bugün

ttnetin yeni kampanyası olduğunu öğrendiğim ve katıldığım kampanya.

efendim kampanya suymus: ödediğiniz fiyat (29 tl) (1 mb 4 gb) olan ücret 6 ay boyunca 19 tl ye indiriliyormus ve 6 ay sonunda 29 a tekrar cıkarılıyormus.ve de internet 8 mb ye kadar çıkıyormus. (4 gb kota kalıyo ama)

(bkz: ehehe kandırdım salakları)
yanlış bilmiyorsam 15gb dowload'tan sonra indirme hızı sürünmektedir.
15 GB downloaddan sonra 512kbps'ye düşen internet servisi şeysi.
15 gb download dan sonra hızı düşmeyen internet paketi. en az 100 gb dosya çektik, hızda düşme falan yok gençler.
sömürün yiğitlerim.
bazen 200 gb kota harcamama rağmen 512ye düşmüyor.

vurdur pgi.
bize de öyle denen ama sonradan anladığımız olay. 180 kb ile inen dosyanın hızı 8 mbit olduktan sonra 30 kb a düşmüş ve üstüne üstlük 15 gb sınırı gelmiştir.
(bkz: şiddetle karşı çıkıyorum)
ttnet' in doğru söylediği tek kampanya, yani en azından benim için. öyle 15 gb' dan sonra düşme olayı felan yok.

tabi hız konusunda zamunda' nın hakkınıda yememek lazım.

http://galeri.uludagsozlu...ye-kadar-internet-134618/
8 mb internet kullanmama rağmen, ikamet ettiğim bölgede yeteri kadar altyapı olmadığından malesef yararlanamadığım hizmet.
yani hızınız çoğunlukla 1 olur 2 olur, bazen 3 olur 4 olur, çok nadir 5 olur ama asla 8 mbit olmaz demektir.
8 den fazla hız olmaz demek istenmektedir, arabanın kadranı gibi 0-8 olarak düşünmeli.
çoğunlukla 2mbit hızı olan internet paketinin size sunduğu hızdır bu "8mbite kadar internet hızı".
sonra kotanız sınırsız dahi olsa, belirli bir kota sınırını geçince ay sonuna kadar 1mbit e tutsak ederler sizi. ondan sonraki ay, 2mbit hız verirler. siz de ararsınız. efendim hızım düşük hızım dersiniz. telefondaki güzel sesli bayan, santrale uzaksınız falan, bir boklar sayıklar. halbuki santral götünüzün dibindedir. sonra telefonu kapatırsınız. tam 45 dakika sonra dosyaları 600 - 700 kb/s hızla indirmeye başlarsınız. 6mbit yaparlar internetinizi. ama 8mbit asla olmaz.
http://www.speedtest.net/result/1433650983.png
hayretler içinde ben 800 lerde indiriyorum. hergün tekrar tekrar hayret ediyorum bu duruma. umarım altından bir çapanoğlu çıkmaz
mağazalardaki %70e varan indirim gibidir. o indirim herzaman %10dur.
Üst limitin belli olduğu alt limitin allaha kaldığı durum.
ilk gün 800 ile download yapabildiğim, fakat 5 dakika ara ile bağlantının kesildiği telekom pakedi.

aradım, şikayet ettim. "tamam beyefendi hallettik özür dileriz" dediler. baktım, 1 mbite düşürmüşler hızımı.

neyse ki, kavga gövüş ne yaptılarsa, download hızı 950 kbs altına inmiyor artık.
adil kullanım falan hak getire..*
yaşadığınız yere bağlı olarak 1 mb'leri bile gören internet hızıdır. ama nadir tabii.*
8 mb'yi hiç göremediğim internet hızı.
az kişinin sahip olduğu hız oranı.