bugün

herkes sözlük kullanıcısı olur;

ama yazar olamaz... *
fikirlerinizi özgürce ortaya dökmek, yadırganma korkusu yaşamadan, sahte bir mahlas altında, kendi kimliğinizi ortaya koymaktır.
yazmanın ve okumanın ruhu dinlendirmesi, bu dinlenmenin aynı anda olması nedeniyle sözlük yazarı olmak oldukça keyifli bir eylemdir.

tabi güzel kızlarda cabası swh.

edit: güzel kızlar yazdık ya hemen eksi geldi. ahali de haklı tabi ki, güzel kız yok zannediyorlar.
eğer ortalığa kusmuyorsan iyi bişeydir yazar olmak ancak kusmayı bırak sözlüğün içine ediyosan yazma arkadaş git kumda oyna.
özgür dünya denilen fakat hiçbir konuda özgürlük sağlamayan yerde tek ayak basılmamış doyasıya özgürlük noktası, sınırsız haz ve beyin jimnastiğidir....
sabah uyanir uyanmaz sozluge girmektir. uykusuz gecelerin tek sebebidir.
Hastası var bu sözlüklerin. Bildiğin hasta amk.
Ekstra bir ozellige sahip olmamaktir.
Fakat sozluk okumayanlara veya yazarlik yapmayanlara ekstra aciyorum ben.
Güzel bir iştir, zevklidir. Yeni insanlarla tanışmak, farklı görüşleri görmek için iyidir.
meme demenin zevkini yaşamaktır.

şaka lan şaka ne zevki aq, meme işte. *
gökkuşağının 7 rengini ya sözlükteki haliyle 70 bin rengini aynı anda görmektir: sağcısı, solcusu, laiği, yobazı, kadını, erkeği, kürdü, türkü, çerkezi, alevisi, sarışını, esmeri, dindarı, inançsızı, aşık olanı, aldatılanı, fakiri, zengini, küfürbazı, dil uzmanı ve daha nice rengi... sözlük yazarlığı zenginliktir; bütün renklerin güzelliğini yaşayabilmektir.
aptal aptal kendi yazdığını sadece kendin görmekten çıkmış tüm kitleye haykırmaktır. okurlara sesleniyorum. beter olun amk. gerçi uludağda yazar olmaktan kolay ne var anasını satim
iki yüzlü olmaktır.
Örneğin;

Yazar bir arkadaşınla, cafede / kahvede oturup çay içerken sorsan;

-Hacı bakire olmayan bir hatunla evlenir misin?
+ne işim olur, onun üzerinden Türk ordusunun geçmediğini nereden bileyim

der.

ama bu şahıs sözlükte Bakire olmayan bayanla evlenmek başlığına;

Seviyorsan evlenirsin, zira geçmişte ne yaşadığı hiç önemli değildir, önemli olan o andır ve onun bakire olup olmadığına bakmazsın.

diye entry girer.
3 yıldır komada olmam sebebi ile uzak kaldığım olaydır. ulan özlemişim ha.
meslek değildir, para almazsınız ama verdiği keyfi yeter be sözlük.
(bkz: sözlükle dertleşmek)
Her daim bırakmak istenilen ama bir türlü bırakılamayan conventional eylem.
Hiç üşenmeden gecenin 1inde entry girmektir,canı sıkılınca ilk sözlüğü açıp başlıklarda kendini aramaktır.
(bkz: şükretmek)
Cok da derin anlamı olan bi sey degildir ancak kafa dağitir iki insanla tanistirir iyidir yani.
işsizlik göstergesi.
bütün sözlük yazarlarının gerçekleştirdiği olma eylemidir.
bu entryden sonra gerçekleşecek olandır. hadi inşallah.
artık hiçbir cazibesi kalmayan bir şey.

12 sene önce böyle değildi. kaliteli ürün ortaya koyabilmek için yarışırdık. beğenilme arzumuzu bu yönde tatmin etmeye çalışırdık. imla hatam var mı, anlatım bozukluğu yaptım mı diye üç kere okurduk yazdıklarımızı. şimdi artık sinir bozucu bir şey oldu. bunca yılın alışkanlığıyla girip bakıyorsak, bunun sözlük yazarlığı yapmak isteğiyle pek ilgisi yok aslında.

bak farkında mısın m.? şeyleri önce sen fark ediyorsun sonra ben. hep bir adım arkandayım senin. bu güzel bir şey.
iyi birşey olduğunu düşündüğüm durum. Henüz yeni bir yazar olarak öyle diyorum. Paylaşmak dertleri ve yazmak iyi gelecektir.
Sosyal hayatta Kendini ifade konusunda artilari vardir. Baska da bi skime yaramamistir..
çok büyük bir olaydır evet.