bugün

görsel
Doğruyu söylemek gerekirse.
"güzel kadınmış aslında.
dünyada güzel kadınlar, çiçekler ve mutluluk yaşayabilirken niye insanlar hep saçma saçma birbiriyle savaşıyor acaba?"
Sonra diyetimi bozup bir tabak çerez yiyip film izledim.
çok da sikimde.
ilk söylediğim laf " sana okutacagina bu bildiriyi kim yazmissa götü yiyorsa çıksın kendisi okusun " oldu.
sokağa cikma yasağı lafını duyunca ilk hissiyatim bir an önce sokağa cikmakti. ailevi nedenden dolayı çıkamadım.
(bkz: sikmeseler bari)
Ağlamaklı sıçma.
Hayatımda hiç bu kadar korkmamış ve endişelenmemiştim.
yüzümde Manasız bir ifade ve hemen akabinde yaktığım sigara. Ülkede ki Kaos Ortamını Birkaç saat boyunca dehşetle takip ettim.
"regl oldu ellam" demiştim o suratı görünce.
F16'lardan çıkan sonic patlama sesleri sandığımızın, o anda gerçekte Yusuf Yusuf seslerinin bir yoğuşması olduğunu hissetim.
Zaten terör örgütlerinin hedefi olan bir ülkeyiz rahat oturduğumuz gün yok bir de bu eksikti dedim kendi kendime.
valla ne yalan söyleyeyim. kenan evren in 12 eylülde ki bildirisi aklıma geldi. ziki tuttuk dedim.
Çok Tarihi bir ana tanıklık ediyorum şaka maka dedim.
80 darbesini yaşamış biri olarak sırtımdan soğuk terler boşandı.
pazartesi işe gidemeyecek miyim? burdan istanbul'a nasıl gidicem? atm'den para çekebilecek miyim? marketler de kapalı olur mu yarın? ne yiyip ne icicez? bu arada sunucu da taş gibiymiş.
Dışardaydım görmedim.
kadınlar için korku erkeklerin çoğu için +18. abazalarla dolu bir memlekette yaşıyoruz.
Ahan yaprağı yedik, sivil faşizimden askeri faşizme terfi ediyoruz dedim ve güneydoğu'da beyaz toroslu günler geri geliyor dedim.
duygulandım. anlayamazsınız!
kadında şöyle 1960'lı yıllardan zaman makinesi ile günümüzde ışınlanmış gibi bir silüet ve kasvetli bir yüz kompozisyonu olduğu için inandığım bildiridir. ne yalan söyleyim.

kadın zaten hülya koçyiğit'in yeşilçam'a ilk merhaba dediği yıllardaki hali gibi bir tip var. genelkurmay sekreteri gibi de hafif maskülen ve militarist bir hava ve aynı zamand gülgün feyman gibi de bir diksiyon, mimik uyumu var.

bu kadın yeni gülgün feyman'dır. gülgün feyman da 28 şubat askeri müdahalesini haber verirken aynı tonajlamadaydı, bu da aynı. kadın geçmişten günümüze ışınlanmış bir çeşit hülya koçyiğit-gülgün feyman karışımı bir mutant gibiydi.

darbe bildirisi okumak üzere evrimleşmiş sanki.
Valla ben kadına üzüldüm. Herkes korkmuş yada inanmamış ben sadece kadının nasıl korktuguna odaklandım. Darbe görmedik ya hiç ondan haral.
Ben bunu anı daha önce yaşamıştım dedim. 25 yaşında biri için yaşanmış bir an gibiydi. Kim bilir belki de rüyalarımda görmüşümdür.
kenan evren cinsiyet mi değiştirdi ulan.
Arkada ki ekranlarda spor musabakasi falan oymadigini gorunce, gulmekten yerlere yatmistim.

Bu kadar ciddiyetsiz bir darbe mi olur diyerek, muzik dinlemeye devam etmistim.
"olm şimdi ben bu kızla evlensem var ya ne ihaleler götürür, ne torpiller alırım." diye içimden geçmedi değil yani