bugün

insanı aileden ve aile bağlarından soğutacak elim vak'adır.

17 yaşındayım o zamanlar, sülalenin en yetenekli ressamı benim, çizdiğim resimler, günlerce aylarca konuşuluyor, herkes beni parmakla gösteriyordu. o dönemde kime sorsanız geleceğin leonardo da vincisiydim.

yine böyle günlerin birinde memleketim olan izmir'in urla ilçesine tüm sülale tatile gelmişiz, teyzem de orada, teyzem 42 yaşlarında büyük göğüslü, bekar; uzun boylu hafif etine dolgun seksi mi seksi bir kadın. en büyük zevki sabah sporundan sonra kahvesini yudumlayarak elif şafak okumak. neyse baktım yine deniz manzaralı odasında kitabını okuyor, yanına usulca yanaştım.

r: teyzeciğim, ne yapıyorsun?
t: baba ve piç'i okuyorum ramoşum, ensest ilişkileri konu alan enfes bir kitap, hayatımı değiştirdi diyebilirim.
r: ama teyze, ensest çok yanlış değil mi, allah korusun çocuklar sakat doğar.
t: hahaha deli çocuk, kondom diye bir şey var ayol.
r: kondom ne teyzeciğim? hani bebeklerin anne karnındayken beslenmelerini sağlayan şey değil mi o?

sormaz olaydım, nerden bilebilirdim ki, bana bunu uygulamalı gösterip, ilk evladımın hem yeğenim, hem oğlum olacağını?

teyzem, hemen o her zaman kilitli gardrobuna yöneldi ve ne olduğu şimdi öğrendiğim, üzerinde durex yazan prezervatif kutusunu çıkardı. "çıkar bakayım pantolonu ve külodu" diyerek ekledi. utandım haliyle, annem dışında beni kimse çıplak görmemişti o zamana kadar. benim nazlandığımı görünce, o iri yarı teyzem, beni bir hışımla alıp, yatağa attı, üzerimdekileri çıkarıp, prezervatifi takmaya çalıştı. lakin kondom olmuyordu, zira teyzeme çükümü kaldıramıyordum, durumu fark eden teyzem hiç yadırgamadan, şapşal çocuk diyerek, penisimi emmeye başlamıştı.

oral seksle teyzesi vasıtasıyla tanışan penisim kama gibi olmuştu. çok utanıyordum penisime şapka artık giydirilecek kıvama gelmişti. teyzem çırpınmalarımı gördükten sonra beni yatağa bağlamış, üzerindeki kıyafetleri çıkarmaya başlamıştı. büyük ve dik memeleri olduğunu o zaman öğrenmiştim teyzemin. yavaşça yaklaşıp vajinasını üzerine şapka geçirilen penisimin üzerine yaklaştırdı ve bağlı olan bedenim üzerinde gidip geliyordu, gidip geliyordu; utanıyordum, hem utanıp hem boşalıyordum. 301'den yargılanan elif şafak gençlik hayallerimin sonu oluyordu.
Kuzenle seks normal diyen yazarları gördükten sonra bunu da kabullenen yazar çıkarsa şaşmayacağım olaydır.
acı olaydır.
hikayede adı geçen teyzemi geçen yıl kolon kanserinden ötürü kaybettik. belki hayatımı kararttı, iyi bir ressam olamadım, ama dünyalar tatlısı lakin down sendromlu oğlumu bana bağışlamasından ötürü; affettim ben onu. mekanı cennet olsun.