bugün

gündemi iyi meşgul etmiş siyasetçidir.sağolsun.
dandondelyus. hubarak gubardatıcısı. kıçının çatalını burnumuza sokan adam.
"ben etmem başbakan istifa etsin diyerek" beni sabah sabah yedili yaşlarıma götüren adam. ya o nası bi laf banane banane o etsin eki eki.
zonguldak'ta yaptığı kartondan kaplan sözüyle gündeme gelen anayasa hukukcusu chp müdavimidir kendisi.
babacan adam.
süper bir insan. türk ordusu gibi tarihinde bir başarısı olmayan kendini beğenmiş paşaların onun sözünü dinlememsinin yanlışlığını basınla rahatlıkla paylaşabilecek kadar şeffaf, ergenekoncu kişileri chp millekvekili yaparak korumayı teklif eden( ama gundi kemal hala anlamadı ne yüce bir teklifti u)tek derdi kazmanın sapını neresinden çıkardığı bulamayıp neticesinde ise elinde kalmış ne yapacağını da bilememiş üstün kişilik.
edit: dikkatli olun. sözlüğe suheyl batum sızmış olabilir.
tek kelimeyle:
(bkz: darbesever)
(bkz: postal yalayıcı)
301'den yargılanacak olan siyasetçi.

(bkz: 301 ne la)

[null http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16976018.asp]
talihsiz bir beyanda bulunan, daha sonra da durumu toparlamak isterken her şeyi iyice içinden çıkılmaz bir hale getiren siyasetçi. chp'de son zamanlarda olanlara bakıldığında süheyl batum'un tsk hakkındaki açıklamaları da normal geliyor insana. ordu zaten bağımsız bir ordu değildi, abd'nin güdümündeydi, bu kaplan benzetmesi hangi mantıkla yapıldı onu da anlamak imkansız.
abdurrahman yalçınkaya nın hala kayıtsız şartsız chp ye çalıştığını gözümüze sokmuş olan darbesever , çakma hukukçu...

bir başka partiden birisi çıkıp rejimi tehtit eden laflar söylese , "neden hala cumhuriyetle yönetiliyoruz? ordu neden gelip iktidarı yüce bize vermiyor? mis gibi diktatörlük dururken cumhuriyetmiş seçimmiş bize ne?"

dese saniyesinde kapatma davası açılır.

ama chp derse... ooo darbesever bir zat olan yalçınkaya bu müthiş istekten dolayı niye dava açsın ki?

şimdi kendisi ab ve abd de uygulanan "21 yaşın altındakilere içki satışının yasaklanması" isimli modern kanundan ötürü akp ye dava açmaya hazırlanıyordur. chp dende emir gelmiştir muhtemelen...
ulan okulda ne yakışıklı gelirdi bu. biz büyüdük ve kirlendi dünya.
askere kağıttan kaplan diyerek askeri siyasete alet ettiğinden dolayı nefret ettiğim kişidir.
akp ve çevresinin de askere söz söyletmeyeceğini gösteren * prof. kişi. severek izliyoruz kendisini.
her söylediği söz olay olup bomba etkisi yapan kişidir.
Delikanlıca konuşup sonradan kıvıran kimse.
debelendikçe daha çok batışını izliyoruz.
diğer şubeleri için;

(bkz: can ataklı)

(bkz: ümit kocasakal)

dişi versiyonu için;

(bkz: ruhat mengi)

her hafta sonu bahçeşehir üniversitesinde "postal nasıl yalanır" adlı semineri varmış. meraklılarına duyurulur.

--spoiler--
son peygamber hz. recep tayyip erdoğan ın yaptırımlarıyla bir sabah gazete manşetlerinde çıkar adı.

"batum da ergenekoncu çıktı".

--spoiler--

zaten ergenekoncunun önde gideni. bilmeyen mi var amk. gerçi ergenlikten yeni çıkan gençler var aramızda bilmiyor olabilirler. mazur görüyoruz ve sizleri de seviyoruz.

(bkz: öpüjeem)
yakasında 6 ok yerine ampul rozeti taşısaydı partisi kapanır ve ülkedeki muhtemel darbe için güzel bir sebep olurdu.
olaki 301'den herhangi bir ceza almazsa son peygamber hz.rte'nın yaptırımlarıyla bir sabah gazete manşetlerinde çıkar adı.

"batum da ergenekoncu çıktı".
sayın genel başkanı memur kemal efendi nin ''orduyu eleştirmek chp genel başkanlığı katında olur'' sözünden sonra bugün şu açıklamayı yaparak yedi düvele meydan okumuş, sevgili başkanına bile posta koymuştur ''kimse bana geri adım attıramaz''
kemal den sonra yerine bu adamın geçicegi konuşuluyodu acaba bunun önüne geçmek için mi askere karşı gerizekalı bi açıklama yaptı diye düşündürten adam. nede olsa chp başkanı olmak kolay degil sürekli yenilen bi oluşumun başına geçmek istememiş olabilir.
dOĞRU SÖYLEDiĞi KESiN OLAN tÜRK SiYASETÇiSi...
bu söylemlerden sonra ergeneokuncu olsa öpülüp başa konurdu.

bu ne aymazlıktır bu ne çelimsiz açıklamalardır. eğer bunu akp içinden biri yapsa çok hürmetli padişah savcımız çoktan kapatma davası açmıştı.

sonra bu ülkede çifte standart yok dersiniz. yardıyı öyle bağımlı hale getirmişsiniz ki akp yandaşı yargı dediğinizde bile insanlar sırf bu statükocu yargıdan kurtulmak için onu destekliyor.

chp nin içindeki saatli bombadır.
adam gibi adamdır,kimsenin g*tünün yemediği doğruları söylemiştir ,suç mudur ?? ama bazı çevrelerin orduyu ne kadar sevip korumaya çalıştığını tekrar tekrar gözler önüne sermiştir!?
"kağıttan kaplan" benzetmesi ile hislerimize tercuman olmuştur.
uzun uzadıya yazmaya gerek yok.
ne yazarsak yazalım "demokrasi aşıkları(!)" verecek bir cevap bulur nasılsa...
(bkz: türk milleti hiç bu kadar haine sahip olmamıştı)