bugün

salt lake city = tuz gölü = vajina

böyle bir metafor yok yahu gülerken orgazm oldum.*
yeni sezonu, iki başarılı bölümle açmış komedi.
05x01 ve 05x02 bölümleri ile bir kez daha sheldon'ın dizinin önüne geçtiği gerçeği kanıtlanmıştır.*

--spoiler--

sheldon: for the record, i do have genitals. they're functional and aesthetically pleasing.

--spoiler--
5. sezonu 2 bomba bölümle açan komedi.

--5x1 spoiler--
raj, leonard ve howard, penny konusunda ağız dalaşı yapmaktadır.

raj: - leonard'dan sonra penny'nin ikinci tercihi olduğum için kıskanıyorsun.

howard: - bernardette ile nişanlı olmasam ben de gayet ikinci olabilirdim.

leonard: - yapma be! sheldon bile senden önde olurdu ki cinsel organı olmama ihtimali var.

aralarındaki tartışmaya sheldon son noktayı koyar:

- bu arada bilginiz olsun cinsel organım var. gayet işlevsel ve estetik olarak haz veriyor.

ayrıca sheldon'in vurulma sahnesi ise kopartmıştır fazlasıyla başarılı yani sanki adamı gerçekten vuruyorlar sette. bu arada amy ve bernadette'yi özlemişim.
--5x1 spoiler--
jim parsons'nın diğerlerinden çok daha önde olduğunu göstermiştir. bu nasıl bir oyunculuktur. ama senaristlerinde hakkını yememek lazım.

edit: yazım hatasını gösterdiği için bulimiarexia arkadaşımıza teşekürleri borç biliriz.
penny nin kapısını 3 kere tıklatmadan eve girmeyen sheldon varken izlenmemesi mümkün olmayan dizi.

tık tık tık penny
tık tık tık penny
tık tık tık penny.
en iyi karakteri sheldon olan muhteşem bir dizidir.
"penny nin namusuna zeval gelmedi , o hala leonard ın biricik sevgilisi" mottosuna girerek hayal kırıklığı yaratan dizi.

illa esas kız namuslu takılıcak. erkeğini bekleyecek değil mi?
hayır bu kız eskiden free takılırdı. bol bol milletin yatağına girerdi. ama aşk tıkıştıracaklar ya araya. o yüzden ki artık başkasının yatağına giremeyecek. oldumu? olmadı.
son sezonları gerçekten kaliteli olmasına rağmen, ilk sezonları pek tat vermeyen dizidir.
sezon başlangıcında 2 bölüm yayınlanmış yahu. aynısı sanıp bakmamıştım halbuki.
05x02 daha çok yardırmış bence. baya klas bölüm olmuş.

--spoiler--
öncelikle ''dinfast'' date diyaloğu çok iyi bir açılıştı.
leonard ve priya skype aracılığıyla sanal yakınlaşma kuracakken leonard'ın ''you're dirty girl?'' dediğinde; priya'nın hoşuna gitmesi sonucu, bunu uzatmaya çalışması ve ortaya çıkanın ''youre a -a dirty..disgusting..revolting girl'' olması gülmekten karnıma ağrılar girmesine neden olmuştur.
--spoiler--

iyiki varsın the big bang theory.
5. sezona bıraktığı gibi başlamış, şimdiden efsane olmuş mükemmel komedi dizisi.

--spoiler--

şu priya kaltağı öldü de kurtulduk diye sevinirken yırtık dondan fırladı geldi. yetmedi sanal seks olayına girdi ki onu da eline yüzüne bulaştırdı cenabet karı. penny' ye bir haller olmuş bu sezon. biraz deforme olmuş gibi geldi. zaten dizide bu şekilde devam ederse sonu fatmagül gibi olacak. atıverecekler o bitliği koltuğuyla bir köşeye. sonra 3 sezonda penny' nin suçu ne şeklinde devam edecek. kendine gel ve namusunla çalış penny.

sheldon senin allah belanı versin. tek yapmadığın donla koşturmaktı onu da yaptın emmy aldın.* sen çok yaşa.

--spoiler--
howard'ın annesinin en iyi yardımcı kadın oyuncusu ödülüne aday gösterilmemesi tam bir skandaldır.

sadece sesiyle bu ödülü hakediyor..

howard'ın da hakkını vermek gerek...karşılık vermesi 10 numara;

"it's raj maaaaaaaaamm"
ve 5x3 çıkmıştır, yine yarmıştır.

--spoiler--
i dont know who you're talking to but in or out. we dont need bugs !
the bugs only come here cause you're their queen !

ahaha yarıldım. bu bölümün en şahane diyalogları Bernadette ve howard arasında olmuş.
bölümün son 2-3 dakikasında Bernadette'in delirişiyle de ayrı yarmıştır dizi zaten.

ayrıca sheldon kafasındaki o şapkayla ne tatlı olmuşun sen yirim deme isteği oluşturdu bende.

--spoiler--

edit: yazım hatasını bildirdiği için nil nil nil'e teşekkürler.
2.edit: yazım hatasını bildirdiği için markasız'a ve limon aromali gazli icecek'e teşekkürler.

not: evet özürlü gibi yazmışım.
ne zamandır dakika bir gülme efekti konulan dizilere gülmüyordum. belki de hiç. ama bu dizide gülüyorum lan. hayır o efektleri yapmasanız daha iyi olacak ama neyse artık.
gerçek hayatta olsa bir kaşık suda boğacağımız karakterleri nasıl yaptığını anlamadığım şekilde bize sevdiren dizidir. sheldon dan sonra amy de sevdirdi kendini.
--spoiler--
5x3 le doruklarda bir bölüm yaşatmıştır. amy nin bölümü sürklase ettiğini söylemek yanlış olmaz sanırım. sheldon'un da kendisini trenlere o kadar kaptırmasına rağmen amy için leonard'a ton yükselterek "o kız sana göre değil dostum" diyerek kıskançlık göstermesiyse bölümün tavan yaptığı noktaydı.
--spoiler--
Dizi tarihinin en komik, en orjinal, en şirin karekterlerinden birini içinde bulunduran dizi. mesela 'huzur bulacağın bir yere git' denildiğinde* Sims'de yaptığı sheldonapolis'e gitmesiyle şahsımı hala güldürüyordur. penny'i kıskanıyorum galiba içten içe öyle bir ortamı kim istemez yahu.
bu dizinin türkçesi ne zaman uyarlanacak acaba diye düşünmeme engel olamayan başlık.
--s05e03spoiler--

sheldon o taktığın şapkada boğul emi. nasıl bir tipsin arkadaş sen ya? şu şapka VE TiPE Bakıp kararı siz verin:

görsel

ayrıca howard' ın anneyi çok özlemiştik.

--s05e03spoiler--
beşinci sezonu başlatıp, yüreklerimize su serpen harikulade dizi.
çıtayı her bölümde daha da yükseğe çeken dizi. bir defa bile "yok abi bu bölüm baydı yeaaa" dediğimi hatırlamıyorum. ki niye yeaaa diim kardeşim? yavşak mıyım ben? alla alla.

how i met your mother la arasındaki en büyük fark budur. bunların senaristlerini çok daha yaratıcı ve spontan buluyorum. hem spontan hem yavşak kelimelerini kullanıyorum. halkın arasından kopup gelmiş aydın ayağı çekiyorum. hem de yabancı menşeili bir dizi üzerinden.

mutluyum monşer.
Yanınïzda fizik okumus biri varsa sakin ola izlenilmemesi geriken dizidir. Her diyalog sonrasi bir dolu aciklama dinlemeye mecbur edilirsiniz.evlerden uzak.
Jeploji bir bilimdir değildir , diyerek sheldon'ın kendini paintballda eda etmesi beni epey güldürmüştü.
http://www.youtube.com/watch?v=oK_lJrGZf7U
5x4 ile raj baya ön plana çıktı artık. bu adamın canlandırdığı karakter sheldon kadar güldürüyor insanı.

--spoiler--

penny'nin raj'ı spor merkezinden bir arkadaşıyla tanıştırması sonucu heyecan yapıyor raj ve alkolsüz olduğundan konuşamıyor. penny kızın duyma engelli olduğunu söylediğinde şakır şakır konuşuyor ya ahahaha of çok güzeldi.
---
+ tell her; her eyes shimmer like opalescent lilies in the lake of the palacenof the celestial maidens.
- really ? that's the first thing you want to say ?
+ i worked on it all night.. use it!
...
+ he likes your eyes.
- you are making me sound like a caveman!
+ she says, ''thank you. you have nice eyes, too.''
- really ? ask her how many children she wants, and whatever number the says, say, ''me too.'' (H) *
ahahaha raaaj o nasıl bir cümledir yaa ? o nasıl bir iltifat sonrası direkt çoluk çocuğa getirmektir meseleyi ? yerim lan.

--spoiler--

şuana kadar izlediğim en güzel tbbt bölümlerinden biri oldu bu. her güldüğüm detayı spoiler vermek istemediğim için en yarıcı olanına yer verdim.
bölüm her zamanki bölümlerine göre çok daha akıcı ve eğlenceliydi. her dakikasında müthiş güldürdü. müthiş karın kası yaptırdı bana.

sağol be the big bang theory. canımsın benim.
dayanamayarak devam ediyorum.

--spoiler--

- tell her; i have a deep, sexy voice like james earl jones.
+ she doesn't know what james earl jones sounds like.
- great, then she wont know i'm lying.

--spoiler--
5. sezona 4. sezon kadar harika bir yapamadılar bence. bunun da sheldon'un espiriden öteye daha fazla açıklama yapması vs derken bir sürü nedeni var. ama en önemlisi bence amy ve howard'ın nişanlısı olan o kızın iyiden iyiye diziye girmiş olması. bu dizinin 5 ana karakterinin payı azaldığı taktirde işin büyüsü kaçıyor. hele hele penny'nin o eski çapkın, sheldon'un tavranışlarından çıldıran, onunla atışmaktan zevk alan ve sık sık howard'ın abazanlıklarına maruz kalan halini hatırlayınca eski bölümleri daha çok özlüyorum maalesef. eskiden bir leslie winkle wardı ve harikalar yaratırdı. şimdiki bu iki kadını toplasak bir leslie kadar etmez. sheldon'ı bir bozardı ki yarılırdık. arada kripke denen biri çıkardı ve yine sheldon'la atışmaları zevk verirdi. ama dikkat! arada bir çıkarlardı. şimdi bu ikisine göre görece vasat olan bu iki karakter iyice işin içine girdiler ve ne penny kaldı ne de howard'ın abazanlığı. tamam arada iş pişirsin gene ama bu kadar da olmalalı bence.

not: bu arada howard'ın annesi ile raj'ın anne ve babasına sonsuz sevgiler. hastanızım!!!

(bkz: leslie winkle)
(bkz: barry kripke)