bugün

yakında bir takım zevatın atatürk'ün resminin yanına resmini asmaya çalışacağı, büstünün yanına büstünü dikeceği ölmüş kişidir. baksanıza, diziler kitaplar filan girildi yoluna. ölmüş kişi deyip geçme sebebim arkasından konuşmak istemememdir, yoksa kendisi kadar zararlı biri kolay kolay gelmedi bu memlekette.
ölü hali bile bu ülkenin liboşlarına,
ciğeri beş para etmez döneklerine,
cemaatçilerine batan kadın.

bir takım cemaatçi zevat hacı ata diye kitaplar yazıp okuyup, sonra da dizilere bunu konu edince amin derler ama türkan saylan söz konusu olunca oturma organlarından konuşmaya başlarlar.

ek1: seri halde verilen eksilere bakılırsa mesajımız adresine ulşamış.
ölüsü bile korkutuyor bazı kesimleri..

edit: eksilerden anladığım fazlasıyla korkutuyor..
Türk Eğitimine büyük hizmetlerde bulunmuş merhum eğitimcimiz.
türk baba ile isviçreli annesi nedeniyle içine düştüğü kimlik bunalımını başkalarına bulaştırmış bir kişidir.

her daim atatürk'ü kendisine siper olarak kullanmış, ülkemizin iyiliğini zerre kadar düşündüğüne inanmadığım ölmüş gitmiş bir kişidir.
muhsin yazıcıoğlu'na laf söyletmezken kendisine bulaşmayı borç bilen yobazların ölüyken bile korkusu olan yüce insan!yıllar önce kimse cüzzamlılara yaklaşmaya cesaret edemezken onları hayata döndüren insan!aydın, atatürkçü, müslüman insan!fettullah gülen efendiler hacca gidemezken hacca gitmiş bir müslüman insan!

not:eksilemezseniz daha beter olun yobaz oğlu yobazlar!
insanda subay olma isteği oluşturan kişi. keşke subay olsaydım beni de çağdaş, eğitimli ve güzel kızlarla tanıştırırdı. matild manukyan'dan sonra gördüğüm en temiz kalpli insandı.
iyilik, doğruluk, güzellik için ,ilkeli yaşamış, doğrulardan asla sapmamış, saptırılamamış bir yüce insandır !
ömrünü ilkelerine adamıştır...
Çok büyüktür, değerli ve fedakardır !
Kendisine düşmanlık yapanlara bile iyilik etmiştir !
Böyle güzel bir insan kaç yılda bir gelir ?
atatürkçü falan olmayan kadın.
atatürk; yeryüzünde türk kadar asil, türk kadar cesur, türk kadar temiz bir millet daha yoktur.

türkan saylan; biz türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız...
anlayamıyorum, benim beynim almıyor. bu kadın pkklıya burs veriyormuş. madem o insan pkklı nasıl oluyor da türkiyede rahatça dolaşıp, okula gidebiliyor. kimse buna hesap vermiyor ama türkan saylan onlara burs verdi deniyor. türkan saylan dağdaki pkklı kızlara mı burs verdi dağa çıksın diye?
kendisini sevmem.
fakat; sevilse de sevilmese de, ölü birinin arkasından bu kadar hakaret içerikli laflar, ne vatanını milletini seven insanlara, ne de dinini, kültürlerini önemseyen insanlara yakışır.
her insanın iyi ya da kötü davranışlarını açıklanabilir. yanlış bunda değil, üsluptadır.
bugün yobaz ayılar her konuda bilip bilmeden ahkam kesiyorsa, güneydoğuda töre yüzünden okuyamayan kızları okula gönderdi diye bu vatansever kadına pkklı diyebilecek kadar öküzleşiyorsa bunun sebebi kendisi ile yola çıkan diğer aydınların daha fazla çalışmadığındandır.

eğitilmek bu cahil yobaz ayıcıklarında hakkıydı oysaki.
ilk kez abdullah gül'ün cumhrubaşkanı olacağı döenmde "bu ülkede bizim isteğimiz dışında bir şey gerçekleşemez" tarzı bir açıklama yaptığında tanıma fırsatı bulduğum çydd eski başkanı. en son ergenekon için gözaltına alınmıştı sanırım. ardından vefat etmişti. allah rahmet eylesin. hakkında her türlü yorum yapılmaktadır ama hala tam olarak tanımıyorum kendilerini.
atatürk'ün kemiklerini sızlatmayı başarabilmiş nice sahte atatürkçünün en tehlikelilerinden. kendini kemalist sanan körlerin taptığı, melek sandığı cadı. pkklı öğrencilere burs ve barınma imkanı sağlayan bölücü. namaz kılan çocuklara bale yapmalarını önermiş, dine saygısı olmayan hadsiz.

çağdaşlığı maalesef yanlış yorumlamış sözümona aydın. namaz kılıp, başını kapatan kızlar çağdaş olamazdı ona göre. bir kez olsun onların okuması için de mücadele etmedi. yök'te görev yaparken taş koydu yollarına hep. karşıt olduğu cemaati belli şeyler dayatıyor diye eleştirirken asıl dayatmacılığın kralını yaptı. ki ben iki tarafın da dayatmalarından nefret ediyorum.

fetullah gülen cemaatinin din eksenli yaptığını, bu kadın laiklik eksenli yaptı. ikisine de sokayım. ama bu kadın ve güruhunun yaptığı çirkefçe saldırıyı diğer taraf hiç yapmadı.nedeni de göt korkusunun boyutunun büyümesiydi. kurdukları tezgahın bozulma ihtimali doğdu çünkü. bu gerçeği görmek lazım. bir kesimi bu kadar ağır şekilde ve kutsal değerler üzerinden vurmaya çalışmak şerefsizliktir ki bu kadın buna çok müsait olduğunu da gösterdi.

yaşasaydı referanduma da tabi ki hayır diyecekti. zira darbeci yanını da ölmeden gösterdi bize.

yaptığı iyi şeyler için allah razı olsun. yerini bulan yardımları olmuştur elbet.
ama atatürkün üzerinden prim yapmaya çalışan her insan gibi bu kadın da midemi bulandırdı. ölmesi onu bir anda melek yapmaz. hesabını yüce mahkemede verecektir.

bu ülkede sadece türkan gibiler ya da fetullah gibiler yok. özgür düşünebilen insanlar da var. biz ülkeyi sevmeyi de, çağdaşlığı da, dine saygıyı da, milliyetçiliği de atatürk ten öğrendik. kafası karışanlara allah yardım etsin.
öldükten sonra kahraman ilan edilen, islami kesimin haklı bir şekilde nefret ettiği, türk ve islam kültürü ve türklük ve müslümanlık düşmanı; solun faşisti diye tanımlanabilecek kadındır.

edit 1: ispatsız konuştuğumu zannedip eksileyenlere kapak mayetinde;
http://www.facebook.com/search/?flt=1&q=t%C3%BCrkan+saylan&o=65&s=20#!/video/video.php?v=110185645705297

edt 2: ikinci olarak da dinci olduğumu sanıp nickimdeki ironiyi de farkedemeyip eksileyenler bi diğer entrilerime baksınlar bakalım, atatürkçülüğü kullanıp atatürkçülüğün adını kirleten böyle misyonerlere sadece dinciler mi tepki gösteriyolarmış!
eziklerin hiçbir tutar dalı olmaksızın sarfettikleri cümlelerle karalayarak prim yapabileceğini zannettiği kadın. ölüye saygınız olsun bari şerefsizler.
ölmüş bir insandır ama hala arkasından konuşulmaktadır.

uludağ sözlük'te aynısını ilhan selçuk öldükten 3 dakika kadar sonra da gördüğüm için çok da şaşırmıyorum. buranın dinci geçinenleri böyle.
Türk'lere demediğini bırakmayan, dinimizi gerici sıfatlar ile nitelendiren, vatanperver gibi gözüken ama biz nekadar azınlıkta olsakta bizim dediğimizi yapmak zorundasınız diyen.Tam bir Türk-islam düşmanı kadındır.
Kanal D'de hayatı dizi olarak olarak anlatılacak Türkan Saylan'ın Ne sıfatta gösterileceği de tahmin edilmektedir. Bunlar ve bunları savunan dostlarımız oldukça bizim düşmana ihtiyacımız yoktur.
Ölmeden önce ergenekonla olan muhabbetleri ve tekerlekli sandalyede çektikleri fani dünyasındaki zerre kadar cezasıdır.
bugünlerde hakkında kötü söz söyleyen her nedense "islamcı" ilan edilmektedir. ben şahsen koyu solcu bir türk müslüman yazar olarak böyle insanların varlığından utanıyorum. ölmesine sevinmemekle birlikte ve gösterdiği özveri ve yaptığı iyiliklerden dolayı da kendisini takdir etmeme rağmen şöyle bir durum var ki bi yüzü ne kadar aksa diğer yüzü de o kadar karadır bu kadının. şimdi değere bindi, doğru düzgün kimse kötüleyemiyor. ben de bu sözlüğün ilk zamanlarında bu sözlükte onun hakkında girilen ilk entrileri bi kolaçan edeyim dedim. ilk sayfada(ilk 50 entri) karşıma çıkan olumsuz eleştirilerin sayısına bakarsak pek de haksız olmadığım gün gibi aşikardır. bkz;

(#704599)
(#1518668)
(#1520210)
(#1520975)
(#1520986)
(#1531040)
(#1532154)
(#1585245)
(#1585710)
(#1587027)
(#1588161)
(#1589371)
(#1593779)
(#1594155)
(#1602126)
(#1605491)
(#1613107)
(#1646169)
(#1658886)
(#1666163)
(#1680580)
(#1706590)
(#1708013)
ulusalcılar tarafından her ne kadar kahraman yapılmak istensede başaramayacaklar. halkın gözünde kimin kahraman olduğu kimin olmadığı zaten bellidir. siz istediğiniz kadar filmini dizisini yapın gerçekler değişmeyecektir.
yüce ve asil müslüman türk milletinin gözünde pek bir anlam ifade etmeyen biriydi. şimdi ömrü boyunca inanmadığı, inanmadığı gibi alenen düşmanlık beslediği yüce allah ın yanında. yetiştirdiği kardelenlerinden yardım görüyormu onu merak ediyorum.
--spoiler--
atatürkçü falan olmayan kadın.
atatürk; yeryüzünde türk kadar asil, türk kadar cesur, türk kadar temiz bir millet daha yoktur.

türkan saylan; biz türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız...
--spoiler--
kurduğu yurtlarla cemaatleşmenin önündeki en büyük engellerden biri*.
edit: amma da cemaatçi varmış.
kurduğu dernekten burs alabilmek veya bağlı yurtlarda kalabilmek için kemalist tabanlı bir partiye üye olma koşulu koyan zat. Bir de başvuru sırasında ailenizde türban takan var mı sorusuna muhatap olabilmektesiniz. Eğer varsa ve söylemiyorsanız bile bir şekilde öğreniyorlar.

Bu arada Pkk'lılar da burslarını alabilirler meraklanmasınlar. yeterki ailelerinde türbanlı/başörtülü olmasın.
kurduğu yurtlarda ötekileşen cemaatleşmenin en büyük nedeni.
sorsan cemaatleşmeye hayır der!