bugün

'Efendim' kelimesinin sözlük anlamlarından biri 'buradayım' olduğu için gayet yerinde bir eylem gerçekleştiren insandır.
alo yerine efendim diyen insandır. bir de buyrun diyenler var.
karşımdaki insana bağlı olarak değişen durum.
çok tercih etmesem de dilime yapışmiş bir sözcük, istemsizce de çoğunluğun kullandığı diyebiliriz.
şirk koşuyordur. zira tek efendi allahtır.
ecnebilere de "yes master?" diyerek açar.
Yıkıktır. Delikanlı adam telefonu tek parmağıyla tutarak, kaşları çatık ve sinirli bir ifadeyle he söyle diye açar.
Alo gibi ne idüğü belirsiz olan kelimeyi kullanmak istemeyen insandir.
sözlüğün kendi yaş grupları arasındaki en centilmen yazarıdır.
sıradan bir insandır.
Alooo haaa ne var diye telefon acanlar zira sıgırdır.
alo gibi saçma bir kelimeyi kullanmayan, benim gibi gerçek bir beyefendidir kendileri.
Birde konus diyeni vardir.alfaliga bakar mısın?
Konuş diye açan insandan çok çok daha iyidir şahsen...
Bende onlardan biriyimdir.
En doğal hali budur bence hatta adap bile olabilir.
kibarlığıyla göz yaşartan kişidir. arkadaşlar, telefonu 'efendim' diye açmak kibir değil, görgü kuralıdır. sizi arayan kişiye verdiğiniz değeri ifade eder. elbette, kanka-kardeş saydığınız biriyle olan konuşmalarınız daha samimidir ama 'efendim' demek çok ayrı bir konu. size sinirli olan birini bile yatıştırabilir bu nazik davranışınız.
genelde "e"yi yutup "fendim" diye açan insandır.
'ifindim' diye açıyorum. ses gelmeyince en amca sesimle "alooğ" diyorum.

sonra kimse cevap vermiyor. nedendir bilmem.
"efendim" ve "alo" arasında kafama göre takılırım. Ayrıca karşıdaki kişiyle samimiyet oranımla da değişiklik göstermektedir.

"Alo ne yaa" diyenler için; Graham Bell telefonu icat ettiği zaman ilk hattı haliyle sevgilisine çekiyor. Adı ise Allessandra Lolita Oswaldo dur. Karşıdaki kişi bir başkası olamayacağını bildiği için ve isminide kısaltma gereği duyarak "alo" diye telefonu açıyor.
Başlığı görünce acaba yanlış mı yapıyorum diye tereddüte düşmüştüm ama entryleri okuyunca sevindim. alo kelimesi artık çok kaba geliyor. Efendim daha kibar ve daha medeni. Ben de sıkça kullanıyorum. Tavsiye de ederim.
Kimse bizim efendimiz olamaz o yüzden buyur, söyle ya da konuş diye açılabilir.