bugün

eglenmeyi en iyi bilen insandir. o patlamis misiri tek yemenin keyfi hicbir seyde yok
Bir kez arkadaşlarıyla gidip pişman olan insandır. Ulan çocuk ne yapacaksın sınavdan sonra dedi. Demez olaydım sinemaya gitcem diye. Takıldı peşime 2 tane dangoz. Oğlan yanıma oturdu film boyu burnunu çekti. ilk on dakika telefonla oynadı ve filmin ortasında bana filmle ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştı. Birde ara ara diyalogları anlamayıp bana sordu. Sikerim böyle aşkın ızdırabını. Tek başına sinemaya giden insan işini bilendir.
evde dahi tek başına film izlemeyen tiplerin* asla anlam veremeyeceği kişi.
sinemia üyesi olduğum ve haftada en az 3 gün gittiğim için içinde bulunduğum durumdur. çünkü haftada 3 gün filme gidecek arkadaş bulamıyorum sinemia üyesi olmadıkları için. genelde orta kenar köşelerden alıyorum ki, genç çiftleri rahatsız etmeyeyim. bu arada koltuğu en geniş ve en rahat sinema da hillside trio sineması. bunu da ek bilgi olarak vereyim.
Özgüveni on beş ton gelen kişidir. Heykeli dikilse t.şşaklarına beton yetmez.
Utanırım. Gitmem.
Niye utanıyorsun mal diyip eksileyecek arkadaşlar için açıklama zorunluluğu;
Oğlum öyle bir bakıyorsunuz ki bilet gişesinde, salona girerken, koltuğunu ararken sanki milletin karısına kızına saldıracağız. Ya da kendini entel sanan kıllı totom gözüyle bakıyorsunuz. Efendi efendi film izleyip gideceğiz işte. Bakmayın la öyle tip tip.
tek başına veya toplu fark etmez. ama evde gece vakti ışıkları kapatarak kulaklıkla mobilden izlemek varken sinema biraz şey geliyor. gereksiz.
ya ben genelde davet etmeye çekinip vazgeçiyorum sonra yiğitlikten tek başıma gidiyorum böyle böyle bir sürü film izlendi. tavsiye ederim.
(bkz: esmer cocuk).
Ben çok gittim. Gene olsa gene giderim. Film izlemekten ne anladığınız ile ilgili bu.

Sinema benim için ciddi bir iştir. Pazar günü gülmek için sinemaya gitmem.
tek başına konsere giden insandan daha dengelidir.
(bkz: bi arkadaşım)
Hayatımda hiç tek gitmedim. Ya arkadaşlarımla gittim, ya da sevgilim/eşimle.

Gitmeyin abi tek. Her taraf çift. Yan yana. 15 kişilik sırada ab çift, cd çift, e boş, fg çift, hı çift... sen gidiyorsun e'ye kök gibi oturuyorsun. iki tarafındaki çiftleri de geriyorsun. Gitme abi. Bırak evinde izle.
ba-yı-lı-yor-um tek başına sinemaya gitmeye . arkadaşlarla gideni de anlıyorum arkadaşlarımla da gidiyorum amma benim anlamadığım şey sevgilisiyle gidip adeta sevişen insandır. parasını vereyim de bir yer tutun demek istediklerim çok olmuştur.
Tek başına kafede oturunca sıkıntı yok, tek başına sinemaya gidince anormal ol. Düşünsene yanındaki ile konuşamıyorsun bile.
Sinemaya sahte arkadaşlık yahut aşk ilişkilerini pekiştirmek için değil de ateş pahasına aldığı biletin acısını filmin her karesini ezberleyerek çıkartandır.
ezik insandır. evet.
beyoğlu sinemasında biletini alırsın. tombul sevimli amcamız biletimize bakar yerimizi gösterir ama der ki; istediğin yere oturabilirsin. ama öte yandan bahşişini de bekler. üç beş bozuk parayı verirsin yer gösterici emektar amcamıza. sonra onun gösterdiği koltuğa değil, sol tarafta klimanın olduğu yerin hemen dibindeki koltuğa oturursun.

sinema beyoğlu sinemasında klimanın yanındaki koltukta yalnız izlenir.

eskilerden kalma bir mottom.
eziklik degilde böyle gürültüden laf anlatmaktan kaçmaktir. film izlerken sus demezsin ne bilim yaninda sevgilinde yok yiyişmezsin entrika olmaz tek başına mutlusundur.deneyin.
Hayatimda bir kez yaptim. Onda da inanilmaz mutsuzdum. Sanirim mutsuzlugun dorugundayken yapilacak seylerden biri.
Kimsenin yanında ağlamak istemeyen birisi olabilir.
Yalnız gittiğim oluyor ama neden bundan gocunmam gerektiğini anlamıyorum. Yeni insanlarla tanışıyoruz bu vesileyle.

Arkadaşla gidince yanında olanlarla sohbet edemiyorsun.
Gittim, bide kendime mısırla kola ısmarladım mis mis. Çok mutluydum valla. Sinemaya gitmek için bile birine ihtiyaç duymayın.
Az önce yaşadığım durum. Hızlı ve öfkeliye gidicek arkadaş bulamadım ve sikerler diyip tek başıma gittim. Mahalleden bissürü eski arkadaşımı, eski sevgilimi ve eski sınıftan kız arkadaşlarımı gördüm. Berbat bi durum çünkü kim bilir ne düşündüler hakkımda. Yalnızlık zor be valla zor.
Ben.

Animasyon seviyorum napim.
Ben eskisi kadar sık sinemaya gitmiyorum zira sinemaya gidecek insan da eskisi kadar yok.

Indirip izlerim 2 haftaya nete düşer diye bakan insanlar sinemada seyir zevkini bilmiyor ya da para vermek istemiyor.

Kong ve Thé Great wall filmlerine gitmek istedim ama tek gitmek olmaz diye evde dvd den izledim iyi ki gitmemisim.

Şimdi fast 8 var ama onun da gerçek üstü sahnelerini görünce fragmanda gitmek istemedim.