bugün

Elhamdülillah müslümanız. Allahın dediği olur. Kaderimiz neyse onu yaşarız kardeş. Allahın işine akıl sır ermez, vardır bir hikmeti.
Rövanşların arenası. Sistem eksikliğinden dolayı ve sisteme olan husumet nedeniyle: bu ülkede işler dayı yeğen seviyesindedir. Doğu ile batı arasında kimlik bunalımı yaşayan, üç tarafı deniz, dört tarafı ahmaklarla dolu olan ülke. Ülkeyi ilk iğfal edenlerden biri, toprak ağası adnan menderes'tir. Sonrası çorap söküğü gibi gelmiş, siyasiler ve askerler arasında yamalı bohçaya dönmüştür. Kitlesel yoğunluğu Cehalet sevici ve övücüsüdür.
anlamı türklere ait ülke olan isim. türk ülkesi yani.

ne kadar güzel isimdir.
görsel
Sabahtan beri batı medyasının kara propagandasına maruz kalan, belki de dünyanın en yalnız ülkesi, ülkem.

Onlarca yıldır şu lobi faaliyetlerini sadece biz yürütemedik gitti ya harbiden ona yanarım. Zor muydu bundan seneler önce uluslarası teşkilatlara türkiye'nin hakkını savunacak insanlar yetiştirip onları orada makam sahibi olacak bir şekilde yerleştirmek?
Yaşamaktan gurur duyduğum dünyanın en güzel ülkesi insanları biraz sinir olsada yaşamaya değer.
Çobanın güdülmesine alışkın, sürü içgüdüsüne sahip bir ülke.

Canım ülkem.
Devlet bütçesi ilk kez 1 trilyon TL’yi aşarak 1 trilyon 10 milyar 723 milyon 151 bin TL olmuş ülke.
https://www.sozcu.com.tr/...n-kesintiler-5383849/amp/
doların yükselmesiyle beraber mavi yakalı kesimin hayat standardının yunanistan seviyesinden hindistan seviyesine düştüğü ülke. goa-hindistanda kuyumcu dükkanında satış elemanı olarak çalışan arkadaşımın maaşı 900-1100 dolar seviyesinde.
fakir kesim ise direk bangladeş seviyesindedir.
aradaki fark hindistanın hayvan gibi yerel üretim yapması, türkiyenin ise yapmamasıdır.
yıllardır haketmediğimiz bir zenginlik yaşayan bir ülke olup, fabrika ayarlarına yavaş yavaş dönmeye başlaması iyi olmuştur.
artık hakeden yurtdışına çıkabilecek, dükkanını ayakta tutacak, s.ke s.ke öğrenilecek basit şeyler.
Oldukça kısıtlı imkanlarıyla amarika'ya kafa tutmaya ve diklenmeye kalkışırsa belirli sıkıntılar yaşaması muhtemel ülke.
Biraz eğleneyim bütçesi minimum 250 tl olan topraklar.
Asya, Afrika ve Avrupa arasında sıkışmış ülkedir. Ne kadar Avrupalı olmaya çabalasak da Afrika ve Asyalılar tarafından arkamızdan tutulup bırakılmayan bir kadere sahiptir. Bu yönüyle Sisifos'un kaderini paylaşır. Nitekim, Sisifos da Tanrıların onu cezalandırmasıyla sürekli bir taşı tepeye çıkarmakla cezalandırılmıştı. Ancak tam tepeye varmışken, taş tekrar yuvarlanıyor ve sisifos onu tekrar çıkarıyordu. Bu sonsuz bir döngü şeklinde devam ediyordu. Biz de ne zaman kendimizi kurtarmak istesek, bir anda kendimizi dipte buluyoruz.
kimileri yükselen güc olarak adletmis. tarim yetersiz, üretim maalesef kisitli, özellesen ve kapanan üretimhaneler cogunlukta iken nasil yükselebilir ki? ekonomik belirsizlikler yatirimcilari tedirgin hale getiriken iyimser bir tablo cizmek oldukca hayalperest bir durum oluyor.

umarim üzerimizdeki yüklerden siyrilir ve gercek bir üretim devleti olabiliriz.
Çok sevdiğim güzel ce yalnız ülkem.
Bim şok ve a101 olmasa ayvayı yiyecek olan ülke..
Vatan toprağı kimisi için satan toprağı olmuş!
(bkz: reading zindanı)

Ne ararsan burada yahu!
cok uzuyorsun cok...
rusya'dan geçtiğimiz ağustos ayında 1.1 milyon ton buğday ithal ederek kendi rekorunu kırmış ülke.

https://twitter.com/Tweet...tatus/1186054287874498560

iç anadolu gibi bir buğday ambarına sahip olduğumuz halde, en temel gıda maddemizi hiç üretemeyecek noktaya gelmemize kim sebep oldu, bu ülkede tarımı ve üretimi kim bitirdi onun yorumunu size bırakıyorum. çünkü gerçekten aynı şeyleri bin kez anlatmaktan dilimde tüy bitti.
(bkz: olmasaydı sonumuz böyle)
görsel
Yüzyılın en büyük toplum mühendisliği projesine kurban gitmiş ülke. Geçmiş olsun 1950 den ( marshall programı ) sonra gelen tarihi ikinci fırsat ( küreselleşen ekonomiden pay alma ) uçtu gitti. Vuslat başka bahara. A ke pe gittiği an bilin ki görev süresi dolmuştur. Biz gönderdik falan sanmayın.
17 yasindan beri beni depresyondan cikartmayan ülke.
çok güzel ülke ama kıymeti bilinmiyor. eğitim sistemi acilen düzelmeli ve kültürlü bireyler yetiştirmelidir. ancak o zaman kalkınırız.
0:00 0:04