bugün

4x14

Güzel bir bölüm daha izledik.

--spoiler--

• Silas toplu katliam yaratmakta gecikmedi.
• Bir saçmalık var. Hala öğrenemediler toplu hareket etmeyi. O burada, diğeri şurada. Koskoca tedaviyi arıyorsunuz lan..
• Damon fedakarlığını bir kez daha gösterdi.
• Şu Klaus'un yapmadığı şey kalmadı Caroline için. Caroline boş değil, biliyorum.

--spoiler--
vampir günlükleri diye tercüme edilen yabancı bir dizi. izlemeyi düşünüyorum.
4x15

Güzel bölümdü lan.

--spoiler--

• Elena'nın duyguları kapandı. Merak etmeyin bu diziye biraz hareketlilik getirir. Nasıl olsa Damon tekrar açtırabilir. Otomatik açma-kapama özelliğiyle Elena dikkatleri üzerine çeken bir robovampir.
• Jeremy öldü. Üzüldüm, o kadar da vücut yapmıştı çocuk.
• Bu Silas istediği kadar kılığa girebiliyor herhalde. Acayip hayvanlara benziyirsen, cinlere şeytanlara benziyirsen..

--spoiler--
bu dizide ölmeyi başarabilene aptal diyorum...

--spoiler--
herkes ölümün eşiğinden dönüp üstüne ölümsüz oluyor vampir vs... bu dizide ölmek gerçekten başarı... jeremy öldü, üzüldüm desem yalan olur.. pek bir olayı yoktu. ama canlandıran oyuncu instagramda sürekli dizi setinden fotolar paylaşıyor bir şekilde geri döner heralde. dönmese bile bu sezon gözükür diye düşünüyorum.
--spoiler--

--spoiler--
ölmeyi başarma konusunda istisna var aslında, o da jenna teyzemiz. öldü fakat garibimin etrafında dönen olaylardan haberi yoktu kim vurduya gitti...hemde vampir oldu, neler oluyor öğrendi 5 dk sonra öldü.. bilseydi kızcağız herkes vampir olup ölümden kurtuluyor, napar ne eder o da kurtulurdu, sakladılar kızcağızdan etrafında ne olup bittiğini. götü boklu, besili april' ın bile herşeyden haberi var nerdeyse.
--spoiler--
izlemedim ama vampir dizisi olduğuna göre twilight tarzı ezik iğrenç bir şey olduğuna eminim.
hafiften boka sarmış dizi.

--spoiler--
burdan alıyım; elena insanlık mode off olunca katherine e döndü adama benzedi iyi oldu bence. jeremy öldü artık dönüşü yok gibi o kötü oldu. dönerse bizimdir. klaus gidiyomuş o giderse yasa gireriz. klaus kaçar aşkım deyip caroline e gidicek sanırım. beklemedeyiz.
--spoiler--
--spoiler--
the originals merakla beklenmekte.. çünkü the vampire diaries dizisinde bir kaç bölüm sonra original vampirleri hiç göremiycez... umarım the originals tutar.
--spoiler--
4x16

--spoiler--
*r*spu elena sen kim oluyorsunda caroline' ı öldürmeye kalkıyorsun? bu elena' nın götünü ne kadar kaldırdılar böyle. elena aşağı elena yukarı. biraz yan karakterlere odaklanın. süper potansiyellere sahip karakterler var, bırakın artık şu elena' yı düzeltme saçmalıklarını. illa baş karakter diye bir şey olacak değil ya. potansiyelinizi kullanın. her sezon bir '' süper kötü'' karakter ortaya atıp sonra sap gibi ortada bırakıyorsunuz. klaus' tan da çok tuttu, herkes çok sevdi diye vazgeçmediniz yoksa onun bile hikayede doğru düzgün bir yeri kalmadı. birilerine kızıyor, öldürüyor, yada kasabadan kaçırtıyor sonra viski içişini izleyip duruyoruz klaus' un. niye hikayeyi bu kadar kısırlaştırdınız sayın senaristler. koskoca klaus' u ne hale soktunuz. ama sanırım bu klaus konusunda potansiyeli fark ettinizki hemen the originals diye dizi yapıyorsunuz. bari klaus ve hayatta kalan ailesi diziden gidince başka konular çıkarda, düzelir dizi. bakalım bu silas n'olucak. o da tırt çıkar, yine ergen vampir elena tiriplerini izleriz heralde.
--spoiler--

--spoiler--
4x17 fragmanında stefanın' ın ex kankası, hakkın rahmetine kavuşmuş lexi gözüküyor ve hiç flashback gibi de durmuyor. ne iş acaba?
--spoiler--
4x18

epic bir bölümdü.

--spoiler--
en sevdiğim köken vampir elijah sahalara geri döndü. katerina ya olan sevgisi bitmemiş gibi gözüküyor. elena git gide daha çekilmez bir hale geliyor. rebekah insan olamadığını öğrenince ne kadar da üzülmüştü. aslında verin kıza insan olsun boş verin tedaviyi. elena yakında kendi kazığını kendi yontacak gibi duruyor.
--spoiler--
her bölümünü sabırsızlıkla beklediğim dizi. kurgusuna, oyuncularına, müziklerine diyecek yoktur. twilight mış, true blood muş geççen onları. kıyaslanamaz bile. Çoğunluğu adeta bir ergene çeviren karakterlere -damon salvatore- sahiptir.
Kurgusu harika olan bir yapımdır. Her bir bölümü sinema filmi tadındadır. izleyenin çok şey aldığı izlemeyenin çok şey kaçırdığı bir tv dizisidir.
bi salak kız yüzünden onlarca insanın boku bokuna öldüğü dizi. o değil de;

--spoiler--
klaus jr geliyor!!!
--spoiler--

ayrıca elijah acayip cooldur. adamın ceketini düzeltmesi bile karizma. neden bilmiyorum ama elijah-klaus kardeşler başroldeki damon-stefan kardeşlerden daha sevimli bir ikili. son bölümde olduğu gibi köken kardeşler daha çok beraber takılsın. ve lütfen daha az elena. zilli şahtı şimdi şahbaz oldu. daha da itici oldu.
--spoiler--
silas karakteri buffy'nin son sezonundaki first'ten esinlenilmiş gibi duruyor. istediği şekle girmeler felan. ayrıca klaus'un yeni dizisi geliyormuş bildiğin angel oldu bizim klaus çocuğu felan olacak şimdi. hatta bi an sandım cadılar ruhunumu verecekler diye ( malum angel, çok benzerlik var güneşte yürüten yüzük gibi, gerçi buffy angel bu yapımların dedeleridir) herneyse çocuk geldi. ama klaus olduktan sonra izlenir onun diziside my little sisters! aksanını yediğim.
--spoiler--
ilk sezonlari ozleten dizi. ask muabbeti yalan zaten bu dizide, kim kimin kucaginda takip etmek epey zor bari aksiyonu kismasalar. izlettiriyor, fakat ilk sezonlardaki gibi kanli isirikli olsa fena mi olur.
--spoiler--
şimdi bu örtü kalktı bonnie' de nalları dikti. ee bu ölüpte geri gelenlere n'olucak? sonra bu ölenler hayalet gibi bir şeyler mi? yoksa kanlı canlı insanlar mı? mesela alaric ölmeden önce köken cadı tarafından vampir yapılmıştı. vampir olarak mı geri döndü alaric? yoksa hala ölüde bir cismi falan mı var? kafam bu konuda çok karıştı.
--spoiler--
bütün olanları geçtim zırt pırt götleri sıkışınca klaus reyizi çağırıp kanını istemelerinden gına geldi artık. rica edin reyize bağışlasın size bi torba saklayın amq ne bu böyle adam kalkıp new orleans`lardan geliyo. reyiz hem sanatçı, hem baba oluyo, hem de sikip atması gereken bir şehir var sizlemi uğraşcak.
bonnie nasıl ölür, bir bennet cadısı olmadan ne yapıp ne ederler, nasıl beladan kurtulur bunlar.. Asıl esas kız bonnie dizide, elena mahvetsin bonnie düzeltsin.
evet,çok içerledim.
--spoiler--
sezon finaline damgasını vuran karakter kesinlikle klaus oldu. çok az gözüktü ama bir laf dedi aha ben bittim orada. normalde tyler çok hoşuma giden bir kurtçuk. ama klaus kızı alsın artık yakışır.

"tyler ilk sevdiğin, ben sonuncusu olmaya niyetliyim."

anaaam lafın güzelliğine bak. zaten aksanı da güzel adamın. klaus bir anda yeni favorim oluverdi.

katherine'in insan olacak olması hiç ama hiç hoşuma gitmedi. biz onu sürtük halleriyle sevdik. amk elena'sı bir ölüvermedi gitti zaten. mıymıntı şey. en azından sonunda cesaretini toplayıp aşkını itiraf etti.

bonnie yavrum ölmeden bi de dizinin en taş oyuncularından olan alaric'i de getirseydin ya geri. tamam jeremy'yi de özledik ama alaric ya. ah böyle tarih hocam olmadı kaç yıldır.

harbi cadı olmadan tvd mi olur diyeceğim de allah bilir silas'ın belalısı cadı çıkar bir yerlerden. sonuçta silas'a da bir bok olmadı. olan yine stefan'a oldu. kızı da kaptırdı zaten. ölsün de kurtulsun diyeceğim de bir şekilde o da kurtulur.
--spoiler--
ergen dizisi değildir. twilight çukurundan çıkmayı başarmıştır. romantik, salya, sümük gotik bir dizi de değildir. başarılı senaryosu olan iyi kurgulanmış bir dizidir.
tatilin gelmesini iple çekmeme vesile olan dizi. 3. sezonunda kaldım çok heyecanlıyım.
birçok soruyu beraberinde getiren temaya ve konu işleşine sahip yabancı vampir,kurt adam,büyücü dizisidir. bu değirmenin suyu nereden gelmektedir,bu çocukların neden normal insanı problemleri ekrana yansımamaktadır,faturaları yatırmak zorunda olmak gibi, para nereden geliyor zaten orası belli değil.ayrıca sonu evlilikle bitse bile yürümeyecek olan bir aşkın içine düşüp de çıkmamak için bu kadar çırpınmak nedendir.
vampirli şeyleri sevmediğim halde yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlemeyi denediğim fakat izleyemediğim dizidir. iyidir kötüdür tarzında bir yorum yapmam doğru olmaz sanırım çünkü ben vampir sevmiyorum ki arkadaş izleyemedim bile diziyi.
artık çok bozmuş olan dizidir.Dizi konusunda yeni ufuklara yelken açmayı çok sevmeyen gelenekçi izleyiciler tarafından izlenebilir ama çok bozmuştur.
şu silas' ın yavuklusu ölü cadı bonnie' nin görsel ikizi çıkmadında!

tanım: bir dizi.
ergen dizisi. ama kızlar güzel.