bugün

trt'nin şarkıcı seçimlerini kendi kafasına göre yapmaması gerektiğini bir kez daha kanıtlamıştır. şarkı vasattı, olacağı da buydu.
"ben sizden daha iyi siz olurum" küçülüşünün sonsuzluğu... "en iyi taklit, en kötü orijinalden kötüdür" gerçeği...

(bkz: erovizyon gelmiş neyime)
türkiye'deki eurovision bağımlılığının giderilmesi açısından iyi olacağını düşündüğüm şey. zaten şarkı da eurovision'a düşmeyecek kadar iyiydi. onlar daha ucube şarkılar arıyorlar çünkü. sağlık olsun.
demek ki neymiş,
her ingilizce şarkıyla,
saçma sapan kıyafetlerle,
kafasını götüne sokan danscı kızlarla finale bile kalınamıyormuş.
bir sene önce kazanan grubun ya da sanatçının muadilini bulup ertesi sene yarışmaya gönderenlere kapak olmuş olaydır.

çıkarsaydınız ya bir lolita?
bence erkek popülasyonunun fazlalığından kaybedilmiştir. gerisi teferruattır.
Şarkının kalitesiyle olakası olmayıp tamamen siyasi bir karardır. türk mülletine hayırlı olsun.
medya nın desteğini yeterince arkasını alamayan yüksek sadakatın belki diye bekledikleri üzerlerinden geçen talif kuşun sıçmasıdır.

(bkz: belki üstümüze bir kuş sıçar)
kimsenin umrunda olmayan olaylar dizisine bir örnek.
rimi Rimi ley , canım petrol , opera gibi tırt şarkılarla final görmüşken n'oluyor lan dediğim hadisedir .
2011 eurovision'u izlemeye gerek bırakmamış durum.

sonuç şaşırtmamıştır, bu şarkıyla buraya kadar. sonuçta abartılacak bir yarışma da değil zaten.
normaldir. yuksek sadakat ne amina koyayim ya?
şarkıyı daha önce izlemiştim, çok sıradandı, yani kötü olsa yine bir derece farklı olma ihtimali var ama bu yarışma için en kötüsü sıradan olmak ve şarkı çok sıradandı. sözler ve grubun sahne performansı da vasattı benim izlediğim tanıtım videosunda. sanırım dün gece bir de kostüm rezaleti eklenmiş. e tüm bunlar üst üste gelince şarkının finale taşınmasını beklemek potansiyel türk oylarına güvenmekle olabilirdi ama avrupa'daki türkler o kadar da koyun değilmiş.
neyse önümüzdeki eurovizyonlara bakacağız artık.

ekleme: ya yazmadan edemicem seneye şöyle bana bana gibi ortalığın mına koyacak bir şarkı ile gidelim, şöyle uçuk kaçık bi tiple gidelim. yine sonuncu olalım, yine finallere kalamayalım ama bunu yapalım lütfen.
rezilliktir rezillik. başka bir şey değil.
(bkz: herkes komşusuna veriyor)
yakın zamandaki yarışmalara nazaran hiç de öyle her yerde kulağımıza sokulmayan, öyle yardır yardır gitmeyen, söz olarak birşey diyemeyeceğim ama müzik olarak çok çok vasat bir şarkının eurovision'daki karşılığı.

gurbetçiler için bu kez güldürmediler diyebiliriz bir başka açıdan.
--spoiler--
gençler sakin olun. puanlamayı ösym yapmış, 420 puanla biz kazanmışız eurovision'u.
--spoiler--