bugün

(bkz: tevitol)
(bkz: türk eğitim vakfı inanç türkeş özel lisesi)
kampüsüyle, ormanıyla, birçok derste üniversite kaynaklarının kullanılmasıyla, hatta çıkan yazılı sorularıyla:

(bkz: ankara fen lisesi)
büyük ötesi bahçesiyle, tenis kortlarıyla, koridorlarıyla kesinlikle bursa nilüfer milli piyango anadolu lisesidir.
(bkz: zaal)
bilen bilir.
(bkz: istanbul lisesi)
ilkokul matematik kitaplarina girebilecek bir bos kume ornegi.
Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi. Bu okulun teknik donanımı üst düzeydedir. Meslek dersi öğretmenleri ise gayet birikimli ve özverilidir. *
Verilecek tek örnek var ise o da; Rober College ve istanbul Erkek lisesidir. Bizzat buradan eğitim alınan insanlarla görüşülmüştür ve tanışılmıştır ayrıca tatbik de edilmiştir.
türkiye'de üniversiteler, üniversite ayarında mı ki liseleri öyle olsun tadındaki liseler.
(bkz: bursa milli piyango anadolu lisesi)
(bkz: galatasaray lisesi)
(bkz: istanbul erkek lisesi)
(bkz: kabataş erkek lisesi)

bir de hoşuma gitmese de bazı ajan okulları var. örn: robert kolej
ortaklar anadolu öğretmen lisesi odtü kadar geniş alanı, gözde tatil beldelerine yakınlığı, öğrenci profili, yatılılığı, iki kapalı spor salonu, 11 e 11 maç yapabileceğiniz gerçek ölçülerde futbol sahası, köy enstitüsünden kalma kullanılmayan binaları, sessiz ve yeşil çevresi...

en de önemlisi anısı

Ortaklar anadolu öğretmen lisesi. Bir tanedir.
yanlış yargı. isterse lisenizin kampusu camridge kampusu gibi olsun verdiği eğitim türkiye de değil dünyada bir numero olsun hiç bir lise herhangi bir üniversite ayarında olamaz. çünkü üniversite mezunu olmazsanız ne doktor ne mühendis ne matematikçi lafın kısası hiç bir bok olamazsınız. bırakın artık liselerinizi övmeyi, o günler geride kaldı. okuyun adam olun..
(bkz: sincan lisesi)
(bkz: etimesgut lisesi)*
(bkz: atakum baba sanat)
kesinlikle istek vakfı okullarıdır.
odtü koleji.

adamlar liseyi odtüde okuyor daha ne olsun.
(bkz: Ataköy Cumhuriyet anadolu liseli)
(bkz: istanbul Lisesi)