bugün

Hepimizin hafızasında yer edinmiş adeta bir travma etkisi yaratan rüyalardır. Bazen gecenin üçünde bazen de sabahın beşinde kafamızı allak bullak edebilir.

Dün gene oldu. Böyle bi ranch soslu tavuk dürüm. Bilinçaltımda adeta bir travma etkisi oluşturmuş.
37 yaşımda öleceğime dair rüyalar görüyorum kendimi bildim bileli.

küçükken de görüp ağlayarak uyandığım oluyordu, şimdi de oluyor. bazen bir sene ara oluyor, bazen 2-3 günde bir görüyorum.

ilginçtir, hayat planlarımı da 37 yaşıma kadar yapıyorum. 37'den sonra yaşayacağım her yaş piyango cıkmış gibi hissettirecek bana.
bu soru psikiyatride çok önemlidir. hastadan detaylı öykü alınırken sorulur.

ben genelde uçtuğumu görüyorum, kendimi serbest bırakıp ayaklarımı öne geriye salladıkça yukarı çıkıyorum. tüm dünyaya yukarıdan bakıyorum izliyorum. tüm tehlikelerden ve huzursuzluklardan o şekilde uzaklaşıyorum. hep de çözüm olarak uçuyorum, durduk yere değil.

hatta bazen yukarı çıkarken şarkı söylüyorum. kimse duymuyor aşırı uzaktayım ve rahatım.

bir de aşık olduğumu çok sık görürüm. aşık olmak istememle alakalı olabilir bu, ama bir kere sevgilim varken hiç tanımadığım birine aşık olduğumu da görmüştüm. yani sürekli görüldüğü için çok sıkıntılı bir rüya biçimi. kusursuz bir aşk hep hayalimdedir, o kusursuzluğu onu hissettiğim duyguda gizli. ne mesleği, ne görüntüsü, ne parası ne de beni sevdiği konuşuluyor rüyamda. ben sadece aşık oluyorum, hep gülümsüyorum, o yoğun hissi hissediyorum bitiyor. daha hiç kavuşamadık. gülümseştik falan sadece.

sevgilim varken gördüğümde koşa koşa psikoloğa gitmiştim. çünkü karşı tarafa suçluluk hissedip bunu gördüm diye anlatmıştım. o da onu aldatmışım gibi tepki vermişti. kendime güvenememiştim, kızmıştım. komik ergenusluklar.

şimdi görsem rüya, bitiyor gidiyor. başkasına açıp düşünce dünyasını karıştırmaya gerek bile yok. bu benim kendi bilinçdışım.
Ben yazmaya utandım şimdi. Ama anlam aramaktan vazgeçtim, çoğunda.
Sürekli görülen rüyalar ya manevi yada maddi işaretlerdir.

Ya manevi anlamda uyarılardır, işaretlerdir, hedeflerdir. Tabii ki rüyayı hakkıyla tabir edecek alım zatlara danışılmalıdır aynı zamanda rüyayla amel edilmez onu da unutmayın.

Yada maddi eksiklerden, ihtiyaçlardan, zihni çok yoran meselelerden dolayıdır. Mesela ardı ardına rüyalarınızda balık yediğinizi görüyorsanız; bu size vücudunuzun uyarısıdır. Yada devamlı düşündüğünüz korkularınızı düşündüğünüz sıralarda rüyanızda görmenizde kendinize ne kadar yüklendiğinizin dışa vurumudur.

Böyle durumlarda yoktan gelmek yerine, rüyamızı çözümlememiz daha isabetli bir karar olacaktır.
Nedense hep lise veya ortaokula döndüğümü görüyorum. Geçmişin artık üzerimde bıraktığı olumlu yada olumsuz bir durum mu bilmem ama çok sık olmasa da tekrar gördüğüm rüya şekli bu.
Gergin geçen her günün gecesinde hamam böceklerinin vücudumun her noktasını işgal ettiği, ağzımdan, burnumdan ve kulağımdan içime girdikleri saçma sapan iğrenç bir kabus görüyorum. Bir insanın kabusu hamam böceklerinden ibaret olur mu amk? Gerçi elle tutulur tek fobisi buysa olabilir.
aynı rüyanın sanki davemı niteliğin de görüyorum çok garip ara sıra rüyamda gördüğüm kızlara aşık oluyorum.
Sel baskını olduğunu gördüğüm rüyalardır. Her seferinde Bir yolunu bulup kutuluyorum bu sel baskınlarından.
uzun zamandir görmüyorum bi aralar çok görüyordum. kavga ediyorum birileriyle ama canım yanıyor yumruk falan yiyince.hatta işte sinir olduğum bi yavşakla kapışıyordum bi keresinde yavşak üstüme tüplü tv firlattı rüyada.kalktığımda canım yaniyordu kafam zonkluyordu.
geçende rüyada feth-i kabir olayına katıldım, neden katıldığımı sorgulamıyorum tabi rüyada. bir de açılınca ağır koku yayıldı kim girecek aşağıya derken biri tamam tamam ben giriyorum dedi girdi, rüyada bildiğin kokuyu hissettim halen aklımdadır. buna benzer rüyalar da sık oluyor.

insanın ahireti konusunda derin kaygılara düşüren rüyalardır.