bugün

Benim masraflarımı karşılayacak biri varsa her türlü giderim. Kendimi buraya ait hissetmiyorum. Help me.
gidince dertlerin biteceğini sanan genç arkadaşların açtığı başlık... Bitmiyor be koçlar...Aradan 5 sene geçecek, yaşadığın yerde yabancı sayılacaksın. işin kötüsü türkiyeyede yabancı kalacaksın. Yani ne orada, ne burada, arafatta bir yerlerde kalacaksın. Vatan hasretide kar kalacak yanına. Yani demek istediğim öyle basit değil o isler.
Not : 20 küsur yıldır yurt dışındayım.
Kesinlikle Almanya.
vatanını yürekten sevmeyip her terör olayında kolaya kaçan vatan sevdasından bir haber olanların olduğunu düşündüğüm başlık. sırf vatan uğruna canlarını memleket topraklarına kazıyan şehitlerimizin kemikleri sızlamamaları adına siktir olup gidebilirler. evet siktir olup gidin arkadaşım.
en azından ülkesini hiçbir şeye endekslemeyip menfaatsiz seven insanlarla yaşarız bizde.
Gidin gidin. avrupa'da açmış kollarını sizi bekliyor.
Gitmeyi çok istedim, istiyorum ama! Ailem sevdiklerim hepsini geridemi bırakayım? Bu kısmı çözersem bir gün size x ülkede y şehrinde yaşıyorum diyebilirim.

Kimisi çekilen acılara doğum sancısı diyor ama ben inanmıyorum. Yaptığımız yerli füzelerle patlayıcılarla Sezaryen yapalım olsun bitsin. Zaten dostumuz yok hiç olmasın ama içimiz huzurlu olsun.
Birtakım ... hain planı. Ne kadar tecavüzcü varsa sal dışarı, arka çık, iyi hal indirimi ver, yasalarla sahip çık ona; palayla milleti kovalayacak bir adam bul, sal insanların üzerine; polis şiddetini arttır, hatta bakanlarından birisi bir vatandaşı tekmelesin; dini eğitim veren kurumların tecavüz skandallarını yayınla, bakanlarından biri bir kereden bir şey olmaz desin... sonra bu ülkenin eğitimli insanları can güvenliğinden endişe duyup çoluğu çocuğu alıp siktir olup gitsin. Çomarlarla dolu, sana sürekli oy yağdırılan bir ülkede mutlu mesut yaşa. Güzel plan valla.
nasılsa gidemeyeceğim bari vatan millet kasayım biraz.
Yine ergenlerin canlandırdığı hede. Bi bitmediniz amk. Evet.
Herhangi bir sınır kapısından siktirip gidin amına koyduklarim.
Yazılmıştır çok kere ama bu da benden olsun

(bkz: siktir git)
Hemen hemen herkesin aklından geçen gidiştir.

Nereye gidiyoruz oğlum kendi adıma şehirler arası yolculuk yapacak maddiyat yokken sen ülke değiştirmekten bahsediyorsun.*
- çok yakında bu ülkeden gideceğim
+ helal abime ne zaman abi?
- yakında, hacu varsa 1 tek sigara versene, bende para da sigara da yokta.
suriyelilerin yapması gereken eylem.
Kalıp savaşacağız düşmalarla da, hainlerle! de.
hayret o kadar olay oldu hala bu başlık canlandırılmamış. ergenler uykuya kaldıysa. evet.
Berlin ve zürihte peşi sıra gerçekleşen saldırılar, paristeki bombalı eylem vs düşünüldüğünde çok da akıl karı olmayan iştir. Öleceksek vatanımızda ölelim bari.
Bi bitmediniz mk. Siktir olun gidinde kurtulalım.
(#35116522)

aynı düşüncedeyim an itibari ile. dünyanın boku çıktı, hiç bir yerde güvenliğin yok ve kaldı ki bi Türk olarak Türkiyeden siktir olup gideceğin yerde sırf Türk olduğun için daha çok sıkıntı çekilebilinir. kafam çok karışık amk. mars'a falan mı gitsem kurulacak koloniye katılıyım.
Evet gitmek istemem ama, gele gele bu yüzyıla denk geldim aq o yüzden kesinlikle gitmek istiyorum, en azından daha güvenli suç oranı düşük ülkeler de var. Üzgünüm ama bikaç yıla daha da yaşanmaz olacak.
hiç öyle;"bu vatan cennet, beğenmiyorsan siktir git" ergenliklerine girmeyin" dediğim düşünce.
anasını sikeyim;
rögar kapağını belediye koymadı diye boka batarak,
yürürken vincin düşürdüğü yükten,
ülke geleceği ile alakası olmayıp vatan borcu namus borcu diye aptal saptal coğrafyalarda sebebi net olmayan ölümlerden tutun da,
ayrılmak istedi diye eski eşinin sokak ortasında bıçaklamasıyla öleninden,
sırf araya girip ölenden,
kazara taksiyle oradan geçip bir bıçak darbesi daha yiyenden,
düğünde halayı çekerken tabanca patladı diye bok yoluna gidenden,
kamyon freni patladı diye ezilenden,
yılbaşında havaya atılan pompalıdan saçma yiyenden...

cennet ülkeyi ne hale getirdiler...

ben çölün ortasında kurulmuş las vegas gibi aptal bir kumarhane şehrindeki doğal güzellik bakımından bir sike yaramayan bir şehirdekinden bile daha az kaliteli, güvenli, huzurlu bir ortamda yaşıyorsam,

huzuru, güveni, medeniyeti, adaleti sağlayamadıktan sonra sikeyim böyle cenneti.
Tam pılını pırtını toplayıp siktir ol git bu ülkeden diyorum. Sonra bunun yanlış olduğu aklıma geliyor. Atalarımız bu toprakları bize siktir olup gitsinler diye bırakmadı.
ülkenin geleceğini oluşturacak gençlerin artık hep alında olan düşüncedir.

bu basit bir olay değil.
hele bir takım çomarların ''siktirin giden size mi kaldık lan?'' demesi gibi bir şey hiç değil.
al ülkede kalanlardan bir aziz sancar bir canan dağdeviren çıkarabildin mi?
gavurun desteği olmasa onları bile göremeyecektin.

bu beyin göçü ülkenin temelini sarsıyor.
vatan millet sakarya edebiyatı da kurtarmaz artık.
Vatansever geçinen kibirli söylemi.
ukrayna bebeğimmmmm... bekle geliyorum.
http://www.skyscanner.com

Tek yön seçmeyi unutmayın.