bugün

Şöyle futuristik filmler tahrik ediyor beni işte.

Geleceğimiz böyle havalı mı olacak diye düşünüyordum ilk izlediklerimde

Ama sonra araya blade runner nano punk bio punk cyber punk vb. girince ondan ibaret olmayabileceği anlaşılıyor.
müzikleriyle tam bir uzun metrajlı klip gibidir,kafa dağıtmak istediğimde ilk 10'a girer benim için.
Olaya muhteşem girip ortalara doğru patatese bağlayan film.

Ama Daft punk hatırına da olsa izlenir.
pek ses getirmesede aslında tasarım bağlamında kendini pek çok yerde hissettiriyor.

şimdi el tape denilen şerit led benzeri bi aydınlatma şeysi türemiş. bizim millet arabaya kullanıyor ama bakarsınız yarın döşemişim cekete kevin flynn gibi turluyorum ortalıkta.
Kullanıcı ile programların kapışmasını anlatan Güzel filmdir. Bilim-kurgu sevenler aşırı beklentiye girmeden izleyebilir.

izlemeyenler için hafif matrixvari olduğunu söyleyebilirim.
Dönemine göre grafikleri şahanedir.
2010 disney yapımı joseph kosinski'nin yönettiği aksiyon/bilim-kurgu/macera filmi. 125 dakikalık filmin imdb puanı 6.8 dir, gişede pek başarılı olamamıştır. 1 oscar adaylığı, 10 ödülü vardır görsel

Görselliğe diyecek söz olmasa da kurgu ve senaryo bakımından eksik kalmıştır, yerine oturmamış tam olmamış sanki. Yıllar önce tesadüfen izlemiştim, film hakkında bilgim yoktu. Bitince aklımda kalan, beni etkileyen tek şey sıradışı görsellik ve başarılı efektlerdi. Bir de kısacık rolüne rağmen cillian murphy, giyimi/saçları/gözlükleri kısaca komple tarzı ile çok taş görünüyor. Yirin görsel görsel
Onun dışında film diğer yönlerden zayıftı, toplamda vasat üstü diyebiliriz.

ilk filmi 1982 yılında yine jeff bridges'in kevin flynn karakterini canlandırdığı, 2 oscar adaylığı olmasına rağmen pek başarılı değildi. Her iki film aynı imdb puanına sahiptir. Filmin 2011 çıkışlı video oyunu da vardır.
Müthiş bir bilim kurgu yapımıdır. matrix ten sonra pek görmezdik böyle bilgisayar içinde geçen hikayeleri. özellikle final sahnesi ve film müzikleri. daft punk yine izini iyi bırakmış.
geçen gece televizyonda denk geldiğim filmdir. ilk çıktığı zaman sinemada da izlemiştim. filmi pek sevmiyorum ama müzikleri bir şekilde izlettiyor resmen. özellikle kevin flynn'in mekanda sweet dreams ve seperate ways'i duyduğumda salonda sevinç çığlıkları atasım gelmişti. o ses sisteminde o müzikler mest etmişti açıkcası.

özetle; çoğu arkadaşa katılıyorum, iki saatlik bir daft punk klibi. retro olup gidiyorsunuz.
Biraz önce izlediğim daft punk dışında hiç bir artısını görmediğim film hele o başroldaki kız, saçını şekil yapmaya çalışmışlarda yok olmamış bildiğin yamuk kesilmiş kardeşim.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/tron-legacy-613433/
1080p olarak izledim. filmin boyutu tam tamına 16gb. gereksiz diyaloglarına rağmen çok iyiydi.
http://www.youtube.com/watch?v=IGzJFJRkmCE
http://www.youtube.com/watch?v=S_1m4TM57ww
--spoiler--
The Grid. A digital frontier. I tried to picture clusters of information as they move through the computer. What did they look like? Ships? Motorcycles? Were the circuits like freeways? I kept dreaming of a world I thought I’d never see. And then, one day, I got in.
--spoiler--
başarılı grafiklerine rağmen saçma sapan oyunculuk ve senaryo yüzünden yarısında kapattığım film.
dijital dünyada kurulmuş bir 3D ileri teknoloji macerası. Sam Flynn (GARRETT HEDLUND), Kevin Flynnin 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu (JEFF BRIDGES), babasının ortadan kayboluşunu araştırır ve kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tronun dijital dünyasında bulur. Kevinin sadık sırdaşı Quorrayla birlikte (OLIVIA WILDE), baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar.
türkçesi tron efsanesidir.
http://www.filmifullizle....1-turkce-dublaj-izle.html linkinden türkçe dublaj olarak izlenebilir.
izlenmeye değer bilim kurgu filmi.
bokum gibi film. saçma sapan. yapmışın ışıklar falan ama o kostümler, kafalarda ki kasklar nedir? heyecan falan da yaratmıyor. sıradan, düzeyli, sıkıcı bir film. ayrıca bilim kurgusun anladık ama biraz da duygusallık koy filme. tamam bir baba oğul teması işlenmiş ama başarısız, hissettirmiyor hiç bir şey. film de zaten vay anasını be, ne şaşırdık ama denecek tek bir sahne yok. işte babası program yapmış, içine hapsolmuş, oğlu geldi, kurtuldu. ayrıca efekler de öyle süper şeyler değildi. çizgiler, camlar, aynalar. motosikletli sahneler işte değişikti biraz. onun dışında ilk yorumuma benzeyen film.
film 2 saatlik bir daft punk klibi gibiydi.
2010 da gösterime giren bilim kurgu filmidir. konusu bana ne kadar seçma gelsede efektleri fena sayılmaz. ımdbsi 7. 3 dür. soundtracklarını daft punk yaptığı içinde izlediğim bir film diyebilirim ama beklentilerimi karşılamamış bir film olaak görürüm.
bilim kurguyla pek aram olmasa da izlerken keyif aldığım renkli bir film.

ilk filmine şöyle bir bakınca vay be diyorsunuz ister istemez.

yüksek çözünürlükte izlemeniz tavsiye edilir.
bilim kurgu sevenlerin sıkılmadan izleyeceği bir filmdir.

--spoiler--
görsel efektler ve film içindeki müzikler şahane.
türkçe dublaj izlediğim için oyunculuklarla ilgili bir şey söyleyemem sanırım. ama görsel olarak göze batan bir şey yok.
onun dışında 2 saat süren film çok çabuk bitmiştir, keşke biraz daha devam etse diyorsunuz sona yaklaştıkça.
--spoiler--

kısaca izleyin, güzel filmdir.
daft punk olmasaydı keyif alamayacağım bir film olurdu kendileri.
bluray 1080p'si 13.1 gb olan film. motorsiklet yarışı tek kelime ile harika. led ekran bilgisayarda izledim görüntü kaybı olmasın diye o ne görüntü öyle...
beni görsele, müziğe ve * karıya doyuran, bilimkurgu severlerin kaçırmaması gereken, hikayesi ve soundtrack'i harika olan güzel bir yapım. efektleri ve soundtrack'i cidden efsaneydi. bundan seneler evvel yapılmış devrimi doğal olarak tekrardan yapamadı ama yine teknolojinin son nimetleri kullanılarak ortaya harika şeyler çıkarılmış. 1080p olarak izleyince tadına iyice varılıyor.

şunu söylemeliyim ki hikaye çok iyiydi, aynı şey müzik ve efektler için de geçerli, zaten onları söyledim. ama nedense kurgu ve diyaloglarda biraz problem vardı. çoğu yerde daha iyi olabilirmiş gibi geldi ve "keşke onların üzerinde de biraz kafa yorsalarmış" dedirtti..

olsun lan, bu haliyle bile iyi bir film. bilimkurgu severler anında izlesin. hemen gidip izleyin ibneler!