bugün

şimdiki gençler için çok basit bir konuymuş gibi gelebilir ama yaşamayan bilemez.

cep telefonu ve internet yokken insanlar deterjan kutularının, çamaşır suyu şişesinin vb falan arkasındaki etiketleri okurdu. herkes bu yüzden hijyen konusunda bir uzmandı.

benim de sırf bu iş için çok geniş bir leman dergisi koleksiyonum oluşmuştu...
Tuvaletler yan yanaynış önceden. Muhabbet ediyorlarmış.
Önceden tuvalete gitmiyorlarmış.
abim laptop sokuyordu sehpa ile amk ya.
Tüplü televizyon koyuyorlarmış. Hatta bilen bilir eskilerin küçük fiskos sehpası vardır hah işte onu koyar dedikodu yaparlarmış.

Tövbeler olsundu. Ne manyak şeyler bunlar. Wc ihtiyaç giderilir çıkılan yer yahu çok anlam yüklemeyin yoksa quenna' nin cinleri gelir.
fakirimiz " pazar " mecmuası, zenginimiz " playboy " karıştırırdı.
Burun karıştırarak.
Sıçarak. Arkadaşım tuvalet vakit geçirme yeri değil. Sıçıp çıkacaksın bak kardeşler bekliyor hadi birazda onlar sıçsın.
Ben küçüklüğümden beri tuvalette şarkı söylüyordum hep. Sonra 2011-2019 yılları arasında amatör gruplarda vokal yapıp barlarda falan çıktım. Sıçmak işe yaradı yani.
şimdiki gibi geçiyordu. bir insan tuvalette maksimum kaç dakika kalabilir ki bir de oyalanmaya ihtiyaç duysun. tuvalette dakikalarca dergi, gazete okuyanı da anlamam tuvalete telefonla gireni de. bir şey dinliyorsanız bluetooth kulaklık alıp kurtulun telefonu yanınızda taşıma derdinden bence. o umumi tuvaletlerde kapılar ardından "ayyy telefonum düştüğğğğ!!!" nidalarıyla az çınlamadı duvarlar. yazıktır, günahtır kaç bin liralık alet bok yoluna gitme tehlikesine atılır mı?
Siz hiç eskilerden kalma köy tuvaletine girdiniz mi? Kocaman deliği olan düştüm düşeceğim diye gerildiğiniz sağdan soldan yılan fırlayacak diye donunuzu bi hışımla kaldırdığınız. O yüzden bence korkuyla geçiyordu zaman allah yaşatmasın bir daha