hissedenlere diyeceğim şudur. ey değerli kardeşlerim; dünyada sizi düşünecek bir ülke varsa, oda türkiyedir. siz aldırmayın diğer devletlerin yalanlarına. kucaklaşalım. nerede görüldü bir avrupalının yardım ettiği millet. nerde görüldü sömürmedikleri bir ülke ve millet. herkes aklını başına toplasın lütfen.
4 kişilik bir aile için açlık sınırının 1007 TL,
4 kişilik bir aile için yoksulluk Sınırının 3280 TL,
Asgari Ücretin 774 TL,
işsizlik oranının %15,4,
Faal ve emekli Milletvekili maaşının sürekli bir artış içinde olduğu,
Dizilerle, futbolla, manasız tartışmalar ile uyutulan insanların ülkesi.
Öyle bir ülke haline gelmiştir ki, Facebook'taki bay bayan eşleştirme gibi sanal esra erol sayfalarına, şehit olmuş bir askerimizin resmini profil resmi yapıp katılanları, sonra da kızlara çıkma teklif edenleri yetiştirir olmuştur.

Saygısızlık dizboyu artık, bu ülkeden hiçbir cacık olmaz.

Şehit askerin adı selman aksu.
yıllardır uzakta olduğum memleket. ulan yeter dönelim artık be.
Halkı acayip paranoyak olmuş ülke. Bu nedir yaw kemal sunal filmi gibi.*
http://www.facebook.com/p...25&type=2&theater
hakettiği şekilde ve kişilerce yönetilen ülke.
sözlük itiraf ediyorum bazen bu ülkede yaşarken utanıyorum. Allah'ıma şükürler olsun türk yarattığı için beni. Dünya'ya bir daha gelsem yine Türk olarak gelmek isterdim. Vatanımı da seviyorum fakat bazı sorunlar var ki beni utandırıyor. Kaldırımda yürürken, önümde alımlı bir kız varken utanıyorum sözlük. Biliyorum beni o kızın arkasında görenler abaza damgası vuruyor. Bir insan, başka bir insanın arkasında yürüyerek, kamuya açık bir kaldırımda utanır mı soruyorum size? Yemin ederim aklımın ucundan kızla ilgili bir şey geçmiyor fakat beyni ile siki yer değiştirmiş o kadar insan var ki, onlar yüzünden istemsiz bir şekilde kendimi abaza gibi görüyorum. Aslında onların gözünde öyleyim. Metrobüste bir bayanın yanına otursam abaza damgası yiyorum, yoldan geçen bir bayana herhangi bir konuda yardım etsem, abaza damgası yiyorum, gerçekten allahın yarattığı güzel bir kız için "güzelmiş allah sahibine bağışlasın" dediğimde bile abaza damgası yiyorum. Bu durum böyle ne kadar sürecek. Bırakın artık kardeşim şu sikli bakış açısını. Biraz insan olun. Her şeyi cinselliğe yormayın.

Söyleyeceklerim bu kadar sözlük, utanmaya devam edeceğim herhalde şu güzel ülkemde.
çıkmazlar ülkesi. en ufak bir işi bile yapmak için onca asık surat görmek zorundasınız. nefret ettim lan..

ayrıca, memnuniyetsiz ve mutsuz insanlar ülkesi. herkesin her boku bildiğini sandığı, her işe her harekete karışan insanların ülkesi.

zamanı geldiğinde, dönüp arkama bakmayacağım.

sikerim!
türklerin ülkesidir.

amerika kimlerindir? amerikalılarındır.

almanya kimlerindir? almanlarındır.

e şimdi türkiye türklerin değil dersek, bu iş biraz a normal olur.

o zaman türk olmayanlar da, rahat durmak zorunda. rahat durmayan ve türk olmayan varsa siktir olup gidebilir.
kadın olmanın sokakta zor, otobüste kolay olduğu ülke.
yarısından fazlasının gerizekalı olduğu, her türlü fırıldağın döndüğü, boktan bir askerlik sistemi yüzünden hergün yüzlerce gencin öldüğü bok çukuru. eğitim sisteminden söz etmiyorum bile.