bugün

herkesin kürt olmakla pkk'lı ('li demiyorum evet) olmayı aynı şey zannettiğini zannedenlerin hakkında ne kadar düşünselerde göremeyecekleri durumdur.

kürt olmak, dilini konuşmak istemek ayrı şeydir. teröriste "devrim şehiti" diyerek saygı duruşunda bulunmak ayrı şey. "ateşe en büyük odunu atan" evren'in "kürtçe bilmeliler" derken "terörist'i de devrim şehiti saymalılar" demek istediğini düşünmüyorum. ikisi arasında bağlantı kurabilmek gerçekten iyi bir hayalgücü gerektiriyor.

kürdistan topraklarıymış. hangi ülke, hangi kürdistan, hangi toprak, kimin toprağı? alışmak gerekiyormuş, beğenmiyorsan verecekmişsin bağımsızlığı. türklerin de bazı avrupa şehirlerinde çoğunluk sağladığı yerler mutlaka var. ver o zaman bağımsızlığı, orası türkiye toprağı. manyak mısın sen?

"ya sev ya terk et" diyen faşist oluyorken, "beğenmiyorsan bağımsızlık ver" diyen ne oluyor, çok merak ediyorum. yüzde bin halkların kardeşliğini savunuyordur. seksi seni.
''terörist yandaşlarının'' entry girerken ''suçu ve suçluyu övme'' babında
anlaşılabilecek söylemlerini ne yapacağız onu bilemiyorum.

böyle bir suç tanımı var bildiğim kadarıyla.
bu suç internette suç olmaktan kalkıyor mu?

evet sözlük farklı görüşleri içinde barındırmalı ama bunun sınırı ne?
ya da bu sınırı kim belirleyecek?
Terörist yandaşlarının realde s*kertilmesi sonucu oluşan artıştır.
Realde bunları yere yatırıp ağızlarına cukkayı soketliyorsun, bunlar da ''ibnelik'' haklarını son kertesine dek kullanma arzusu güderek, yakınmak ve şikayet için interaktif ortama yamanıyorlar.

Ama önemi yok.
internet otamında kimseye bir zararları dokunmaz.
''hoşt'' deyin, gitsinler...
PKKlıların artışını Türk milliyetçiliğine bağlayan gerizekalıların olduğunu görmemize sebebiyet veren olaydır.ilk nokta şudur ki o milliyetçilik lafını sürekli ağzınızda gezdirmeniz hoş değil. Unutulmaması gereken şeylerden birisi Mustafa Kemal'in ilkelerinden birinin milliyetçilik olduğudur hem de sandığınız gibi herkes kardeş milliyetçiliği değil Türk milliyetçiliği isteyenin eline itina ile verilir bu konuda.Diğer açıdan değerlendirirsek doğrudur. Ancak bu sözlükle alakalı değil ülkemdeki teröristlerin ne kadar güven kazandıklarıyla alakalıdır. Bu ülkedeki terörist yandaşları bilişim suçlarıyla mücadele şubesinden artık korkmuyorsa,buraya gelip açık açık istediğini yazıyorsa,burayı da geçtim babalar gibi propagandalar yapan siteler açıyorsa burada suç asayiş birimlerinindir. iki tanesinin tepesine bin bakalım bir daha bu itler bu kadar rahat gezebiliyor mu piyasada?internet özgürlük ortamıdır doğru,ama vatana ihanet ve şerefsizlik ortamı değil.
abdullah çatlı ve şürekasının destekçilerinin artması durumudur.
sozlugun gelecegi acisindan kaygi yaratan bir artistir. klavyesi olan yaziyor da, bu adamlari her nedenle olursa olsun sozlukte tutmak, bu tip yazarlari ve entryleri silmemek basimizi agritabilir. uludag sozluk'e kil olan biri cikar bir suc duyurusu yapar, ugras dur ondan sonra. eksi zamaninda neler yasamisti, hem de cok daha basit bir mevzudan, onu hatirlayalim. moderasyonu bu konuda daha hassas davranmaya davet ediyorum. saygilar, sevgiler.
moderasyonu göreve çağırmamıza neden olan durum.
(bkz: açık açık pkk sempatizanıyım diyemeyen yazar)
(bkz: yazarların sözlüğe şikayetleri)
kaostan, acıyı görmekten zevk alanların sayısının artığını gözlemlemenize neden olur.
bazılarının psikolojik desteğe de ne kadar ihtiyacı olduğunu görüp, harekete geçmemiz gerektiği sinyalini de verir.
(#5518112) ve (#5518495) ile resmen gövde gösterisine dönüşen durum.

ve moderasyon, hala tepkisiz kalmakta.
itler sadece havlar.
(bkz: sakız)
dağdaki sayılarının artacağına sözlükteki sayılarının artması yeğdir.
analarını da alıp gitmeleri gereken asıl kişilerin saldırısı.
kürdistan diye bir devletin, türkiye sınırları içerisinde kurulabileceğine inanan mallardır bunlar.
pek kaale almamak gerekir.
sözlükteki vatanseverlerin en kısa zamanda, şiddetle artmasını gerektiren gereksiz yükseliş.
utanç vericidir.

şahsi fikrim, eğer kişi pkk'ya karşı olduğunu açık açık dile getiremiyorsa böyle bir platformda var olmamalıdır. öyle kıvırmaya etmeye gerek yok. bu olayın temeli budur. pkk'ya karşı mısın değil misin? evet veya hayır. yok kürtlerin haklarını bilmem ne filan değil, evet veya hayır...
(bkz: uludağsözlüğün adının değiştirilmesi)
şaşırtan durumdur.Fikri ve zikri beş para etmez sürüdür, vejetatif üremeyle çoğalan topluluktan da başka bir şey beklenmemektedir.
(bkz: trolldür troll)
daha iyidir . karşılığında milliteçilik de yükseliyor . arayan mevlasınıda bulur belasınıda.
aramızda itiraf edenler de vardır. belki formata aykırı değil terör örgütü yandaşı olmak ama türk askerini, türkiye cumhuriyeti halkını gözünü kırpmadan öldüren bir terör örgütünün destekçisi olup da böyle bir platformda bunları açık açık dile getiriyor olmak bile burada bulunmamdan utanç duymamı sağlıyor.

(bkz: sözlükteki terörist yandaşlarının artması/#7705069)

başlık: sözlükteki terörist yandaşlarının artması.

--spoiler--
(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse bu kişi ben oluyorum)
--spoiler--
akepelilerin teröristlere destek olmasıyla birlikte oluşan durum.
küresel ısınmanın sonucları arasında olabilir.Doğanın dengesinin bozulmasıyla artık ayılar ovalarda da görülmeye başlamıştır.