bugün

beni hayretler içerisinde bırakan bir durumdur.

batıda öğretmenlik yapıyorum. bir köy okulunda... okulda birçok şey var şükür.

ama öğrenciler?

bir arkadaşımız -35'de terlikle okula giden çocuklar var doğuda diyor. geçen yıl bir çocuk parasızlıktan dolayı ayağına poşet bağlayıp geliyormuş şu an çalıştığım okula.
ya diğer imkanlar?
doğuda bir okula yapılan kütüphanenin yarısı şu an çalıştığım okulda yoktur. merak eden varsa buyursun yazsın. eğer kitap sayısı 50'yi geçerse yüzüme tükürün.

yıllardır doğuya yapılan yardımları duyuyoruz hep. fatih projesi, öğrencilere tablet dağıtılması vb. batıya ne yardımı yapıldı hacı abi?

doğu öz evlatta batı orospu çocuğu mu?
adamların okumada gözü olsa zaten okulları yak(tır)mazlar. yardım etmek basite kaçmak.
doğu'da imkanların daha az olmasından kaynaklanmaktadır. batı'da her an istediğin zaman bir kitap, bir kalem, bir silgi bulabilirsin ya da imkanların doğrultusunda
alabileceğin her şeyi alabilirsin. ve imkansızlık her yerde var, belki de çoğu doğu'da okuyamayan çocukların ailesi batı'ya göç ediyor. bu da zaten olmayan imkansızlığın
içerisinde imkansızlık yaratıyor. hatta adına yardım kampanyası denilen tüm okulların şimdi ki durumuna bir bakın. bir kerelik yardım kampanyası, devamlılık yok. hata
en başında bu işin. "sen", "ben" diye nitelendiremeyiz bu durumu "biz" olamadıktan sonra.
Bu kadar yardımın yapıldığı ve hala yetmediği bir yer gibi geliyor bana doğu. Nasıl bir yer acaba çok merak ettim bak şimdi amk.
o kadar parayı taşa yatırsan dile gelirdi amk. doğu da imkan daha azmış, sikerler onların imkanlarını. doktora, öğretmene, polise, askere vs bu devletin tüm kurumlarının çalışanlarına zerre saygısı olmayan bu piçlere daha neyin yardımı? ayrıca o kadar doğuya gitmeye gerek yok. hepimizin yaşadığı şehire bağlı olan köyler kasabalar vs var. oralara neden yardım yapılmıyor? inanmayan gitsin baksın mesela ankaranın haymana ilçesine orada ki okullara vs. saçma sapan darma dağınık bir yazı oldu farkındayım ama sinirden elim ayağım titredi, siktirmeyin doğunuzu.
Arkadaş rahatsız mısınız ? Küçücük çocukların ne piçliği kaldı, ne saygısızlığı.. Ihtiyacı olana daha fazla yardım yapılır, yardım da insanlık namına yapılır. Yardım meselesinde bile ayrımcılık peşinde misiniz ? Sürekli ihtiyacı olana yardım etmekten ileri geldiği için olandır.
doğu batı diye ayırmamak lazım. geçen yıl bursanın bir dağ köyünede yardım yapıldı, edirnede de bir okula... genelde yardıma muhtaçlar doğuda yaşıyor gibi gösteriliyor elbette batıda da var fakat 15 kardeşten 1 birey olmak onların suçu değil. bu yüzden aile yetişemez ve 15 çocuğundan bi tanesini umursamaz arada kalırlar. batıdakiler daha vefakardır çocukları için daha çok çabalarlar.
ben daha hiç anadolunun herhangi bir köyünde bir okula yardım kampanyası görmedim. kendi köyündeki okulda sen başlat diyenler olabilir şimdi. benim köyümdeki okul kapandı şehire gidiyor geliyor çocuklar servisle. biraz zaman geçsin köyümdeki okulun açılması için gerekli çalışmaları yapacağım inşallah.

yıllardır aynı eziklik. doğuda öğrenciler aç, susuz vb. ulan yardım ediliyor da ne oluyor. geri bize mermi olarak , batıda üniversite düzenini bozan barzolar olarak dönüyor. en azından dağda kalıyorlardı şimdi üniversiteler de karıştı.
kendi köyündeki okulda sen başlat.
Bir zamanlar alışık olduğumuz durum.
Afyon iscehisarın bir köyünde bulunan okulumuz için yazıcı fotokopi makinesi kitap vb eşyalara ihtiyacımız var. Maddi manevi yardım edebilecek olan yeşillendirsin.