bugün

partisini sevmem ama anlatıkları hoşuma gitmiyo değil. entellektüel birikimine de burdaki tüm yazarlar toplansak erişemeyiz.
kamyonculardan beklenen açıklama geldi. sırrı süreyyanın kaydı elimizde yoktur diye. ulan adam orda 10 dakika boyunca sorunlarınızdan bahsediyor. siz ise yok bilmem öyle bir adamın kaydı yok diye saçma sapan açıklamalar yapıyorsunuz. biraz insaf edin allah aşkına. o adam mı yalan söylüyor yoksa siz mi?.

http://www.youtube.com/watch?v=NLaYDYqCWwM
başka bir bahçede bağlı olan köpek. biz pek çoğumuz ise sokak köpeği. evet güzel bir cins, iyi havlıyor. bakımlı filan. ama sahibi adam değil. evet bazen şirinlik filan yapıyor ama sahibi kışkırtırsa direk gelip ısırıyor. ve sadece sahibinin izin verdiği kadar havlıyor. mesala ben bir sokak köpeği olarak sokaktan geçen herkese havlama özgürlüğüm var. ama onun yok. o asla ve kat'a sahibinin dostlarına havlayamaz. ben istediğim zaman yukarki sokaktaki çöp konteynırına gidip yemek yiyebilir kedi kovalayabilirim. ama o sahibi ipini ne kadar bırakıyorsa işte o kadar dolaşabilir.
bu durumda da bu köpeğin kimliği sahibinden ayrılamaz bir bütün haline gelir. iyi cins olması, güzel yada şirin olması önemsiz bir ayrıntı olur. sahibi ise katildir, tecavüzcüdür, uyuşturucu kaçakcısıdır ve vatan hainidir. işte bu onların köpeğidir.

not: teşbihte hata olmaz. köpek iyi bir hayvandır. hakaret amacı ile birilerine köpek denmemiş sadece yaşam koşulları nedeni ile benzetme yapılmıştır.
beynelmilel filmiyle adını duyuran, sonra kanal 24'te program yaptırılıp islami kesim tarafından iyice parlatılıp, en sonunda bdp milletvekili olan insan. aldığı yol uzun ama gittiği yol yol değildir.
"kendisine sempati duyunca bdp'ye de sempati duymuş oluyor muyuz lan?" diye soran arkadaşlara
"hayır; beni seviyorsanız, beni seviyorsunuzdur." diye derin ve felsefik bir cevap vermiş olan yönetmen/tbmm insanı. vermemiş de olabilir.
"film yapacaktım, anayasa yapmaya çalışırken buldum kendimi." dedi dün gece. güldüm doğrusu.
benim için ayrı bi yeri olan, babamın hücre arkadaşı, aile dostumuz. neşesiyle ve ironik diliyle ama yeri geldi mi de hiç kimseden çekinmeyen üslubuyla candır o.
'ben halktanım' ayağı çeken bir eleman.
fenerin santraforları gibi çıkandır. neyseki bunun mahsuru yoktur.*
kürt milliyetçilerinin türk transferi.
bugün "yılmaz güney kültür ve sanat festivali" kapsamında sinema sohbetlerine katılmış konuşmacılardan biridir.

bütün salonu güldürebilme becerisiyle, babacanlığıyla ve sempatikliğiyle yüreğimdeki özel yerini bir kez daha sabitlemiştir.
"bıyık altında gülümsemek" deyiminin hakkını fazladan verir gibi gülümseyerek konuşuyor, inceden geçiriyor ya hani; hastasıyım!

https://www.facebook.com/photo.php?v=199020636874375
son derece ıtıcı ve sevımsız bırı.
meclis oturumunda latince şiir okuyarak, kürt çocuklarının yaşadığı sorunlara biraz empatiyle bakabilmeyi hatırlatmış güzel adamdır.

https://www.facebook.com/photo.php?v=199240143519091
komünistliği yüzünden türk milliyetçilerinden nefret etmektedir, ama bu sefer de kürt milliyetçiliği yaptığının farkında değildir.
Hem sempatik gelen hem de itici olan insan.
pkk ülkemize şehitler gönderince ortadan kayboluyor, sesi ve esprileri yalan oluyor. işte o zaman bir korkak karı nasıl olurmuş anlıyorum.
--spoiler--

insanlığın evrimi henüz avcılık-toplayıcılık aşamasındayken yani atalarımız gündüz gözüyle avladıkları hayvanları ya da topladıkları bitkileri, gece kurdukları müşterek sofralarda yerken birilerinin içine bir fesatlık düşmüş. “Belki yarın avlayacak bir hayvan bulamam” endişesiyle diyelim ki bir parça eti, mağaranın köşesine saklayıvermiş. Bununla da yetinmemiş, herkesi kendi gibi sanarak mağaranın çıkışına bir kapı, üzerine de bir kilit icat etmiş. Yetmemiş, bir de adam dikmiş. işte o saklayıcı-paylaşmayıcı insan var ya dünyadaki tüm sağcıların atasıdır. “Bunu beraber avladık, beraberce yemeliyiz kardeşim” diyenlere de o günden beri solcu denir.

--spoiler--
söz de, ''kürt'e devlet kurma projesi'' ayaklanma aşamasındayken, ayaklanan taraftan vekil seçilip
ayaklanılan tarafın devlet bütcesinden maaş alan. açıklamalarından ne söylediği belli olmayan, sözde
silahlı kanadı yıl olmuş 2012 hala mağaralarda, evrim, devrim karmaşası yaşayan.
bir garip örgütün bir garip solcusu.
ne film ne de anayasa yapmaması gereken insan. kürt milliyetçiliği hiç yakışmıyor kendisine.
adıyamanda doğan bir türk.
alevi mitinginden dolayı hapis yatan bir insan.
kürt partisi olan BDP den milletvekili olan adam.
laf üstadı.
muhabbeti hoş olan zat.
senarist.
yönetmen.
sosyalizmi benimsemiş ve buna göre yaşayan nadir insanlardan biri.
terörist leşlerinin taziyecisi.
ülkemizinde yetişen güzide insanlardandır. halkın vicdanının sesidir. sırrı süreyya önder den ziyade o bizim sırrı abimizdir.
an itibariyle sky türk tv de ali kırca ile sohbet etmekte. yeni başladı
an itibariyle sky türk tv'de ali kırca ile söyleşmektedir. tekrarı 24:00'de show tv'dedir.