bugün

firefox'ta (2.0.0.1) #2494545 numaralı entrydeki bkz'a tıklayınca birdenbire sol freym bütün ekranı kaplıyor. ne kadar enteresan.
detay ara bölümünden yazar ismine göre arama yapıldığında sol framede sadece 10 safya başlık çıkıyor...
başlık içi arama, aranıp da bulunan tüm kelimeleri renklendirilmiş şekilde göstermiyor. kimini gösteriyor, kimini göstermiyor. kafasına göre takılıyor anlayacağınız. ama listelediği entrylerde, muhakkak o aranan kelime var. kelimeyi bulmak için o entryi baştan aşağı okumak gerekiyor.
(bkz: yola bundan sonra katirlarla devam edecegiz)
aramalar ve sol framedeki tıklamalar yeni sayfada açılıyor ; ben tuşu çalışmıyor ve dahası. (bkz: sözlük iyi misin koçum)
yazar alma sistemi, insan faktöründe de bug olabiliyor tabi. moderasyona sevgiler.
oha! inanılmaz bi şey oldu.

hanımı yatakta rencide etmek başlığındaki entry'imi sildim. "entry'niz silindi" dedi ve hatunu yatakta rencide etmek başlığına yönlendi.

oha!

edit: aynı başlıkta bi entryim daha varmış. onu da sildim yine aynı şey oldu. çok eğlenceli lan. yazıp yazıp silesi geliyo insanın.
yazar olmama ragmen su linke tıklayınca http://www.uludagsozluk.c...e&ne=5n1k&zid=208
"yazar olunca bekleriz" uyarısı alıyorum, bence almamam gerekir. nasıl mı farkettim? gelişmelerdeki yazıdan evet!
arkadaş kim bu bulgar ! bütün sözlüklerde almış yürümüş.. tövbe estaa.. bulgar da bulgar nedir yahu ? stoyçkovdur o.

sözlükteki yonan.

edit:espri iğrençmiş anlaşılan..silem mi?
edit2:sil diye hala eksi dayiyolar..215 eksi olursa sileceğum oni..
mesaj gelmedigi halde mesaj butonun yanıp sönmesi; en azından version 7.0 icin.
sozlukte zaman gecmesinden solayi otomatik olarak offline olduktan sonra ben butonuna tikladigimizda kullanici girisi geliyor. buraya kadar hersey normal fakat sifreyi girdikten sonra sozluk ana pencerede degil ben penceresinde aciliyor. explorer da denemedim ama firefox icin bu durum boyle
silik durumda olan mesajımın olmamasına rağmen aylardır Silik (1) olarak görüyorum sağ menümdeki silik linkini.
sözlükte daha evvelden açılmış fakat 50 karakteri geçen bir bakınız verdiğinizde size uyarı olarak "bu entry sadece bakınızdan oluşuyor ve bakınız 50 karakterden uzun" uyarısı vermektedir... halbuki bu yanlıştır, başlık zaten mevcuttur... gizli bakınız vererek durum kurtarılabilse de düzeltilse fena olmazdır...

(illa ki bakınız: bir bucuk tereyagli iskenderin yaninda light kola icmek)

not: direkt bkz olarak veremedim dediğim gibi...
(bkz: tholgareloaded)
sözlükte yazan bazı faşist yazarlar var, bu en büyük bug sanırım.Bu bug kısa zamanda giderilsin.
â başlığına girilip bir sonraki sayfaya ya da direk son sayfaya geçildiğinde başlıktan sapmalar meydana geliyor.tuhaf ve bir o kadar da ilginç yerlere yönlenebiliyorsunuz..
":o (eh iste)" seklinde oylanan entrynin, son iyi oylanan entryler bolumunde "hedehodo/#xxxxxx :o" seklinde gorulmesi.

ha bir ozellik de olamaz mi? olabilir tabiki.
ama o zaman "eh iste" icin de farkli bir kategorizasyon gerekli olmaz mi? olabilir tabiki.

edit: calisiyormus di mi, ehehehee...
tilde * (~) icindeki noktalama isaretlerinin entry girerken gerekli olan minimum karakter limitine dahil edilmesi, fakat sayfadaki yildizli bakiniz icinde gosterilmemesi nedeniyle; bos, bir, iki, uc karakterli entrylerin girilebilmesi.

tilde karakterleri arasina yazilanlari ve ekle denince gosterileni orneklersek;
yazilan: bu
gosterilen: entry nerede hatasi aliniyor. normal

yazilan: bu...
entry ile ilgili bakiniz onayindan sonra gosterilen: bu

canli ornek: #2957195 (edit: ama silinmis, ayni anlattigim ornegi yapmistim)
grave accent karakteri (`) icindeki noktalama isaretlerinin entry girerken gerekli olan minimum karakter limitine dahil edilmesi, fakat sayfadaki gizli bakiniz icinde gosterilmemesi nedeniyle; bos entrylerin girilebilmesi.

grave accent karakterleri arasina yazilanlari ve ekle denince gosterileni orneklersek;

yazilan: .....
gosterilen: bos bir entry. hemde normal numarasi, indeksi, tarihi ve yazari olan bos bir entry.

ornek: uludag_modern#643
[görsel ]
yaklaşık 1 ay önce karmamın bir gecede +63'ten -13'e düşmesi, ve bunun nedeninin henüz bulunmamış olması. Karma şuan -14'de.
ben ya da başka bir yazarın sayfasına tıklayınca hani orda son iyi oylanan entryleri var ya. hah işte o ve onun gibi bölümlerdeki entry numaralarına tıklayınca sözlükte o entry açılmıyor bazen. ama bazen açılmıyor. ama bazen açılıyor.*acaba sorun bende mi sözlük?
gelişmeler butonuna bastığınızda görünen özel mesaj sayısıyla sağ tarafta görünen mesaj sayısının farklı olması.
sözlükte türban serbest olmasına rağmen türban düşmanının bol olması.

sözlük laik olmasına rağmen sözlükte türbanın serbest olması.

sözlük iran olmamasına rağmen sözlükte dindarların bol olması olması.

bütün bunlara rağmen komünistlerin de bol olması. * * *
euro işareti yapılmıyo.

aha: €
(bkz: karma/#2998514)
(bkz: kömür yardımı alan sözlük yazarları)