bugün

2010-2011 sezonu şampiyonuydu benim için.
ama artık değil.

çünkü geçen yıl,kendi sahalarında bjkye resmen maçı 2-0 sattılar.

ondan sonrada 2010-2011 diye ağlarlar.
köylü takımı. düşünce köylü. mantalite köylü. çalışanları köylü. futbolcuları ayı. başkanları kültürsüz.
Ülkemizin köklü takımlarından biridir. Tarihinde birçok basarilara imza atmıstir. Çoğu kez hakkı gasp edilmiş takımdır.
Dünkü hurma-kıvrak olayından sonra iyice karışan kulüp.

Hurma istifa etti. Şimdi şota istifa edecek deniyor.

Fenerbahçe ufak bir sendelese, bir beraberlik veya herhangi bir mağlubiyet alsın; aha ts'nin ahı tuttu, aha bilmem ne oldu... Çok duyduk bu lafları.

Daha 2010-11'den beri trabzonspor'un gün yüzü gördüğü yok.

Ne sportif ne idari tek bir rahat günü olmadı. Onca vekilin ve bakanın, reza gibi onca zenginin yardımına, basının onca desteğine rağmen...

Ve ekonomik olarak örtülü ödenek-işadamlarının hunharca yardımına rağmen.

Tek bir kurtuluşları vardı; 3-4 aptal futbolcunun kovdurduğu ersun hoca bu takımın başına geldiğinde, 2 sene içinde kesin şampiyon olur dedim. Belki bu sene ilk 3'ü bulurdu ama seneye mutlak şampiyonluk adayıydı.

Olmadı.... ihoo, sırf ersun hocayı kovdurtsun diye hurma'yı getirdi. O geldi tüm takımı darmadağın etti ve gitti.*
komşular şifre sormasın diye bizim wi-fi adı.
yer yüzünden silinmesi gereken bir şehrin spor klübü. bu takımı destkleyenlerin iq seviyesi 25-35 arası. yani kısacası trabzon halkı.
Onur kıvrak süleyman hurma şota derken başkan hacıosmanoğlu'nun kumar oynarken görüntüleri basına sızmıştır.
çakma tatar ramazan başkanı var kulübün. ikinci sınıf mahalle ağzıyla konuşan bir başkan. iki senede yaptığı 30' u aşkın transferden elle tutulur hiçbir oyuncu yok. transferleri bırak her sene en az iki teknik adam değişikliği saçmalık. bu takım çok siyasete bulaştı. başakşehir ve kasımpaşa' dan farkı yok. hükümet takımı oldular. yeni stadın ismi az kalsın rte oluyordu gene. trabzonsporlu kardeşlerime sesleniyorum bu yönetim eliyle sik tutamaz. stadı bile devlet yapıyor. yapacakları tek şey nokta transfer. basiretsiz sadri şener bile ikiye katlar bu yönetimi. daha bu takım 3-4 sene şl' deydi. şimdi ise boktan bir makedon takımına kaybetti. diyeceğim şu ki bjk' de ki gibi sistematik ve vizyon sahibi yeni bir modern yönetim gelmeli. yoksa trabzonspor' u daha da kötü günler bekler.

not: evet bjkliyim.
bugün kuruluşunun 48.yılı olan kulübüm.
tertemiz 48 yılın sahibi.

görsel

onurlu'dur kavgamız!
her daim en kötüsüne layık olmaya devam edecek vasat takım. evet.
fenerbahçeliyim samimi söylüyorum trabzon insanını, trabzonspor ruhunu takdir ediyorum. Şotayla çok başarılı olabilirler.

Ancak kusura bakmayın başkanı cahilin teki. Önceki başkanıda öyleydi. Bu başkanlarla trabzon şampiyonluğu göremez
Şike diye 5 yıldır ağlayan ama daha adı duyulmamış avrupa takımlarını ön elemede geçemeyen takım. iki senedir aynı terane amk. Ama sorsan bunlar Barça gibi TOP oynuyor, Fener haklarını yedi hep.

Azıcık öz eleştiri yapın artık amk, her başarısızlığın suçunu fenere atmayın. Sizin potansiyeliniz bu işte. Sizin alacağınız ülke puanının...
elenmesine uzuldugum takimdir. dun fenerbahce bugun trabzon. kabul etmek lazim bizden bir bok olmaz. besiktasim haric tabii. o kalbime islemis amk. kupasini basarisini sikeyim. o hep var olacak.
bursaspor, eskişehirspor gibi anadolu klüplerinin çoktan geçtiği takımdır... neden hala gündemde bunlar ya ! 4.büyük felan değil bunlar olamazlar... anca şike diye zırlayın işte...
Ohhh elde var iki
başak şehir gitti
trbzon gitti
darısı fb ve bjkye inşallah onlarda elenir...

forza ""Galatasaray""" ulan...
Basit bir futbol takımı. Düz adamlar tutar.
maddi değeri kendisiyle kıyas dahi edilemeyecek bir oyuncu grubuna elenmiş takımdır. lakin edep ve akıldan uzak yorumları da hak etmemiştir. zira geçen yıl elendiği maçtan önce avrupada yaptığı tüm maçlar arasında averajı pozitif olan tek türk takımıydı. şu anda da en yüksek averaja sahip türk takımı muhtemelen trabzonspordur. uefanın geçenlerde açıkladığı kulüpler sıralamasında da galatasarayın ardından en yüksek sırada yer alan türk takımı da bu takımdır. biz kendi içimizde birbirimizi yiyelim türk takımları olarak.

sahip olanlar için, akıllarında kalsın diye...
Genç yaşa çökmeme,saçlarımın beyazlamasına vesile olan takımım
Ulan kanser olucaz yeter.
an itibariyle uefa avrupa liginde bizi temsil etme fırsatını elinden kaçırmış kulüp.
(bkz: rabotnicki)
Bu akşam da ülke puanının anasını ağlatan takım.

Çok iddialı olmamakla birlikte iyi bir futbol izleyicisi olarak türk futbolu hakkında emin olduğum tek bir şey var o da trabzonspor'dan bi halt olmayacağı.
Trabzonspor'la ilgili bir kaç kelam etme zamanı geldi. Elimizde 4 senedir Avrupa'da ismini duyuran bu sene ön elemede veda eden bir takım ve elimizde bir fatura var. Bu fatura bir yere kesilmeli artık, bu kadar başarısızlığın bir nedeni var.

Şimdi geçmiş senelere bakalım,
hoca (defalarca) DEĞiŞTi, oyuncular (toptan) DEĞiŞTi, sportif direktör (3-5 kere) DEĞiŞTi, ts club yöneticisi (2 kere) DEĞiŞTi, çaycı DEĞiŞTi, hademe DEĞiŞTi.

Ne değişmedi? iHO!

Sorun kimde arkadaşlar? Geçtiğimiz sezon "Biz Avrupa'ya bakmayacağız." diyen başkanla Trabzonspor nasıl bir vizyon yakalayabilir? Dünya devi Nike'ın marka değerini kullanmak varken markaya rest çeken bir adamla Trabzonspor nasıl marka değerini oluşturur? Trabzonspor'un en büyük tanıtım organizasyonu olan Avrupa kupalarına yedek kadroyla çıkmayı düşünen bir başkanla nasıl devam edeceğiz?

Buyurun dostlar buyurun! Her suçu yönetime atmayın diyen arkadaşlar, bu kafayla bu yönetim 20 tane daha futbolcu alır, 5 tane daha hoca değiştirir. Nasılsa suç futbolcuda ama futbolcuya gerekli motivasyonu sağlayamayan yönetimde değil!
6 ağustos 2015 tarihinde makedon temsilcisi rabotnicki ye uzatmalarda 1-1 (toplamda 2-1) lik skorlarla elenmiştir.
üç futbolcusunu gönderiyor.

http://www.goal.com/tr/ne...y%C4%B1r%C4%B1yor?ICID=AR
dördüncü en büyük takımdır. fenerin istedigi ama trabzonsporun aldigi cardozo isimli futbolcuya sahiptir.
edit: maç satmayı en iyi bilen takimdan, hakiki şampiyonluğu alan büyük takimdir.