bugün

10 misli oynanarak 3.550 civarı toplam kazanç sağlayacak kuponun dün itibari ile yatması sonucu başıma gelmiş durumdur. Ciddi derecede sinir bozucudur.
bazı iddaa'cı arkadaşların,bir kupona haddinden fazla para yatırarak o kuponun yatması sonucunda ''ulan olm en azından ben tek maçtan yattım''diyerek bunu bile bir başarı sanmasıdır.
ne hikmetse herkesin basına gelen, tek ve en son oynanan maçtan yatma durumudur hatta 90+ bilmem kacıncı dakikada skor bozulmustur. hepiniz aynı maça mı oynadınız.
delirilesi durumdur.. bir ucunda yüzlerce ve hatta bazen binlerce lira kazanmak varken elin boş kalıp üzülme aşamasında söylenen iddaacıların en bol kullandığı sözdür. hatta bir deyim olmuştur artık; tek maçtan yatan kuponlarım buradan köye yol olur.. gibi
iddaacıların sağlığının bozulmasına yol açan benim de 1 hafta içinde 5 kez yaşadığım olaydır.
Çok koyan bir durumdur.Son maçı canlı takip ederken üst verdiğin maç 1-1 olmuştur 25.dkda.Kaptım parayı diye düşünürken maç 1-1 biter ve küfür etmeye başlarsın edersin edersin etmeye devam edersin.
önce birkaç damla yaş süzülür,sonrasında küfür sazı eline alarak devam eder,en son olarak yine boş bir kuponla kendine gelir fanatik iddaacı.
her hafta en az üç kere başıma gelen olay. kuponda kaç maç olursa olsun gerçekleşmekte ısrarcıdır.
hayatında ilk defa bir futbol maçına giden kişinin, stadyumda çıkan olaylarla herhangi bir ilgisi olmadığı halde ''holigan'' muamelesi yapılıp içeri atılması durumu.

bu tek maç büyük ihtimalle hayatının maçı olacaktır. ve asla bir futbol maçına bir daha gitmemek için kendisine ders olacaktır. * * *
her 5 kişiden 7sinin başına gelen şey. ya da herkes öyle diyor...*
çok iddiaa bağımlısının muzdarip olduğu durum.
iddaa oynayan h(er) kişinin başına gelen olaydır. 2 maçtan yatmazlar, hep bi maçtan yatarlar. o da zaten son dakka golü olur. yedikleri müneccim pohunun son kullanma süresi maalesef ki son maçın son dakkalarını kapsamamaktadır...
genelde iddiacıların karşılaştığı durum
-olum bu kupon kesin tutacak
-hadi bakalım.
maçlar biter...
-şansıma sıçıyım ben bedevi şansı var bende olum.
-noldu olum tutmadı mı?
-tek maçtan yatar mı bir kupon ha adalet mi buu...
yatan kuponları faydalı amaçlar içinde kullanabilirsiniz.
şöyleki; Bizim yurttaki oda öyle bir odaydı ki çoğumuz okula gitmezdik. hepimiz sabırsızca salı ve cuma günlerini beklerdik.iddaa günü herkes kendi gazetesini önüne alıp kafayı kaldırmadan finallere çalışır gibi sessizlik içinde maç analizlerine bakar yorumları okurduk. Velhasıl kelam çabalarımızın bedeli olarak beni bitiren o ses; "tebrikler ikramiye kazandınız" senamonisinden ruhumuzu gıdalandırama yarak kuponları yırtardık. genelde yatan kuponları yırtmadan önce "yine tek maçtan yattı muğa goyim" derdik.
Tek maçtan yattığım yine bir akşam odada tek başına sinirden kafamı ranzaya vuruyordum. Sonra yine sinirden ranzama oturup karşımdaki duvara mehlül mehlül bakmaya başladım.Baktım baktım baktım sonunda nerden aklıma geldiyse elimdeki kuponu duvara yapıştırma fikri geldi aklıma. kuponu yapıştırıp üstüne duvara "ibretliktir" yazdım ranzama geçip uzandım.Sonra ben uyumuşum. Yurdun kantininde maçı izlemekte olan başka bir arkadaşımda tek maçtan yatmış, ben uyurken odaya gelip duvara yapıştırdığımı görmüş ve oda elindeki kuponu yapıştırmış oraya.Daha sonra tek maçtan yatan arkadaşlar (hatta artık başka odadakilerde dahil)ilerleyen günlerde kuponlarını ibret duvarına yapıştırmaya başladılar. duvar öyle oldu ki artık camlarına gazete çekilmiş yeni açılacak mağazayayı andırıyordu.daha sonra yurtta arama yapan müdür bile bunları gördüğünde yarılmıştı.Hoşuma gidende herkesin yattığı kupona iki çift laf yazıp yapıştırması. kuponun birinden;
sende mi barça ?
kabusumdur.
görsel
her kumarbazın bir dahaki seferi oynamasına sebep olan durumdur. bir dahakine onu da bilip parayı kaldıracağının hayaliyle sürekli verir .
çok kötü can yakıcı , evlat acısı gibi koyan bişeydir. hele ki son maçsa ve oturup o maçı izliyorsanız...ulan o değil verdiğiniz takım ilk yarıyı önde kapatıp ikinci yarı yeniliyorsa of diyorum offff lanet olsun yaa.
2 maçtan yatan görülmemiştir, kime sorsanız tek maçtan yatmıştır..
Bu işin şans işi olduğunu ve bir an önce bırakma zamanının geldiğinin habercisi.
çünkü bir maçın tutmadığını görünce kuponun sonraki kısmı önemsizdir.kalan maçlar takip edilmez.dolayısıyla kuponlarımız hep tek maçtan yatar.
artık birader sen kamil misin için kanıksanmış, özümsenmiş, bir hobi haline gelmiş durumdur.

ananı sikeyim iddaa.
kötü bir duygudur ama ilk maçtan yatmak daha kötüdür.
Paha biçilemez koyma biçimidir...
hiçbir maçın tutmaması tek maçtan yatmaktan daha evladır...
--spoiler--
odamda tek maçtan yattığım kuponlarımı alıp duvara asmaya başladım. evet tahmin edildiği gibi duvar rengimin ne olduğunu unuttum 3. sırayı çekiyorum.
--spoiler--