bugün

Yüzde yüz doğru tespit. Parayı çöpe atarlar.
Çarpıcı bir gerçek. Bunlarda beyin ne arar.
Ilgi cekmeye calisan bir adet mal beyani dikkate almamak lazim da kasiyani da kasiyacaksin senin icin para verilebilir sey nedir ben merak ettim dogrusu.
paranın tiyatroya değil sanat emekçisine verildiğinin farkında olmayan kişi beyanıdır.
Altına mühür vurulan gerçek.
sanki bedava olsa fuayeye geceden çadır kuracak haspam.
Tüm dünyanın kabul ettiği acı gerçektir.
Beyinsiz sayısının artmasını temenni etmekten gurur duyarız.

insanı insana insanla anlatıyoruz, belki beyniniz çıkar.
son derece doğru önerme. orada allah gibi imax varken ortaçağ'dan kalma tiyatro....
Bunu anlamıyorum işte lan sana ne güzel kardeşim adam ister tiyatroya ister başka birşeye ilgi duyar,harcama yapar.sana giren ne bunu bi söyle ya sana ne giriyor.
Beyinsiz olmaktan son derece mutluyuz... darısı başınıza...
Eğitim ve sanat, insan beynini geliştiren algıyı, vizyonu, adabı kazandıran iki unsurdur.

Dolayısıyla, tiyatro izleyen insanın beyni vardır efenim, hem de dolu, uygar ve eğitimli bir beyin.
Sanata para vermeyi aptallık sayan beyinlere pek benzemeyen bir beyin. Rafine...
Eskiden sanata,sanatçıya,sanatsevere ilgi olmasa da saygı vardı.Öyle günlere geldik ki bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ve fikirlerini topluma kabul ettirmek isteyenler yüzünden giderek geriliyoruz ya da gidemiyor geri geri geliyoruz. Tiyatro,sinema,konser ne bilmeyenlerin elestirmen kesildiği günler bu günler...Sonumuz hayrolsun
Bu trol başlığı sürdürdüğüm için herkesden özür dilerim. Tabiiki beyinsiz değildir.

Ama: bence artık teknolojinin uçtuğu bir dönemde tiyatro izlemenin nostaljik resim çeksin diye alınan 95 model fotoğraf makinelerinden pek bir farkı yok. Onun da değişik nostaljik kullanımları var okey ama bi milyon şeye sahip olduğumuz bir dönemde gidip de çok kısıtlı imkanlara sahip bir dönemde yükselen ve sadece nostaljik olduğu için tutunmaya çalışan bir sanat dalının bu kadar yüceltilmesine gerek yok bence. Gerçekçi olalım. Bu devirde tiyatroya gitmek bir ateistin oruç tutması gibi bir şey. Elimizde çok daha fazlası var ve geçmişi devamlı yüceltmeye çalışacağımıza bunlara yoğunlaşmalıyız bence.
Beyinsizlik cok güzel sen de gelsene.
Sanata ne gerek var doğru ! Siz gidin youtuberların "merhaba arkadaşlar bugün angutluk challenge yapıyoruz" diye başlayan videolarını seyredin. Hem paranız da cebinizde kalır, oh mis !
Son derece doğru söz memleket salak dolu amk.
Kesin bir gerçektir.
beyni vardır ama enayidir. evet.
lan ilkokulda sınıfça tiyatroya götürdüklerinde altına falan mı yaptın ne bu her gece hortlatıyorsun.
Yazık... Bir kaç alıntı yapmak isterim.

Tiyatro kültür seviyesi yüksek olan milletlere mahsus bir varlıktır; tiyatrosu olan memlekette şair, aktör ve seyirci bulunması gerektir.

Sanattan mahrum bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.Mustafa Kemal Atatürk
Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır.Turgut Özakman
Tiyatro insandan insana bir iletişimdir. Araya elektronik ya da mekanik bir aygıt girmeden yapılan bir iletişim.Genco Erkal
Tiyatro uygarlığı bütün yurt sathına ulaştıran çok etkin bir sanat dalı.Haldun Taner
Tiyatro aşka benzer. insanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde bir başka tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. insanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istekler doğurur. Namık Kemal
Tiyatro evrensel değildir, ulusaldır çünkü dille bağlı. Sizin folklorunuz, sizin kültürünüz başkaları tarafından bilinmez. O zaman üreteceğiniz espriler de evrensel değil ulusaldır ve yöreseldir.Metin Akpınar
*
Para konusuna gelecek olursak, şehir tiyatroları ortalama 20 TL civarında. Günümüz koşullarında, ortalama içilebilecek bir sigaranın en ucuz 15 TL olduğunu düşünürsek fiyatı da gayet mantıklı geliyor.
Dedi sığır adam, diyor ve geçiyorum. Anlamadığınız şeylere bari yorum yapma. Boş yapıyorsun.
Ben tiyatroya ısınamadım, belki ilk izlediğim tiyatronun saçma sapan bir şey olması önyargı oluşturdu. Ama insanların keyf aldığı şeyler hakkında diyebileceğim tek şey, iyi eğlenceler olur.
Parası çok olan insandır.Nerede harcayacağını bilmez.
3 yıldır benzer nicklerle hesap açıp aynı başlığı güncelleyen yazar beyanı. Tiyatro ile ilgili kötü bir anısı var sanırım.