bugün

şu oyun hakkında bana başlangıç rehberi tarzında bir bilgi birikim verebilecek yazar aramaktayım.

tanım: ilgi çeken rpg yapısı ile bu yaşta kendine çeken oyun.
Zamanın nasıl geçtiğini unutturan oyundur. Ayılarla boğuşayım, imp doğrayayım, deadra kalbi toplayayım, alchemy puanı alayım, level atlayayım, harita açayım derken bir de bakarsınız develer kervan olmuş.
dip not: korkunç görünüşlü daedraları iki hamlede biçip, tek boynuzlu at toslamasıyla ölmek paha biçilmez.
Başlık the elder scrolls iv oblivion diyor birileri gitmiş eser demiş bilmemne demiş. neyse.

--spoiler--
Water frontta bir gemiye bindim 1 oda kiralayıp dinlendim. Nereden bilebilirdim o geminin kaçırılacağını??
veya katil olduktan sonra black hand in beni gelip müritleri yapmak isteyeceğini.
--spoiler--
Skyrimle de kıyaslayınca bi çamur etmişler oyunu ( skyrimi ) görüntüler grileşmiş questler popileşmiş ejderyalar gelmiş vs vs.
Remastered versiyonu çıksa piyasada ne Skyrim ne de witcher bırakacak olan, hikaye olarak da skyrim'den 200 yıl önceki oblivion krizini konu alan 2006 yapımı oyundur.
serinin diğer oyunlarına göre daha derin ve ayrıntılı görevlere sahip, elder scrolls serisinin 4. oyunudur. skyrim'in gri ve kasvetli atmosferinden daha canlı ve yeşil bir atmosfere sahiptir. bethesda, fallout 76 diye boktan birşey yapıp işini zora sokacağına bunun remastered versiyonunu çıkarsaydı ortalığı kasıp kavururdu. ayrıca oblivion'u skyrim oyun motoruyla geliştirip daha yeni nesil oyun seviyesine çıkartmayı hedefleyen "skyblivion" adında bir proje de mevcuttur. sanırsam nexus mod topluluğundan elemanlar bununla uğraşıyordu.
millete bulaşmaktan bir türlü bitiremediğim frp oyunudur.
Skyblivion çıksa da Bethesda sağlam bir Remake görse.
Skyblivion modu için henüz oynanış demosu çıkmadı
Ama şöyle muazzam bir fragmana sahip:https://youtu.be/0OAVFugWtow?si=MGlz3Qzjx-d8BH3a