bugün

tatlı su milliyetçiliğini bir kenara bırakın. soğukkanlı olunmalı. suriye bahsi geçen bölgeye 11 aydır saldırıyor, şehit haberi geldi diye haberin oldu, ülke sınırlarından bihaber adamlar kapatsınlar çenelerini. vatanını o kadar sevdeydin neler olup bittiğini bilirdin zaten.
hala anlamıyorum.
mallar suriyelileri suriyeye gönderelim diyor.
sayın gerizekalı, gönderelim dediğin adamı sınır kapısından içeri sokar sokmaz zorunlu olarak askere alıp eline silah tutturup sana sıktıracaklar.
eyyy yüce yehova çekirdek çitleyip izliycem diyorum olan biteni ama yine de bu denli yüksek salaklığa dayanamıyorum.
Akp döneminde bir savaşımız eksikti o da eksik kalsın aq. Savaşmayı pubg oynamak zanneden mallara kalsa 82 Halep 83 Şam ama o işler öyle olmuyor işte vurulunca oyunu yeniden başlatıp hayatına devam edemiyorsun. Bizim düsturumuz atamızın “yurtta sulh cihanda sulh” düsturudur. Umarım savaşa girmek gibi bir aptallık yapmazlar, ha yaparlarsa da olan bize olur, kurtuluş savaşında cepheden kaçan ibnelerin torunları mı gidip çarpışacak sanıyorsunuz onların ılık götleri savaşmayı yemez, yine gariban, içi Halis vatan aşkıyla dolu, kızıl elmayı Ülkü benimsemiş delikanlılar savaşacak onlar değil.
Esed rejiminin TSK’ya ait gözlem noktasına yönelik saldırılarına cevap olarak top, atgm atışı ve sızma düzenleyen ÖSO unsurları Hama batısında Esed rejimi ordusundan bir yüzbaşı, bir teğmen ile iki astsubayı öldürdü.
vurmayan mı kaldı?

israil vurdu mu? vurdu...
abd vurdu mu? vurdu...
ingiltere vurdu mu? vurdu...
ypg-pkk vurdu mu? vurdu...
işid-deaş ve bilumum cihadcı- şeriatçı manyaklar vurdu mu?

bi de biz vuralım çok mu?
Bu Esad olayı çocuk oyununa döndü.

ABD ile rusya’nın Artık ciddi ciddi anlaşmalı olduğunu düşünüyorum.

Biri karşıt, biri yandaş gözüküp iliğini kuruttular.

Suriye gibi çözülmeye çok müsait bir yapı Güçsüz düştüğünde ABD son yumruğu atmıyor öyle bırakıyor.Rusya geliyor “ben burdayım” diyor Esad 2-3 şehri geri alıyor.

Türkiye’de maalesef figüran...

Bize içerde kahramanlık satıyor, dışarıdaki görüntüsü bataklığın içinde, aciz bir devlet...
Boşuna heyecan yaptırdılar millete, şehidimizin kanı yerde kaldı. Karşı mevziyi bombaladınız da bir kişi ölmedi mi ?