bugün

türk dizilerinde hep klişeleşmiş olay ve karakterlden bıkmış insanın yaptığı iştir. türk dizisi izlemez bu insan maçlara ve belgsellere bakar. arada beğendiği yabancı dizilere bakar ama onların da müptelası olmaz. yani televizyonun kendisini esir etmesine izin vermez. bu sefer de internetin esiri olur ama en azından bişeyler öğretir internet ona.
akıllı insandır ki şu anki piyasada hiç bir dizi beş para etmez.
leyla ile mecnun dizisinden mahrum olan insandır.bu günümüz için tabi.
geçmişte kaliteli olup o saçma sapan diziler arasından sıyrılan çok güzel dizilerimizde mevcuttur.
piyasının esiri olmamış sıradanlığa kapılmamış doğru yolda emin adımlarla ilerleyen insandır. her kimse en yakından arkadaşım olma potansiyeline sahip kişidir.
Lokantaya gitmeyen, eş dost ziyareti yapmayan, evinden çıkmayan ve evine kimse gelmeyen imkansız adam...
çok haklı insandır. zira türk dizilerinin hepsi pembe dizidir ve o pembe dizi izlemek yerine gidip aksiyon dolu,macera dolu amerikan veyahut ingiliz dizilerini izlemeyi tercih eder.
yabancı dizilerdeki tadı alınca türk dizilerinden soğuyan insan da olabilir.
(bkz: aa bu benim lan)

ah keşke konular orjinal olsa belirli standartları olsa gittikçe boka sarmasa da izlesek kendi dizilerimizi de..
şimdi izliyorum dexter, chuck, the walking dead falan konular nasıl orjinal. komediler ise ne kadar istikrarlı ve kaliteli.. how i met your mother, the big bang theory..

adamlarda standart var orjinallik var. bizde ne var zengin kız fakir oğlan ya da zengin oğlan fakir kız. çok orjinaliz maşallah..
ilgisini çeken bir çalışmayla karşılaşmamış olan seyircidir.tercih sahibinindir gerçeğine saygı duyulması umudunu anımsatan.bir sahibin tercihidir.
az da olsa izlemelidir lan. ben mesela, izlediğim 3 tane türk dizisi var: yahşi cazibe, alemin kralı, öyle bir geçer zaman ki.
ön yargılı olmaya gerek yok zamanı yoktur.*
kesinlikle ben. genelde cnbc e dizileri izlerim ya da e2. hiç olmadı tnt ya da trt1deki o gece yayınlanan eski dizilerden bi kaçını.
bunlarda herhangi bi şey bulamazsam açar ng belgesel setimden birini izlerim
asla televizyona bağlı değilim ve olmay...

aynı anda;
-kızım gel başladı yeni bölüm
+koştum!

not: ng setim harbiden var ama 50 taneden 5 ini falan izlemişimdir 1 senedir.
ezel ve behzat ç'yi seveceğine emin olduğum insan.
tatlı hayat, süper baba, ikinci bahar gibi yerli dizileri izledikten sonra peşisıra gözüne sokulan dizileri beğenmeyen normal bir sonuç olarak da izlemeyen insandır.. can'dır..
büyük bir ihtimalle tüm türk dizileri bilip ben izlemiyorum, ecnebi dizilerim var diyen, izlediğini itiraf edemeyen Türk vatandaşı.
onlarca yıldır klişelikten kurtulamamış türk dizilerinden bıkmış insandır. türk dizileri tarih gibidir, tekerrürden ibarettir.
aklı yerinde olan insandır, ne yapacak reklam+dizi+bakışma sahneleri toplamda 150 dk olan diziyi? hayır tv'den değil internetten açıp izlesen en az bir buçuk saat tek bir bölüm. sıkılıyor insan, hep aynı konular, koyun gibi bakışmalar, uzattıkça bokunu çıkarmalar falan... onun yerine açarsın yabancı bir dizi, 40-50 dk'da film tadında izlersin. kim ne yapsın türk dizisini? en basit örnek, breaking bad varken kim niye izlesin türk dizisini?
sorun hiçbir türk dizisinin o ilk bölümündeki tadı sonraki bölümlerde vermemesidir...
ben değilim. poyraz karayel izliyorum. eşkıya dünyaya hükümdar olmaz'ı da next next next yaparak izliyorum.
(bkz: türk dizisi izleyemeyen insan)
meyve sevmiyordur.