bugün

karadeniz değil mi, hepsinin koy götüne gitsin durumuudur.

sözde miliyetçi geçinirler, iktidar götü yalamaktan geri kalmazlar.
güya vatanseverlerdir, lakin vatanı satanlara en yüksek oy hep bu bölgeden çıkar.
cesaretleri dünyaya bedeldir zaten. 50 küsur yaşındaki silahsız savunmasız gazeteciyi vurmayı, bi tabur adam toplanıp üç beş kürt dövmeyi matah sanırlar...

siktirin gidin ordan. fıkralarınız gibi bomboksunuz amk..

not: şimdi ötecekler sıkıysa gel burda konuş böyle diye. he aslanım he. sen benim mahallemde zaten hergün posta koyabiliyorsun ya. her aslan kendi ormanında kükrer yavrum, öyle sıkıysa gel demekle de olmaz.
trabzon rizeye göre oldukça büyüktür.

rizenin sütü, yoğurdu gerçekden enfes ve bulunmazdır. sütlacı trabzon ile karşılaştırılamaz bile.

rizeliler avm ve sosyalleşme ihtiyaçlarını trabzondan giderirler.

onların gözünde trabzon çok büyük bir şehirdir ve herşey vardır, sevmeselerd gitmeden duramazlar.

trabzon ise ben sizin büyük abinizim havasındadır, rize ve trabzonun en ortak yanı ikiside oldukça tutucudur.

sadece trabzondaki öğrenci kesimi rahat giyim tarzıyla arzı endam eder.

ama artvin ya arkadaş artvin bunların hiçbirine benzemez hadi hopa ile rize hemen hemen aynıdır ama artvin merkez başka bir yerdir.

tırmanarak çıkarsın önce dap dar bir yolu vardır hele sis varsa içinden küfür edersin ulan deli mi sikti beni burda ne işim var diye.

şehir kocaman bir düğün pastası şeklindedir. sürekli dönerek tırmanırsın aslında şehir merkezinde seyahat ediyorsundur farkında değilsindir ilk kez gidiyorsan.

neden düğün pastası dedim yukarı çıktıkça aşağı merak edip bakarsan bir alt sokağı görürsün, hele en üsten bölme bölme şehri izlersin.

e sonrasında geri dönmek için tekrar aşağı dolana dolana inmen gerekir.
Trabzon alır.
artvin türkler,gürcüler ve lazların kültür harmonisdir, akordiyon bolca kullanılır, rize'de tulum daha geneldir, trabzon'da ise kemençe hakimdir. yöresel ağızlar da farklıdır. kabaca örnek verecek olursam, ( geliyorum ) trabzonda celiiyrum, artvinde geliyeram şeklinde telaffuz edilir. balıkçılık trabzon'da çok yaygınken, rize'de çaycılık daha geneldir. diğer illere göre artvinliler daha sakin ve kavgadan uzak duran kişilerdir, ancak güreşte oldukça başarılıdırlar.
yaşamak istediğim şehirlerdir. diğer illerin sanayisinden bacasından popüler kültüründen kısacası grinin elli tonundan yeşilin elli tonuna göç. insallah olur.
Karadeniz denince akla gelen ilk üç il. Diğer karadeniz illeri karadenizlilik yönünden sanki biraz su katılmış gibi hani bu üçlü amiyane tabirle biraz daha sek daha konsantre. Çarpması ondan belki.
haritayı kuzeyden katlarsanız hangi illere çökeceklerini görürsünüz. teminatın şahıdırlar. anayasadan, tsk dan güçlüdürler.
mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz komşu karadeniz illeridir. fakat ordu ve giresun da aynı hat üzerinde aynı özelliklerdedir.
El yapımı tabancaları bugün adli bir suç unsuru sayılsa da yıllar yıllar sonra bir da vinci tablosu gibi sanat eseri sayılacak şehirlerdir.
bu üç ilden çıkan haset ve fitnenin yarısı iran'dan çıkmamıştır.
Türkiye' nin incileridir. Gezerken, dolaşırken biraz çekinmek gerekir, zira nerden ne geleceği belli olmayan şehirlerimizdir.
dinini vatanını seven ve hain olmayan üçlüdür. vatan hainlerinin iftiralarını boşverin onlar teröristlere bacılarını kargoyla yollasın.
Doğası harika olan üçleme.
Trabzon ve rize den son 20 yılın en postmodern vatan hainleri çıkmaktadır. Öyle "hdp şube açamaz burada" demekle vatansever olunmuyor maalesef.
1915 de rus ordusuna sonuna kadar kapı açan iller. Trabzondaki milislerle giresundaki çeteci atalarımız olmasaydı şu an rusyaydınız. Milliyetçi geçinip ah partiye oy verirler.
Bu uclunun en iyisi artvin'dir. Rize'nin dogusu da fena sayilmaz. Rize Cayeli'nden baslayip Ordu'ya kadar olan bolgeden uzak durulmasi gerekir.
öşek ve yönge severlerin pek hoşuna gitmeyen üçlüdür.
Doğu karadeniz.Karadeniz deyince aklıma gelen ilk 3 şehirdir.
artvin kalsın gerisini ermenistana hediye edelim.
(bkz: bermuda laz üçlüsü)
Trabzon ve rize'yi gördüm, artvin'i göremedim tek.

Trabzon ve rize insanı olarak lanet ama doğası olarak muhteşem bir yer.

Allah izin verirse bu sene artvin'i görmek istiyorum.
Ülkede ne kadar dangalak varsa bu üç ilden çıkar. Milliyetçi geçinmeleri var tabi birde.
Karadenizli diye tabir edilen vatandaşların yaşadığı bölge.
üçlü değildir. artvin apayrı bir yerdir .
onlar üçlü olamaz çünkü birbiriyle anlaşamaz.