bugün

Düşünüyorum da acaba tanrı cennette sıkılmıyormu her istediğini yapabiliyor herşey onun için çok kolay bir müdetsonra sıkılmıyormu hadi can sıkıntısına insanları yarattın onlara kendi özelliğinden bir şey verdin özgür irade insan bu iradeyle her istediğini yaptığı zaman sıkılıyor dünya yaşam artık bir hiç gibi geliyor. Tanrı sıkılmıyormu bence kıyamet gününü iple çekiyordur çünkü onun için izlemeye değer bir şey olur.
Bu arada ateist deilim ama ne bilim kafama böyle şeyler takılıyor.
Edit: eksi verenler eksi verince +1 point sevap kazandını sananlar.
Peki sıkılmayı bilmeyen nasıl sıkılmayı yaratabilir ?
Bilmediğin bir şeyi nasıl yaratabilirsin bilgiyi yaratman için onu hisetmen gerekmiyormu ?
Kendin nasıl bir şey olduğunu bilmeden nasıl kullarına verebiliyorsun.
Kendin bilmen için kendin görmen gerekir. Yaşaman gerekir.
Az önce islamda açık buldum galiba.
bu vizyonsuz cahilleri sözlüğe kim doldurdu arkadaşlar? hayır yazmayım diyorum olmuyor. soru ekini ayırmayı bilmeyen adam gelmiş burada felsefe yapmaya çalışıyor. bence senin sokağa çıkmaya bile hakkın yok. kendi dilini bilmeyen adam adına sözlük denilen ortamlarda yazarlık kisvesiyle nasıl yüceltilebilir? gerçekten aklım bunu almıyor. hayreti mucip.
Sıkılmıyormu yazarsan biz sıkılırız, sıkılmıyor mu yazarsan tartışırız.
Dedin gibi olsa bile tanrı biraz egoist olmuyormu mesela en büyük kendisi olduğu söylüyor herkez bana tapsın diyor. insanları egosunu tatmin etmek için yaratmış olamazmı ego ise insanda da yokmu insan algıları tanrının kini kavrayamaz diyorsun .
Soru ekini hala bitişik yazmaya devam ediyor lan. Cahillikten sıkılmıyor musun sen?
Kardeş cahillik görecelidir ben sizin gibi klavye bilgini olmadım için böyle oluyor.
Ben genelde resimle konuşurum yaptım resimde herşeyi açıklamaya çalışırım yazı yazmak vs. Bana göre değil pek.
Yine iq seviyesini ele veren başlıklar biri...
Dünyadaki ve evrendeki oyuncakları ile oynuyor ya işte, neden sıkılsın?
Oyuncakları ile oynarsa özgür irade insanda olmamış olur ve cennet ve cehenneme girmek torpil ile girmek gibi bişey olur.
kendi özelliklerinden biri olan özgür iradeyi verip hata yapmasını bekleyip cehennemi doldurma planları yapmak yüce tanrıya yakışmıyor.bunun altında merak duygusu var lakin o da insani bir duygu hiç ilahi değil.demek ki insani duyguları olan bi tanrımız var.bu bağlamda sıkılmasını da beklememiz doğal.