bugün

Hayatta gördüğüm en büyük para tuzağıdır.

Bundan bir hafta önce Saturn 'den Blackberry 8520 aldım. Fiyatı uygundu ve aldım kullanmaya başladım ve bazı blackberry forumlarına uye oldum. Bis diye bir şey olmadan blackberry'nin bir bok olmadığını söylediler.inanmadım ama gerçektende öyleymiş. Buraya kadar bir şey yok. Asıl sorun şimdi başlıyor

Turkcellden bis/bes olayını araştırdım.

Faturalıda aylık 30 tl ye 2mb'lık internet paketi ( yanlıs degil arkadaslar gercekten 2mb )
Faturalıda aylık 45 tl ye 4gb'lik internet paketi
Hafiften kazıklanmanın kokusunu aldım ama buraya kadar da bir şey yok

Kontörlü hatlarda aylık 80 tl ye 2mb'lık internet paketi ( 2mb= bilgisayarda indirdiğiniz bir müziğin yarısı kadar)
Kontörlü hatlarda aylık 100 tl ye 4gb'lık internet paketi (sınırsız diye geçebiliyor)

Siz zahmet etmeyin ben sizin için hesaplama yapayım

Yukarıda saydıgım kampanyalar en kısa vadede 12 aydır.

Faturalı:

30.12= 400 tl civarı(12 ay boyunca toplam 24 mb internete vereceğiniz para)
45.12= 540 tl (12 ay boyunca toplam 48 gb internete vereceğiniz para bu çokta büyük bir fiyat değil)

Kontorlu

80.12= 960 tl ( 12 ay boyunca toplam 24 mb internete vereceğiniz para)
100.12= 1200 tl (12 ay boyunca toplam 48gb internete vereceğiniz para faturalıya göre çok pahalı)

Arkadaşlar sonuç olarak faturalı ile kontörlü arasındaki fark budur. Unutmayın kı bunlar sadece blackberry deki internet ücretleri daha konuşma ücretleri mesaj ücretlerinizde var, eger yoksa blackberry telefonunun ücreti var.

Edit: Eksileyen arkadaşın Turkcell bayilerinden birinde müdür veya çalışan biri olduğunu düşünüyorum.