bugün

beceriksiz ve kabiliyetsiz olmak ve sözcükleri bir areaya getirirken kelime bütünlüğünü sağlayamamaktan..
nerde o eski mektublar o mendillar o sevgi hitablari canim (arap gacı) ya da nostaljik sebepler.
siyasi yada futbol içerikli entrylerde eleştrinin dozunun kaçtığını ve bunun can sıkıcı olduğu gerçeğinin kabul edilmeme durumunu kabulenme.
aile büyüklerinin kulaklarını çınlatarak,siyasileri kızdırarak entry girmenin doğal sonucu
herşeye muhalefet olmak. gereksiz yere gereksiz muhabbetler yapmak
Uygunsuz içerik taşıyan entry'ler editörler tarafından kontrol edilip silinebiliyormuş .
--spoiler--
4. belli bir şahsa, kuruma, düşünceye, sözlük yazarına karşı devamlı bir şekilde hakaret içerikli ifadeler kullanmak.
--spoiler--
4. maddesi bu sözlükte pek işlemeyen sebeplerdir.
Kısacası sözlük formatına uymayıp,argo,küfürlü terimler kullanmak, siyasetten bahsetmek,hakaret etmek silinme sebebidir.
aşağıdaki capste, ikinci ve beşinci entryi yazanlar o sabah silindi. tebriik.

http://www.uludagsozluk.c...en/45519_1295665500_2.jpg
bi de benim durumum var;

efenim arada bir girilecek..

hal hatır sorulacak..

ne biliyim,

bi kaç entry okunacak ondan bundan..

eh.. elin değmişken bi entry de sen giricen..

arayı çok açmıycan senin anlıycağın..

yoksa şutlanıverirsin haberin olsun..

şutlandım da biliyorum..
başlığı açan yazara selam etmeyin dikkat silinir alim allah ..
türkçeye aykırı olan herşey, imla kuralları vb.
(bkz: yeraltifani)
butun entrylerim silinmis gider baska sözlukte yazarim mecbur muyum lan ben burda yazmaya kendiniz kaybettiniz hadi bana eyvallah...
edit: caylaklik doneminde sözluge giris yapmadan girince, ve yazdiklarini goremeyince insanin tepesini attiran durum.
çaylağı derdini kimseyi kırıp dökmeden anlatabilir hale sokmayı amaçlayan kurallar.
ayıp şeyler yapanlar, kardeşlerini küstürenler, anne babanın sözünü dinlemeyip bakkala gitmeyenler, lolipoplarını paylaşmayanlar şutlanır.

ayrıca küfredenler, küfre karşı küfredenler, küfür etmeyene küfredenler, aslında küfür edilmiş olupta küfür edildiğini bilmediği halinde küfredenler, şakacıktan küfredenler, yalancıktan küfredenler, ramazanda orucunluyken küfredenler hemen atılır vb davranışta bulunanlar atılmaya aday ve müsait kişilerdir.
Maddeler çoğlatılmalı;
Noktaya, virgüle dikkat edilmeli
ingilizce kelimeler kullanmaktan kaçınılmalı
' doktor bu ne ?' insan okuyacak bunları
eski bir rahatlık modelidir oteriteye itaat etmek.
Peki güiza sabri vb. oyuncuları eleştirebilmek kurallara aykırımı?
tıpkı sözlük formatı başlığı altında olduğu gibi maddelendirmek, böylece üyeliği iptal edilenlerin itirazlarında sunulacak belli kuralların olması muhteşem bişeydir diye düşündürür...
Genellikle çoğu toplumda dışlanan insanların sözlüktende dışlanmasına neden olan sebeplerdir.
Uslu durmayınca ortaya cıkan durum.
Bir moderatör kurbanı olabiliriz hepimiz...
başlık parsellemek ce bu başlığın birilerini korkutması şok etmesi soğuk duş etkisi yaratması.
moderasyonun götünden korkması bu sebeplerden biridir.
Yazarlığa Geçiş Döneminde ki çaylakların En Az bir Defa Okuması gerekli olan kurallar Bütünüdür.