bugün

sen bu mektubu okurken çok uzaklarda olacaksın. belki annenin gittiği yere göndermiş oluruz seni fena mı olur? düşünüyorum da bende de yanlışlar vardı diyorum. mesela "haklarını arıyorlar" diyen puştları dinlemek için 30 saniyemi ayırmışım zamanında, ne de çok pişmanım şimdi bilemezsin. o 30 saniye boyunca anneni hayal etsem daha yapıcı olurmuşum, minik minik kırmalar yetiştirirdik belki de canım türkiye'me neden olmasın?

vatansız yaşamak nasıl bir duygu? hiç merak etmesem de senin o sefil yaşantından bunu tasvir edebiliyorum. gözümün önüne geliyor yerlere yığılıp süründüğün anlar.. aç bir köpek gibi yemek dilenişlerin ve benim çöpümle geçiniyor olman. biliyor musun zevk alıyorum. sakın bana gönül koyma, bunu bana sen öğrettin. iş birliği içine girdiğin büyükbaşlarla birlikte.

ailesiz olmak nasıl bir duygu? hiç düşünmedin mi acaba şu adamlardan hangisi babam diye? gerçi annene sorsak belki o bile bilmiyordur.. malum seri sekse tabî senin yaşantın değil mi? o zaman sana; "onun bunun çocuğu" desek tam anlamını bulur değil mi? o dağda o taşta kendini taşa sürten bir bedenden oluşamayacağına göre elbet birine düzdürdü kendini annen.. tahmin etmek zor değil.

kışları zor geçiyordur senin için? seni yalnız gecelerinde kız kardeş yerine koyduğun, kendini erkek sanan gerillaların ısıtır belki he? pasif olduğunda neler hissediyorsun çok merak ediyorum. canın yanıyor mu?

aslında yüz yüze gelsek belki öfkeme kapılıp senin ciğerlerini dışarı çıkartabilirim ve de çok ta gerçeği yansıtmayan o küfürlü kelimeyi üzerinde denerim.. hani şu "dalağını.." diye başlayan. ama seninle uzun uzun konuşup muhabbet etmeyi ve seni kelimelerimle dövmeyi her şeyden çok isterim biliyor musun? ama dedim ya herhalde o kadar sakin bir tavır sergileyemem.

sen; ruhunu beleşe şeytana vermiş, ne olduğu belli olmayan, kimliksiz, vatansız, hiçbir şeysiz, kendini insan zanneden rezil yaratık; her neye inanıyorsan, o inandığın şey yalanın ta kendisi! ve umarım bir gün sıra sana gelmeden bunu farkeder ve diğerlerine göre daha acısız bir ölümü tercih edersin. yerinde olsam yapılacaklardan korkup kendimi öldürürdüm.

haydi, şimdi git ve üzerine oturacak bir şey bul.
in ulan oradan pezevenk!
pkklı teröriste yazılan mektuptur.
şu kısmını tekraren iktibas edelim:

--spoiler--
hiç düşünmedin mi acaba şu adamlardan hangisi babam diye? gerçi annene sorsak belki o bile bilmiyordur.. malum seri sekse tabî senin yaşantın değil mi? o zaman sana; "onun bunun çocuğu" desek tam anlamını bulur değil mi? o dağda o taşta kendini taşa sürten bir bedenden oluşamayacağına göre elbet birine düzdürdü kendini annen.. tahmin etmek zor değil.
--spoiler--