bugün

ego dengesizliği, bazı durumlarda haddi aşarak egoist davranmak.
Türk kizlarını diline dolayan gereksiz insanlar.
Memnun olmaması. Hiçbir şeyden.
yine birileri terslenmiş. üzülmeyin olm o kadar ya. dünyada kendi kadınını kötülemeye çalışan iki millet var biri arap biri türk. good job belki bu kez bize peygamber iner. ben sabır dersleri almak istiyorum eğer iner ise.
görsel
Türk erkeğini doğurmak.
üçgen vucutlu erkek isteyip peynir dilimi gibi ters üçgen olmaları ve bu durumu düzeltmek için çaba harcamamaları kısaca libido tavan olmaları bahsettigim kitle harici geriye kalanlar saygilar.
361. Entry sahibinin yazdıklarıdır. Tamamen katılıyor altına imzamı atıyorum. Burda bu yazara karşı entry yazanlar ya hanımefendidir ya da hanımların peşinden koşmaktan bok gibi davranılmaktan zevk alıyordur.
Çoğunun nerden geldiği belli olmayan bir egoya sahip olması. Hayatta doğru düzgün bir şey başaramayıp tek amaçları evlenip gitmek olmasına rağmen devasa egoları vardır.
Saglam bir ego ile karşısındakini küçük görme hallerine girmis yaratıklar var aralarında ama genellememek en iyisi.
Türk erkekleridir.

Şunu bir açayım yalnız.
Bu başlıkta bir tek gerçekçi problem göremedim. Bunun için hepsini özetleyen bu problemi yazdım. ama aklımdaki ergenuslarınki gibi gönül ilişkileri değil sosyal haklar, kariyer, politika vs gibi konularda önümüze çıkarılan engellerin sorumlusunun erkekler olması.
örneğin aynı emeği harcadığı işte bir kadının aynı pozisyon ve kıdemdeki bir erkekten daha az ücret alması gibi.
benim galiba.

ölsem hepsi rahatlayacak gibi duruyorlar amk.
(bkz: vajinanın çok kötü kokması)
cesur olamamaları ve fazlasıyla gururlu olmaları. ah bir farkına varsanız kankalarım şu erkeklerden hiç bir eksiğiniz yok. devirde bizden yana. okuyun, çalışın, gezin tozun. güçlüyüz, hatta bir çok erkekden. ancak kadınsı duygularınızı asla unutmadan.
Ortadoğu'da kızlara ailesinin yaptığı legal kötülüğü kimse yapmıyor. Legal diyorum, tecavüz vs. Yüz kızartıcı suçlar dışında yani.

Allah kızlarınızı narin yaratırken ve onların size emanet olduğunu söylerken siz onları hep ikinci plana atıyorsunuz.
Aslında kadının tutumluluğu olmasa erkek para biriktiremez.
Aslında kadın pişirmezse erkek kazandığı parayı götüne soksun karnını doyuramaz. Her g0n dışarıdan yiyebilir evet ama hiçbiri eve girdiğinde gelen yemek kokusunun ve anaçlığın huzurunu vermez.
Buna rağmen erkek egemendir.
Erkek çocuk hep ön plandadır. Mal mülk paylaşımında da böyledir bu ama emin olun kız çocuğunuz sizin mal mülkünüzü ona layık görmemenizden çok bunun sebebine üzülür. Erkek çocuk kadar "sizin çocuğunuz" değildir ya hani buna üzülür. Evlenip gidecek ya artık o kız bizim olmayacak diye düşünülür ama ne hikmetse o evlendikten sonra bile o kız sonuna kadar kullanılır. bütün bunları din adı altında yapan da var bir bahane uydurma zorunluluğu hissetmeyen de.
Bu senaryo ne kadar abartı gelse de hala evet hala bu şekilde olan aileler var. ben sadece gördüğüm kadarını söyleyeyim: Karadeniz'de kimi ailelerde kaç çocuğunuz var sorusuna cevap verirken kızları saymazlar. Babam bunu şok olarak anlattı.
Doğu anadolu'da ise bu kadar uç bir örneğe rastlamasam da hala bir kısım aileler kızlarını hiçbir şey olarak görüyor.

Gelelim diğer konuya. Namus sadece kadın için yaratılan bir kavrammış gibi davranılıyor. Öte yandan "namussuz" dedikleri yabancı kadınlara rağbet oldukça fazla. Hem toplum tarafından açığı da kapalısı da cinayet işlemişçesine suçlanıyor.

Şimdi türk kızlarının asıl sorunu sizce ne? Bu lanet coğrafyada doğmuş olmaları ve ikinci sınıf insan muamelesi görmeleri olabilir mi? Veya kendisi dışında herkesin onun giyimine yürüyüşüne kadar karışması? Kapandıysa mutlaka baskıdan, açıldıysa mutlaka kaşarlıktan diye düşünülmesi?
the walking men.
Erkekler.
Pic erkek ile efendi erkegi keskin cizgilerle ikiye bolmeleridir.
Türk erkekleri.
(bkz: türk erkekleri).
ideal kadın formatına zorla uymaya calısmaları. Bu ugurda gotlerini yırtmaları ama karsıdan kabak gibi belli etmeleri
Yıkıcı değil, yapıcı olmak maksadıyla söylüyorum.

icgüdüsel mi sonradan kazanılmış bir şey mi tam bilemiyorum fakat ortada bir hata var. Bir engel veyahut.

ilgi oburluğu.

Bu tabiri açmak faydalı olur ama kimsenin okuyacağını sanmıyorum.

Kısaca kendini merkeze alan bir yaşantısı var onların. Bir bakıma onların kendilerine tutsak olduğu söylenebilir. Kendilerinden öteye geçmeleri gerekiyor. Kendilerini aşmaları.

Hep söylerim. Hayatta Kendileri kadar ilgilendikleri, emek ve çaba gösterdikleri bir başka şey daha yoktur. ilgileniyor gibi görünseler de yine dönüp dolaşıp o ilgileri mutlaka bir yolla kendilerine hizmet ediyordur.

Hep denir ya, niye kadınlar içinden gerçek manada filozof çıkmamıştır. Neden felsefe tarihine bir tarafıyla da olsa yön veren, yeni tartışmalar, fikirler döğmasına katkı sunacak düşünceler, kısacası değişim ve gelişime katkı sağlayacak bir şeyler çıkmamıştır.

işte kadının tutsaklığının eseri olsa gerek bu. Ve bu öyle bir bela ki, Bütünüyle bunlardan siyrılabilmiş bir kadın bile milyonlarca yıllık evrimsel süreçte kendini akıl yönünden sekteye uğratan bu kötü mirasının mağduru olarak bir şeyler yapma gayretini gösterebilmektedir.
Bu noktada hemen herkesçe de bu tip kadınların kadınlıklarını unuttuğu söylenir.

Kadının üst insanı (düşünsel olarak kendini gerçekleştirmiş, potansiyelini zorlamış insanı) yakalaması sistematik bir çalışma ile ve en iyimser bakış açısıyla binlerce yıllık bir çalışma ile gerçekleşebilir diye bir öngörü ortaya atılabilir. Fakat bunun gerçekleştirilebilirliği kadın tarafının da bunda gonüllü olmasını gerektireceğinden akla pek yatkın gelmemektedir.
namuslu olmamalarıdır. evet.
Çok zor güvenip aceleye gelememeleri.
Ilgi nerdeyse bir anda oraya yöneliyor kizlarimiz ve sevgililerini aldatmaya meyillidirler, sadik kalma problemleri var özellikle askerdeyken catir catir aldatan kizlar var. objektif olalim kizlar bunlar gercekler.