bugün

her özelliğiyle yaşanılası bölge.
balkanlar üzerinden tüm türkiyeye soğuk hava dalgası gönderen bölge.
sağlıklı düşünebilen yurttaşlar ağırlıkta.
inasanın kendini kısıtlamadığı,değer gördüğü cumhuriyetin tüm değerlerini benimsemiş,inançlı ,inaçsızı bile inançlı olanlara saygılı, çalışkan, devletine baş kaldırmayan inasanların olduğu,verimli ovaları ve sanayi atıklari yüzünden kirlenmiş akarsuları olan bir tanecik memleketim.
ama onu en çok sevmenin nedeni babam orada doğmuş be sözlük:)
atatürke bağlı bir toplumu barındıran bölge.
rakısıyla şarabıyla mis gibi deniz kokusuyla vazgeçilmez memleketim..
neden bu kadar çok içki içildiğini anlayamadığım bölge. acayip bir yer, içki satılmayan bakkal yok.
şoparları keyif içinde bir yaşam sürdüğü güzel memleketim.
istanbulun arka sokağıdır. şimdi en basitinden sportif açıdan bakalım trakyamıza : futbol açısından en büyük atılımı 90'lı lılların başında uzunköprüspor , edirnespor , lüleburgazspor 'la yapmış en yüksek düzey olarak şimdiki bank asya diye tabir ettiğimiz 2. ligde boy göstermişlerdir. ligimize baktığımızda 2010-2011 sezonu itibarı ile ankaradan 2 , istanbuldan 5 takımı gördüğümüzde içim içimi yemekte ; hadi ankarayı geçelim gs , fb , bjk 'yi de geçelim. kasımpaşa kaç bin kişiye oynamakta maçlarını , ibb bozbaykuşlar hariç kime oynamakta maçlarını ? biraz daha geniş açıyla bakalım işe. 30 bin kişilik kadir has stadı kaç kere doldu bu sezon ? konyaspor 20 bin kişilik stadını fenerbahçe maçı hariç toplasan 2 bin kişi ortalamaya oynadı. anadolu futbola doyduğundan mı umursamazlık mı diyelim biz buna ? şimdide bakalım trakyaya sene başında beko basketbol ligine çıkan olin edirne 2 bin kişilik mimar sinan spor salonunu her maç full doldurdu. biletlerde öyle beleş meleş değil 15-20 tl 'den gitti en basit maçta bile yinede fulldü tribünler. işin aslı trakyalı spora aç ; açın gözünüzü görün bu potansiyeli.
2011 genel seçimi;
Kırklareli %53 CHP, Edirne %51, Tekirdağ %47 şuan için. Gözünü sevdiğim Trakya'm. Helal olsun! * *
ipsala'nın verisi google'de göstermiyor ama ipsala ve çerkezköy'ü saymazsak bütün bu 3 ilin ilçeleri chp'ye çoğunlukla oy vermiş...
beni yine şaşırtmayan, hayal kırıklığına uğratmayan canım bölgem.
baskılara boyun eğmeyen bu seçimde de akp ye geçit vermemiş güzel memleketim.
iki sene sonra tası tarağı toplayıp yerleşeceğim güzel bölgemiz.
(bkz: trakya yı sevmek)
bir devlet olsa, gerek üretim, gerek eğitim, gerekse hayat görüşü ve gerekse ekonomisi açısından bütün dünyaya kafa tutabilecek potansiyele sahip bir bölge, canım memleketimdir.
anadolunun %90'ından yüzyıllarca ileridir, zaten bu %90 da sürekli geriye gitmektedir.
edirne doğumlu olarak bana gurur veren bölge**
türkiye'nin en yaşanılası yöresi,ülkenin kalan kısmından her bakımdan önde olan cennet yer.
(bkz: #9361208)

(bkz: #9362508)
akp'nin bu seçimde de babayı aldığı canım memleketim. yine önümüzdeki 4 sene boyunca kasıtlı olarak yatırım göremeyecek, çiftçisi süründürülecek, esnafı kan ağlatılacak. ama olsun, herşeye rağmen direnmeye devam ediyor.
anadoludan 20 sene önde giden memleket.
gözünü sevdiğim biricik memleketim.
buranın halkına ne kadar hürmet saygı sevgi gösterirseniz gösterin eğer trakyalı değilseniz birgun mutlaka sizi küçüklü büyüklü satışa getirirler. hele özellikle 1960 sonrası balkan göçmenleri sonradan sahip oldukları tc kimlikleri ile trakyalı olmayan herkese her türlü faşoluğu yaparlar.
köprüden ötesini sittir et derler çoğu zaman..

bazı bazı haklı da değiliz hani bunu söylemekten.
bütün anadoludan daha çok milliyetçi olan memleket.
anne baba dede gelmiş geçmiş tüm hısmımın memleketidir.
10 kişiden 9u köprüden sonrası bizden değildir der, doğrudur.
insanı çoğunlukla sakindir fakat trakyadan kız alınmaz sözünü çürütürcesine baskın olabilir.
kız çocuk meselesinde bilindiği üzere, önem verirler ve okuturlar. fakat çok ilginçtirki büyük kısmı 18ine geldikten sonra kaçıp evlenir.
içkiyi severler illa rakı olmasına gerek yok biracısı da fazladır.
trakya iyidir hoştur sevilir.