bugün

türkçe karakter desteği açılımı kapansın. Ingilizce karakter kullanmak istiyorum ben. I yerine i, ç yerine c yazmak, dağlarda çayırlarda ' daha dün annemizin kollarında yaşarken' şarkısını söylemek istiyorum ben..
(bkz: türkçe başlık timi)
ekşisözlükten daha iyi bir yer olması. bunun için bir fikrim var ama yazının sonuna kadar sabredilmesi lazım. girizgah önemli. bunu yapmak için yıllardır çok güzel aşama kaydedildi. ekşisözlükte olmayan ve burda olan bir sürü şey var. mesela özel mesajla hakarete iç denetim mekanizması olması, küfüre ve argoya karşı hassas davranılması, yazarların işlerini kolaylaştıracak alet edevatlar.

bunların hepsi demek oluyor ki her şeyi ekşi sözlükten kopyalamadık ve uludag sözlük, ekşisözlükten ileri gitmek için onun kadar yıllar harcamak zorunda değil. zaten son yazar alımlarıyla boktan bir yer oldu ekşisözlük. ekşisözlük'ün en büyük yarattığı rahatsızlık tamamen diktatorya havasında işleyen moderasyon sistemi. biz bunu kırmak adına moderatörlerden en az birini demokratik yollarla seçelim. aday isimlerin yeterlilik adına moderasyon tarafından belirleneceği ve bütün sözlük kullanıcılarının oy hakkı olduğu bir demokratik oylamayla seçilecek 1 tane moderatör bile, sözlükler aleminin fransız devrimi olur. belki tam anlamıyla demokrasi getirmez sözlüğe ama tanzimat fermanı etkisi yaratır.

sözlükler dünyasına demokrasiyi getirmek atılacak en büyük adım olur.
sözlük sanki alice harikalar diyarıymış gibi davranılmasın. sokakta küfür eden adamlar burda kimseyi ayıplamasın. "sikmek" yazınca silinen entry "s.kmek" şeklinde yazılınca çok güzel olmuş gibi davranılmasın. "amına bile korum" diye başlık varken, içeriği doluyken, bkz verince ya da yazınca sanki ayıp bişey yapmışsınız gibi silik kutunuzda "ağır derecede küfür veya argo kullandınız dilinize biber sürücez" tarzı mesajlar belirmesin.
mavs yardımıynan entrylerin üzerine geldiğinde; yazar nikinin hemen altında beliren "/msj" butonu vasıtasıyla entry referans nolu mesaj atmak istediğin zaman, açılan mesaj penceresinde bakınız özelliklerini kullanamıyorsun. kullanabil, yapabil bunu! -ebilmek!
sözlük başındayken biten kahveyi yenilemesi ve bir koşu bakkala gidip winston light alması. çok mu oldu ya. tamam zall kızma. bakkala ben giderim.
ayarlarım bölümünde verilen ayarlar olsun.
sözlük bize karı bul.

ankarada bentderesi,
istanbulda tarlabaşı,
izmirde tepecikte şubeleri açılsın uludağ sözlüğün. sadece uludağ sözlük yazarlarına özel.
ben butonuna tıkladığımda gördüğüm "işte budur üstat" yalnızca benim işte budur verdiklerimden oluşuyor. işte budur alan entrylerimi de görmek isterim ayrı bir bölümde. zira, herhangi bir entrime her işte budur üstat diyen yazar bir de bana mesajla ulaşıp "ahahaha harika olmuş" demek zorunda değil.. entrimden maksimum zevki alan adamı/kadını tanımak, ne yazmış, nasıl yazmış bilmek isterim.
(bkz: #5094134)
"gerekçeli oylama" diye birşey yapılsın, eksi oylayanlar isim vermeden gerekçe belirtebilsin. fakat küfür veya hakaret etme gafletinde bulunanlar hakkında şikayet butonu da eklenmeli.
yazarların istatistiki başarı/başarısızlıklarına tıkladığımda direkt olarak tıkladığım entry gelsin. *
eksi veya artı oylar hanemize hemen geçmesin. geçmesin ki, eksi almaya başlayan yazar hemen entarisini uçurmasın..
zamane sozluk'teki gibi bir forumcumuz olsa tadından yenmez valla. bir de paraya sıkışan yazarlarımıza borç verebilme gibi bir durumumuz olabilir mi? sosyal sözlük anlayışı falan.
ekşi ve itü de olan bir özellik bu bahsedeceğim.. "son" butonu istiyoruz.. entry girdiğimiz başlığa bizden sonra kim ne yazmış tek tıkla ulaşabilelim.. ekşi ve itü de aktif yazarlık yapanların oldukça işine yarayan bir şey bu çünkü.. burada da neden olmasın.. tabii siz "onlarda varsa bizde olmasın" gibi bir mantık sahibi değilseniz eğer..

şunu da araya sıkıştıralım bari; (bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#5109074)
allah başlığının sol frame e gelmesinin engellenmesi. neden diye soracak olursanız, ''göt terlemesi'' diye bir başlık, altında da tövbe est. ''allah'' başlığı. mide bulandırıcı dorusu.

ya küfürlü, argo başlık açılmasın artık sözlükte, ya da allah, dini konular ve mustafa kemal atatürk'le ilgili başlıklar, o küfürlü başlıkların yanında, altında, üstünde gözükmesin. çok can sıkıcı duruyor doğrusu.
(bkz: #5112886)
Bu ve benzeri entryleri eksileyen teröristler sözlükten s*ktir edilsin.
4 mayıs; yazarlar bayramı olsun.. taksim meydanı yazarlara açılsın.. çevvik kuvvet sadece ahmet yıldız ölmediye biber gazı sıksın.. bi de zeki müren de bizi görsün..

olsun bunlar hep..
sözlüktekiler lost adasına uçurulsun, seovileri black smoke öpsün.
(bkz: Atatürk vs george washington)
(bkz: Atatürk vs recep tayyip)
(bkz: Atatürk vs abdullah gül)
Ve türevinden başlıklar açıp, içine gereksiz entryler giren angutlar sözlükten s*ktir edilsin.
her yazarın başlık açması engellensin sol framein ırzına geçilmesin.
ey sözlük ; o olmayınca sen de boşsun, doldur kendini..
bir bakiyim , o gelmiş olsun. * *
geç saatlarde sapıtan yazarlar için artık gereği yapılsın.
haftalar sonra tekrar açtım sözlüğü yine aynı muhabbet yeter yahu.
moderatör sayısını en az 10 olması isteniyor.
sorunlarımızı sadece akşam 6 ila 10 arası çözümlenmesini istemiyoruz.
bazende gün aşırı olabiliyor bu sorun çözümü.

seri eksi oy muhabbetini 3 gündür çözdürmek istiyorum ama olmuyor niyese bir türlü.
bi şekilde sildiğim entry mi tekrar canlandırdığımda eskiden olduğu gibi ilk sırada değil başlığın en sonunda canlanıyor. daha doğrusu yeniden yazılmış gibi oluyor çünkü aldığı oylaması da sıfırlanıyor. bu bir bug ise düzeltilsin, değilse "bug değildir, bilerek yaptık olm" densin.

ayrıca bir derdim var fasilitesi kaldırılsın, bir derdim var linkine tıklandığında cevaplarrecebi.com a yönlendirilsin. iki gündür şu derdime cevap alamıyorsam (normalde büyük bir dert değildi, cevap alamadıkça dert oldu.) ne anlamı var boşuna yer işgal etmesinin? hem recep de asabiyette bizim moderatörleri zerre aratmaz. fazlası var eksiği yok, ben kefilim. iyi çocuktur. moderatör kardeşlerimiz de * biraz rahat etsin. gezmeye, stres atmaya vakit bulsun. onlar da insan, di mi ama?