bugün

kurtardığı prensese yaklaşamayan ezik bir kahraman.
(bkz: erdal bakkal)
sözlükte bahşedilen bir karma seviyesi. iltifat mı hakaret mi diye düşündürmüyo değil insanı hani*
çocukken zevk alarak oynadığım efsane oyun.
(bkz: petitjoueur)**
günümüze kadar gelmiş ender oyunlardan bir tanesidir. mario flash oyunu, o dönemde yapılmış en teferruatlı oyun olduğundan döneme damgasını vurmuş ve çok fazla çocuğa ulaşmıştır. haliyle bu güzelliği unutmak kimseye nasip olmamış.
bölümü geçmek için saatlerce uğraşıp, geçemeyip, başında ağlamaya başladığım atari oyunu.
sudan uçarak gelen orospu çocuğu balıkların yüzünden nice yiğidi sonraki yıllarda alkolik etmiş oyundur.

belki ne alaka diyeceksin ama öyle reis. o çocuklar o günlerin sıkıntısını efes pilsenle atmaya çalıştılar üzerlerinden.
geçenlerde gördüm kendisini. emekli maaşıyla geçinmeğee çalışıyorum yiğenim dedi. baba sen bu hallere düşecek admmıydın o kadar kahrımızı çektin al şu mantarı diyerek elimden geldiğince yardım ettim. napim dayanamadım?
çatalı görünmesin diye tulum giymiş, bi kız için(değer, değmez. Kendi bileceği iş) ordan oraya zıplayan tamir ustasıdır( emin değilim tesisatçı da olabilir) . Prenses tamir ustası ilişkisiyle 20-21. Yy keloğlanı rolündedir.
oyunundaki ölüm müziği telefonumun mesaj iletim sesi olduğu için her mesajda kendisini hatırlıyorum. thank you mario.
görsel
mantar yiyip kafayı bulan sonra da hayali şeylerle savaşan bir italyan işte...
her italyan gibi o da kız peşinde...

(bkz: berlusconi)

aslında bildiğim kadarıyla japonlar tarafından yaratılmış bir sanal kahraman ama nedense temsil ettiği şeyler farklı...
421 de görünen karma sıfatı. tesisatçılık yapmıştım daha önce ama o kadar çirkin bi karının peşinden çiğ mantar yiyip tuğlalara kafa atamam. kim buluyo bu sıfatları amk.
çocukluğumuzda geniş bir yere sahiptir.

akorları için :

http://www.timsah.com/Git...-Mario-muzigi/ZdQVPeuDRXt
Defalarca kurtardığımız prensesi tekrar tekrar kaçırma başarısı gösteren Ejderha'ya kafa tuttuğumuz, küçüklüğümde çok rağbet ettiğim bir oyundur*
görsel
Oyunun hileleri öğrenildiği zaman daha eğlenceli olan oyun. Su anki oyunlara öncülük etmis ateri oyunudur.
super mario brothers 3; kendileri bu oyunda kuyrukları vasıtası ile uçar.
çocuklugum prensesi kurtarmakla geçti mario.
90 nesil kuşağının efsanesidir...
http://www.bobiler.org/stop_motions_m257479n_yekfb
japonlar tarafından yaratılmış italyan olan ingilizce konuşan ve tüm canlarını bir kız uğruna feda eden oyun karakteri küçükken hep oynardım.
sıhhi tesisatçıdır. adanadan gelmedir, yuvasını yıkmış, bir küllükçünün peşine takılmıştır.
bir kızın peşine düştüğü için kafasını taşlara vuran arkadaş. hala daha da akıllanmadı.