bugün

ilk başta "çok sıkıcı abi" deyip, daha sonra kendine bağlayan ve kimsenin kimseyi sallamadığı sosyal paylaşım sitesi.
an itibariyle boston olayları ve takipleşme tagları tt olmuş.biri boston olaylarını yorumlarken biride takipleşelim diyor.böyle bir yer.
minik mavi dedikodu kuşumuz ..
burada eskilere söveriz , yenilere çağrışımda bulunuruz , saniyelik bildirimler veririz , yaşam şekli yaşama şekli haline gelebilir oluşum bla bla bla ..*
şu sıra buram buram çocukluk fotografları ile dolan şey.
yeminle yetiştirme yurduna döndü lan taymlaynım :(
justin bieber manyağı ruh hastası ergenlerin en itibariyle ağzına ettikleri mikro blog.
sadece sevilen ünlü/yazar/sanatçıların takip edilmesi gereken yer.
gerisi adeta bok çukuru.

fenomen(ne demekse artık) olmak için deli gibi espri kasan, şunu bunu heştag yapmaya çalışan, herkesi takip edip takipçi kazanmaya çalışan tipler bir dolu.

tam bir ego tatmin aracı. ötesi değil.
sadece oscar gecesinde adam gibi tt'lerin olduğu ortam. onda da amerika sağolsun. yoksa belieber futbol muhabbeti ve takipleşek diyen adamlardan geçilmiyor.
insanların ne yediklerini ne içtiklerini ve hatta ne sıçtıklarını yazdıkları saçma sapan bir ortam. Arkadaşımdan biliyorum telefon elinde sürekli ekranı yukarı kaydırıyor yenilensin diye. Oha öküz müsün oğlum az insan ol ya...
Bu siteyi siken iki şey var;

1. Mal mal tespit yapan, kaynağı göt olan araştırmalara dayanmış tespitlere dayalı tweet atan fenomen adı verilen abiler, ablalar ve bunları takip eden -hahah çok komikmiş admin kardeş- mantığındaki insanlar.

2. Mal karakterini burc'unun özelliği sanan Türk kızının, sürekli olarak -içinde bastırdığı cinselliğin de etkisiyle- argo tabirlerle ya da seks tabirleri ile burç özelliklerini anlatan hesapları retweet etmesi.
böyle ünlüleri falan takip ediyorlar ağızları açık. saçma sapan link kısaltmaları, bir şeyler paylaşmalar. ben pek anlamam ama kullananların mal olduğu konusunda ciddi fikirlerim var. twitter ünlüsü ne lan...
yahu bunlar bir de bir zıkkım yazıyor, işte bugün bunu popüler yapalım diye... öyle eğleniyor mallar kendi aralarında. bugün şunu top bir şey yaptık, ne şanlıyız falan diye. mk atomu parçaladın sanki.
dünya tarihinin gelmiş geçmiş en kolpa platformudur çok net, dalga geçerler bide facebookla ulan bari benim dayım emekli öğretmen akrabam aforizma kasmıyor kendini entel göstermeye çalışmıyor adam bayramını kutlayıp çekiliyor köşesine. hani mal tipler olur ya görmek bile istemessin sanki bütün o tipler aynı çatıda toplanmış.
kısa ve net kendini entel göstermeye çalışanların yeri.
çok saçma bulduğum site. reklam veya not defteri olarak ta kullanılabilir.
hukuki açıdan birilerini rencide etmediği müddetçe kişinin kendisinden istediği kadar bahsedebileceği faydalı oluşum. bir anda, herkesin ortasında patlamak yerine, burada istediği gibi, hukuki sınırlar içerisinde patlar durur. kime ne zararı var ki ? bunun anlaşılamadığı ve sürüye uymayanların takipçi kaybettiği oluşum. fenomencikler sizi !
samimi olmayan ortam. takipçi kazanmak için atılan tweetlerin rengi bile değişebiliyor. takipçi kazanmak için takip edip sonra takibi bırakanlar var, sonra sen orada kendi kendine gelin güvey oluyorsun. böyle değişik bir şey.
en ilginç en komik benim şeklinde sidik yarıştırılan site.

birde utanmadan 140 karakter sınırı koymuşlar. ula benim ettiğim küfür ondan uzun tutuyor zaten.
erişilen site. net.
bana insan mısın diye soru soran site.

görsel
beleş virüssüz erotik fotoğraf sitesi.
-Imagine that. Human souls trapped like flies in World Wide Web, stuck forever, crying out for help. -Isn't that basically twitter?
(bkz: doctor who)
https://twitter.com/ follow me.
profil resmini değiştiremediğim site.
sorunu çözebilecekler mesaj kutusunu coştursun.
hesabımı tamamen kapattığım aşağılık site,
hiç bir sike yaramayan ego tatmini için birebir bildiğin günlük, kız hayatını yazıyor resmen, ıhı şöyle yapsakkiiiiiii, böyle lduuu, yok şöyle olduuu, waffle timeee, kendini entellektüel ve kültürlü sananları çöplüğü, herhangi bir yere ilk defa giden görmemişlerin yer bildirimi yaptıkları, cahil ve adi ortamı, ünlülerle tartışmaya girebilmek için götünü yırtan dallamarın olduğu iğrenç site, iyiki kurtulmuşum burdan diyorum, ünlü felan değilsen ne işin var aq , takipçin arttıkça kendini lord sanıyorsun, attığın tweetleri bir allahın kulu okumuyor, sen kim bilir belki birileri görür ve benim kişilik analizimi yapar yada bana bulaşmak ister ümidiyle otlanıyorsun burada, hayata realist bakan kişi böyle aptalca işlerle uğraşmaz.
haberlerin en hızlı düştüğü ortam, ne itin götüne sokun nede başınızın üstüne çıkarın rahat bırakın twitterı, hee birde populist mal kimsenin senin sikimsonik twitlerine ihtiyacı yok.