bugün

insanları hurma yağı kullanıyoruz diye kekleyen firma. halbuki hurma yağı dediğiniz şey nutella'nın kulladığı zararlı palmiye yağı'nın aynısı.

palmiye yağına bilerek hurma yağı diyorlar ki insanların gözünde o ramazan orucunda yenen hurma canlansın ve torku'nun itibarı zedelenmesin.

çikolata dedin mi sarelle'yi tek geçerim. gerisi hikaye.
pancar türü şekerden yapmış olduğu büsküvileri ve çikolatalarıyla gönlümü feth etmiştir. piyasaya çok hızlı giriş yaparak diğerlerine tur bindirmeye başlamış.

sadece ülkerin kullandığı gibi glikoz surubu kullanmaması beni ülker almamak için yeterli torku almak için geçerli sebeb teşkil eder
eti eskişehir'e yatırım felan yapmıyor arkadaşlar, en fazla eskişehir spora reklam felan veriyor.

fabrikada 3 kuruşa 12 saat mesaili çalıştıran bir firma.
ürünlerini niğde gazozuyla tükettiğim.
bu torkunun yönetimi kim dir. gonyalı olmalarımı sadece. araştırdım tam bulamadım. sanki ülker tezgahında gizli parmaklar bunu parlatmak için özellikle mücadele veriyor.
glikoz şurubu ve beyaz undan noksan bisküvileriyle rakiplerinden çok öndedir. yine de paket ürün %100 güvenilir olamaz.
keşke sadece şeker üretseydi.
yerli malı kartını oynayarak dandik şeyleri satıyor. gofret yemesek gofret sanacağız. dandik abi kimse tatava yapmasın şimdi. bir şirket bir yönde iyidir. diğer taraflara el attı mı kalitesi düşer. bu böyledir.
sütü idare eder ama olmazsa olmaz değil.
denediğim bütün şekerlemeleri çok güzeldir. hiç birinin içinde fruktoz şurubu olmadığı için hepsi birbirinden lezzetlidir. özellikle tam tahıllı gofretini tek geçerim. tamam ambalajları biraz dandik oluyor, zor açılıyor, boyası kaymış oluyor falan ama içi bir harika.

ayrıca yerli mal kartını falan oynamaz. mesela ülker yerli malı ama tatlılıktan yüzünu buruşturmak istemeyler ülker almaz.
sırf konya'da üretiliyor diye almayacak olan sığırları bize gösteren firma. siz almayın zaten amk. vatana millete 3 kuruş hayrınız dokunsa kahrınızdan ağlarsınız.

biz ilelebet bunu tüketeceğiz.
yerli üretimin hakkını %100 veren marka. yahu adamlar gelmiş sana ve memleketine faydalı her şeyi yapıyor. 20 milyon fidan dikmişler. bütün işçilerine organ bağışı yaptırmışlar. millete yardım ediyorlar. bisiklet sporuna en büyük desteği veriyorlar.

halen gelmiş burada yok öyle yok böyle. almazsanız almayın amk, kanserojen madde içeren ülker size daha çok yarar belki.
Şekerini pancardan üreten, ürünlerinde glukoz şurubu kullanmayan, yerli, çiftçi kooperatifi markası. inşallah çizgilerini bozmazlar.
keşke raflarda daha çok görebilsek. çoğu marketlerde rafları hep başka markalar satın almış. eğer buraları okuyan bir satış temsilcisi vs varsa bizi dinlesin. daha büyük raflarda ve her bakkalda sattırmaya çalışın kendinizi. arıyoruz arıyoruz bulamıyoruz.
meyve suyu işine bile girdiler. konya ovası'nın bereketini ticarete döktü adamlar. durdurabilene aşk olsun.

görsel
Sütleri çok iyi. Adamlar vizyon sahibi bikere abi. Iki senede torku markasi imajıni yarattılar. Bravo. Yürür gider bunlar.
sütle ve yaptığı ortası çikolatalı bisküviyle bir numara olan gıda firması.
hayır bu entry için torkudan para almadım. kendi görüşümdür.
konya'da kurduğu üniversite bulunmaktadır.

(bkz: konya gıda ve tarım üniversitesi)
ülker gibi gümbürtüye gitmemek için fanlarına sosyal medya hesapları üzerinden uyarıda bulunan firma.

görsel
hayatta gördüğüm en iğrenç bisküvileri yapan firma.

ulan şeker yerine seker pancarı falan kullanıyorlarmis..

saçma bence..
endüstriyel gıdalarla dolu olan alışveriş merkezine girip doğal olan ürün arayan geri zekalıların doğal olmamasıyla suçladıkları markadır. müşterilerin doğallığa önem vermesiyle beraber neredeyse her yiyecek markası doğal olmamasına rağmen reklamlarında üzerine basa basa "biz doğalız biz sizdeniz köyünüzün yağmurları falan" temasını işlerken, otu boku eleştirme timi sadece bu markanın böyle bir iddiası varmış ve sadece bu marka doğal değilmiş gibi geceli gündüzlü saldırıyorlar. ya ortada büyük bir cahillik var ya da büyük bir art niyet.. ben ikisininde olduğunu düşünüyorum. önce art niyetli olan birkaç kişi yolu açıyor sonra cahil olan sürüde çan sesleri eşliğinde açılan yolda yürüyorlar.
bordo diye dehşet bir şalgamı var bunların lezzet kokuyor resmen.

görsel
Bir çok alana el atarak milli malzeme olma yolunda ilerleyen ve dışa bağımlılığımızı azaltmaya çalışan kurum ve kuruluş. Teşekkürler Torku!
şeker pancarı kullanıyoruz diye ucuza kaçan ve dandik ürünler yapan türk markası. diğerleri için:
(bkz: arçelik)
(bkz: vestel)
Sürekli suni ürünlerinin abartılı reklamlarını gördügümüz obezite teşvik edici marka.
%100 yerli malzemeymiş.
En basitinden Türkiye'de kakao mu yetişiyor? Frambuaz içerdiği iddia edilen bir ürününü aldım. icindeki Bildiğin karamelle karıştırılmış frambuaz esansı. Başka marka olsa esans içerdiği için etikete frambuazlı ibaresi konulmasına izin verilmez. Ambalajda "frambuaz esansı içerir" yazmadığı için ceza bile verirler. Ama tabii bu konyalı yandaşlar hükümetten ballı.
"kokono konya oldoğo oçon tokotmoyorom"

ağzını siktiğimin moronu. sanki konya-karaman haricinde bisküvi çikolata kek üreten şehir var. amk bi eskişehir var 7/24 eti ye o zaman sığır siki.
konya merkezli olduğundan sevilmeyen marka imiş. enteresan hayatlar var cidden.

gezi'de 2 ağaç için meydanlara dökülen solcular bugün 20 milyon ağaç diken ve 80 milyon ağaç hedefi koyan bir firmaya konya ovası'ndan üretim yapıyor diye destek vermiyorlar. yemin ediyorum bunlar hep alkolden...

kaynak: http://www.milliyet.com.t...konya-yerelhaber-1825707/

sorsan arabasındaki tüp atiker'dendir, dedesinin tarladaki traktörü tümosan'dan, penceresi kompen'den ya da pakpen'den, internet kafede süresi bitince uyarısı akınsoft'tandır...