bugün

almanya gol atınca çökmüş sayılan.
(bkz: twitter is over capacity)
bağımlılık yaratan ''mikroblog'' .
--spoiler--
ilk kez odeo şirketinin, yazılım mühendislerin kendi aralarında sıkça sordukları ''şu anda ne üzerinde çalışıyorsun'' sorusuna çözüm olarak ortaya çıkan twitter fikri daha sonra şirket içerisinde o kadar çok kullanılacaktı ki, işler değişecekti.

işte o an 2006 senesinde geldi. stone, karısı Livia ile oturuyordu. Çok sıcak olduğu için çalışmaktan bunalmıştı. Sandalyede otururken, şirket içi kullandıkları twttr sayesinde ortağı Wiliams'ın karısıyla beraber sapa wine valley'den gönderdiği bir vidyoya baktı. Williams, vidyonun linkini twttr aracılığıyla tüm ODEO şirketinin çalışanlarına da göndermişti.

Ertesi hafta bu şirket içinde herkes tarafından konuşuldu. Ve işte o an şirkette bir değişiklik yapmaya karar verdiler. Wiliams ve Stone takımı toplayarak odeo şirketinin yatırımcılarına paralarını geri iade etiler ve odeo şirketini kapatarak ve aralarına twttr fikrinin sahibi dorsey'i de alarak twitter şirketini kurma hazırlıklarına başladılar.

4 sene içerisinde çok geniş bir yelpazede kendisine kullanım alanları bulan twitter, Türkiye'de de hızlı yükselişini sürdürmekte. Halen bünyesinde 140 eleman bulunuyor.

işte twitterın hızlı yükselişi:

Mayıs 2008: $15 mm(milyon) yatırım aldı.
28 Mayıs 2008: Kullanıcılarla iletişim için ilk blog sitesi kuruldu.
Şubat 2009: $35 mm yatırım aldı.
Eylül 2009: $100mm daha yatırım aldı.
--spoiler--
alıntı yapılan site : http://medyasyon.wordpress.com/
nasıl oluyor, neye yarıyor anlamadığım portal.

(bkz: biri bunu bana anlatsın)
üyeliğimin sadece 1 gün sürdüğü ve bana göre tamamen saçmalık olan zımbırtı.
O an düşündüğün,yaptığın bir eylemi yazıya döktüğün sosyal paylaşım sitelerinden biri.Genelde ünlülerin tercih ettiği,nereye gidersen git telefonundan yazabildiğin benimde üye olduğum çok amaçlı bir yer
bir ara deliler gibi kullandığım lakin şimdi bıraktığım enteresan bir mantıkla çalışan site.
haftalardır tivitlerimizi silmemize izin vermeyen site.
beni de bünyesinde barındıran site, ehehe.

http://twitter.com/beyazmusluman

subjektif olmayan tanım: güzel bir site. (bastı mı ankaragücü?)
ahmet hakan'ın kâh konsere gittiğini kâh balkona çıktığını öğrendiğimiz mekan. az kaldı bloklayacam hergeleyi. *
bu arada bir de şöyle bir şey var;

http://twitter.com/teflontava86
like a bird sayesinde bulaştıgım sitedir. şimdilik anlaşıyoruz.
değişik site, hoş site tamam da tivit limitleri, çok yoğunuz şimdi siktir git sonra gelirsin tripleri niyedir ya? fotoğraf bile yüklerken kasan bir site. facebook bile bu kadar naz yapmıyor utan !
türk twitter kullanıcılarının ekranın sağ üst köşelerine bir yerlere verified yazma gibi bir ezikliği var. eğer twitter sayfasıda çakma bir şekilde verified account görüyorsanız o kişi eziktir, ruh hastasıdır, sümüklüböcektir.
facebooktan sonra amele kaynayan başka bir site.
güzel site.

tepeye verified account yazan ruh hastalarından biri de benim.
sabahın üçünde hiç çekilmeyen site.
ne gerek var insanların heranımı takip etmesine.
insanların her anını takip etmek için varolan site.
hala ne işe yaradığını öğrenemediğim ki 3 aydır üyeyim, değişik bir site...
kapattığım hesabımı bana tekrar açtırmayan site. bana bilo31 ı aratmasınlar.
10 followerı geçemeyenlerin "eeh bence güzel değil" diyerek facebook'ta video paylaşmaya devam etmesine sebep olan site. oysa takip edecek o kadar güzel kişiler var ki, onların yazdıklarını görsen zaten twitter sana da zevkli gelmeye başlar.

"hava sıcak" derseniz sizi takip etmezler, güzel yazın, güzel kişileri takip edin, zevkini çıkarın.
çok kötü birşey lan. sevdiğim bütün sanatçılara saygımı yitiriyorum sayesinde. keşke hiç bilmeseydik iç yüzünüzü be sevdiğim sanatçılar. ne güzel sizi sıçmıyo falan sanıp saygı duymaya devam etseydik.
aylar önce salak bir hevesle üye olduğum ve yine salak saçma bir nedenden dolayı bir daha uğramadığım ilgi çekici,milyonların takıldığı,ünlü site.
an itibariyle follow ettiğiniz kişiyi unfollow edemediğiniz zımbırtı. benim bilgisayarımda sorun var desem yok sanmam 4 dakika önce format attım. allah belanı twitter.
facebook kadar populer olsa kesin siçacak uygulama.