bugün

Pek çoğumuzun sözlüğün (bkz: sözlük) kelime olarak ne anlama geldiğini bildiği bir yerde sadece provakasyon yapmak, polemik yaratmak, insanüstü salak tespit ve gözlemlerde bulunmak, formata uygun olan başlıklarda dahi direkt olarak sözlükte mevcut bulunan kesimlere yönelik (sözlükteki ateistler, sözlükteki yobazlar, sözlükteki şerefsizler, sözlük... vb.) olmasına dikkat ederek başlık açmak - bu amaçla göze kestirilen kısmı tahrik etmek, bir başlık görünce hemen türevlerini üretmek (ve şu anda aklıma gelmeyen kimi sebeplerce) maksadıyla başlıklar açılması (belki de hemen hepimiz tarafından) sonucunda vuku bulan durumdur.

Asıl can sıkıcı olan ise şudur: Edebiyat, sinema, kitap, müzik, resim, yazar, sanatçı gibi sanatsal ve kültürel konularda çok az verilerin girilmiş olmasıdır (herhangi bir film hakkında açılmış bir başlığın aynısını ekşi sözlükte kontrol ettiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız). Bu arz-talep meselesi ile alakalı olabilir ancak mühim meseleler ile salakça meseleler hakkında açılan başlıklar arasında uçurumlar kadar fark olmaması icap eder. Zaten, acı olan bir diğer gerçek, çok az da olsa bu ciddi konularda yazılmış, bu surette bilgisel olarak sözlüğe katkıda bulunulmuş girilerin ne okunmakta ne de değerlendirilmekte olmasıdır...

Not: Sözlük gerekli bilgileri içerirken, malum, çöplük değersiz kalabalıktan ibarettir. Bu yüzden sözlüğü gereksiz kelime kirliliğinden bir nebze de olsa arındırmaya çalışalım!
az önce aynı konu üzerinde sitemlerimi, yağdırdığım başlığımla özdeşleşen başlıktır.artık kişinin yazası ve okuyasının gelmediği bu durum sözluk adına büyük sorun derim ben.
yazıktir ki doğru tespittir.
entry oylamamak için yemin itmiş itler,
saçma sapan başlık açan itler,
aynı başlığı defalarca kelime kelime değiştirerek açan itler,
başlık açana laf sokmak için bekleyen konu hakkında entry girmeyen itler,
böyle bir sözlükte bile satırlarca entry giren itler,

barındırdığından dolayı şaşırtmayan gerçektir.
su götürmez gerçekliktir.
çözüm ise hepimizin dediği gibi basit.yazar olmak zorlaşmalı.ne kadar sevmesemde ekşi sözlüğün uygulaması çok iyi mesela.adam gibi yazamayanı yazar yapmıyor adam.
Sözlü 'bu aralar' almış başını gidiyor. Sözlük yazarlarının saçları, elleri, kulakları, bacakları, fotoğrafları.. Yakında göğüsleri, kalçaları diye başlık açsalar şaşırmam. Bu tür başlıklar silinmeli. Eminim ki ondan sonra sözlük , çok zevkli bir hal alacak...
moderasyon uyuyor.

arkadaş tanımı da geçtim artık başlıklara "nasıl yani?" diye entry giriyorum, o bile tenezzül edilip silinmiyor.

boktan bir bakınız kuralı vardı başından beri karşı olduğumuz lakin sözlük öyle bir hal aldı ki artık ona bile uyulmuyor.

iki yazar saatlerce nick altlarından küfürleşiyor* ama ne bir müdahale eden oluyor ne de ne yapıyorsunuz diyen.

-e hal böyle olunca da insanda ne yazma ne de okuma şevki kalıyor.

konuya olması gerekenden fazla hassas yaklaşmak başından beri irite edici gelse de artık gerçekten keyifsiz bir hal aldı durum ve şahsen çok rahatsız oluyorum.
Son dönemlerde iyice cozuttu.

Demin bir entry okudum aynen şöyleydi: kank merak etme biz uzun konçlu çorap giyiyoruz (veya bu minvalde bi şey).

Hani üstteki entrylere cevap vermek yasak gibi bir kural vardı sayın moderasyon? Tamam bunları biz gammazlıyoruz, ama günler sonra siliyorsunuz, bu tür yazanlara da hiçbir yaptırım uygulanmıyor; adam "nasılsa ilk yazdığım anda etkisi önemliydi şimdi silinirse silinsin, nasıl olsa artık unutuldu" diyor, yeni başlıklarda aynı tür ilkokuldan terk yazılara devam ediyor.

Sözlüğü troller ve liselilerle doldurdunuz anladık artık takip edemiyorsunuz, ipin ucu kaçtı da bari yaptırımları ağırlaştırın.
zal' ın sorunudur. beni alakadar etmez.
Sen de bi entry at kampanyası baslatilabilir.
doğru önerme. essy gibi hdpliler barınıyor aramızda. ayrıca ırkçılar da fazla.
bazen yazarlarını zorla tuttuğunu düşündüğüm sözlük. çok bozdu çok.
duygularımızi hislerimizi fikirlerimizi bilgierimizi entry olaeak döktüğümüz sanal bir çöplük.